Holky poradite prosim??? Nu - YSL !!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Chast  31.07.07 22:53

Ahojky!!

Potrebovala bych poradit, protoze po precteni recenze jeste nejsem uplne rozhodnuta:

Chci jit na blind do NU, jsem namlsana a navic trochu vydesena, ze mizi z trhu po celem svete, ale mam trochu vitr. Muzete mi rici, jak na Vas pusobi?

Ja mam rada orientalni vune, spis sladsiho typu + drevite, ale s NU si porad nejsem jista. Diky za kazdy nazor.

Reakce:
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 01.08.07 00:19

Jestli se ti líbí orientálky, tak nemůžeš moc šlápnout vedle… Nu není nijak extra sladká (jako třeba Cašmir nebo Alchimie), ale povedená je velice.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
eva  01.08.07 00:32

Chast: na tento dotaz nemohu nereagovat: Nu YSL poslepu určitě ne, 3 x neee pro slepý nákup. Nu jsem viděla už i v Marionnaudu: doporučuji zajít a rozhodně zkusit /podle mého názoru je Nu jedna z nejohavnějších vůní, které existují . Omlouvám se těm, které ji mají rády, pokud existují :o) ale podle recenzí asi i existují… Bohužel mně tato vůně páchne. Zkusila jsem ji už podruhé, omylem, nevěda, že jde o Nu, v rámci doporučení a překvapivě mrštné aktivity chytrých prodavaček se sebevědomým konstatováním, že se jedná o jemnou vůni čistých orchidejí /pátrala jsem po převážně orchidejové vůni/ - ve skutečnosti naopak: orchideje nikde a vybafne okamžitě tíha dřeva a pižma / to je tak, když se někdo učí zpaměti složení, ale načicháno nemá: viz prodavájící odbornice-básnířky v Marionnaudu a Douglasu :o)/ - Nu je přespříliš těžká, dusivá. Brr, jen si ji vybavím a je mi docela zle :(/ Naslepo nebrat, zkusit !!!

Dobrou noc a sny o pěkných vůních :)

 
eva  01.08.07 00:36

pro Ada: ahoj, vidím tentokrát se neshodneme :-) A hodně, pro mě docela překvapení, že se Ti Nu zdá jako podařená orientálka :) /i vzhledem k recenzím, kde se dočtu často o shodě názoru našich nosů .. ale o Nu jsem Tvou recenzi zatím určitě nečetla/
Přeju dobrou noc ;)

 
eva  01.08.07 00:41

Chast: čtu v další sekci, že jsi „muglerovka“ - v tom případě je šance, že se Ti Nu možná, možná bude líbit ;) Ale já bych ji naslepo stejně nebrala, opravdu ne. Kdybych ji doporučila naslepo, měla bych špatné svědomí a nemohla teď jít ani spát :-))

 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1565 příspěvků 01.08.07 08:01

Taky jsem do značné míry pro Muglera a taky se mi Nu hrubě nelíbí,přidávám se k Evě a radím důkldně vyzkoušet,ne na papírku,ale na kůži a nechat tuhle vůni rozvinout a teprve pak udělat závěr.Mně osobně oproti Muglerovkám příjde Nu těžce překořeněné,na­míchané bez ladu a skladu a laděné docela jako pánská vůně,ale raději víc psát nebudu a opravdu doporučuju nekupovat naslepo.

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
 
Bernie
Učednice 76 příspěvků 02.08.07 19:04

Také radím nekupovat naslepo. Nu je sice orientálka, ale pozor - nesladká. Sladké orientálky jsou úplně jiné, více vrstvené, dýchají horkostí světa, který mají představovat a zároveň jsou pro snazší nositelnost v našich krajích lehce oslazené, což jim dodává něžnější, ženštější a smyslnější dimenzi. Ovšem Nu je čistě kořeněné, po sladkosti (na mé pokožce) ani ta nejmenší stopa. Působí skoro až pánsky a kupodivu, na mě nedržela.

Na poličce 56 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 16 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist