Hodnocení vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1797 příspěvků 22.05.09 19:42
Hodnocení vůně

Stává se vám někdy, že u vůně nevíte, jestli hodnotit pozitivně nebo negativně? Že se prostě nemůžete rozhodnout, jestli se vám líbí nebo ne… Anebo je ta vůně ze začátku nádherná a po rozležení je příšerná, nebo obráceně, tak nakonec odklepnete „neutrální“?
(Mně jo :) )

Na poličce 201 parfémů 263 miniatur 4 odstřiky 221 vzorků V tužebníku 24 parfémů
Reakce:

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 22.05.09 19:46

Mě se vnímání vůně nemění tak razantně… Když se mi líbí na začátku, nestalo se mi, že by se mi nelíbila na konci.
Spíš je to tak, že na začátku hezké a pak nic moc (=neutrální). Naopak ale taky ne :lol: .

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

marci64
sv. Parfema z Kecálburgu 2260 příspěvků 22.05.09 19:50
daniela píše:
Stává se vám někdy, že u vůně nevíte, jestli hodnotit pozitivně nebo negativně? Že se prostě nemůžete rozhodnout, jestli se vám líbí nebo ne… Anebo je ta vůně ze začátku nádherná a po rozležení je příšerná, nebo obráceně, tak nakonec odklepnete „neutrální“?

Mně se to stává-a třeba až za delší čas si ujasním, jestli líbí nebo ne. I když je pravda, že je to i podle nálady… :D :wink:

Na poličce 24 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 22.05.09 20:28
daniela píše:

já to mám podobně jako Širín, většinou se mi líbí/nelíbí něčím už od počátku a pak se to jen zlepší/zhorší…vý­jimky jsou vzácné :roll: :)

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 22.05.09 20:36

Stává. Většinou ale spíš v průběhu času - líbí - koupím, znechutí se mi - prodám, po čase zase vyzkouším a tak pořád dokola.
Případy příjemná - po rozležení strašná se mi stávají taky. Napadá mě Le Monde Est Beau - hlava úžasná, kdyby vydržela víc než pár minut, už mám vůni na poličce, zbytek nuda.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1797 příspěvků 22.05.09 20:50

Jéé, tak zrovna Le Monde Est Beau se na mně rozvoní krásně, ještě hezčí než na začátku, kdy je spíš taková nijaká.

V poslední době jsem na vážkách, jak hodnotit, třeba u Joop! Homme. Je zajímavá a krásná, ale mám divný pocit, že by okolí od muže, navoněného touhle vůní, prchalo :twisted: Fakt je, že je to vůně z 80.let, je to na ní dost poznat, tak se někdy holt musí hodnotit i s přihlédnutím na dobu vzniku…

Na poličce 201 parfémů 263 miniatur 4 odstřiky 221 vzorků V tužebníku 24 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 22.05.09 21:16

mně osobně přijde Joop Homme dost hrozná, nevím teda přesně kdy byly uvedena…z 80.let mám mnohem raději Drakkar, Quorum nebo třeba Boss no.1 :oops: :)

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

barbucha  22.05.09 21:51
daniela píše:V poslední době jsem na vážkách, jak hodnotit, třeba u Joop! Homme. Je zajímavá a krásná, ale mám divný pocit, že by okolí od muže, navoněného touhle vůní, prchalo :twisted:

Já ji kdysi používala - a tolik pochval a dotazů na vůni, kolik jsem tehdy nasbírala, jsem od té doby už nikdy neslyšela! Opravdu denně…a spousta tetin si ji pak běžela koupit taky - jak dopadly, to už nevím :wink:

Manželovi jsem to ovšem zatrhla - na něm mi vůbec, ale vůbec nesedí :roll:

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 22.05.09 22:07

Mně se to stává na obě strany, zrovna teď jsem byla nadšená ze Still odstřiku a chládnu, ale je to moje chyba, na bedbecu ze mě lilo jak z konve a udělalo se mi zle.

Spíš se mi stává, že mě vůně moc nenadchne nebo mi skoro až vadí a pak z ní NĚCO hezkého vyleze. Ale to bude taky tím, že si vzorečky dost vybírám, pořád mám co zkoušet a podle složení se snažím trefit do potenciálních Líbí.

Výjimka - Lutensové a Lolity, nelíbí se mi. Ale to jsem si koupila origo vzorky za dobrou cenu, tak jsem moc nespekulovala.

Na poličce 52 parfémů 1537 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 161 parfémů

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 22.05.09 23:28

Mě se zase stává že vyzkouším vůni a nelíbí se mě vůbec a chci ji prodat a když ji po čase zkusím znovu,tak jsem z ní nadšená.
To se mě stalo například se S.Rykiel Le Parfum(měla jsem odstřik) a teď ji mám v tužebníku. :wink:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

B4rča
Parfémová maniačka 825 příspěvků 22.05.09 23:41

Občas se to stane, třeba když si něco pořídím neuváženě, začne mě vůně nudit.
A pak jsou případy, jako třeba Liberté, La Baisier du Dragon u kterých první dvě minuty nic moc. Zato potom… Přišel mi vzoreček draka, já si ho budu muset pořídit, je to kráása :lol:

Na poličce 19 parfémů 2 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8421 příspěvků 24.05.09 20:04

Já v 99,9% volím palec nahoru, a to i tehdy když se jedná o vůni, kterou bych mít asi nemusela a třeba mi v ní něco trochu nesedne. Beru to ale podle toho, že na ní něco je a v podstatě je hezká.
Neutrálně zaškrtávat skoro neumím a negativně - to už musí být něco,abych přidělila :lol: :lol: :lol:

Na poličce 83 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 256 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Tanushka
Znalkyně 256 příspěvků 06.10.09 21:59

Taky se mi to stává…ale většinou se nemůžu rozhodnout proto,že se mi vůně moc líbí, ale bohužel na mě vůbec nedrží-to je třeba případ CK Euphoria Spring :(

Na poličce 51 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist