Horuci asfalt...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Miriama  11.06.07 11:31

Je mozne, aby som po takmer dvoch mesiacoch pouzivania vone (Estee Lauder - Intuition) zacala v nej citit asfalt, taky ten rozhoruceny asfalt rozpaleny letnym slnkom? Je to so mnou divne, nejako kazda vona mi zacne po case vadit. Asi chvilu prestanem nosit parfem…Tiez velmi pozdravujem Benvenutu.

Reakce:

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 14.06.07 23:26

Pocuvaj, ty mas nejaku roztopasnu pokozku…alebo nos. Najprv ten Poison a teraz toto. Asi by si sa mala dat na odstreky a nekupovat ziadnu flasku, kym si tu vonu nepouzivala aspon mesiac.
Mozno je to tymi vyssimi teplotami (mne sa v lete vzdy zacne viac mastit tvar, mozno tvoja pokozka zaziva ine zmeny), alebo nemala si nejake hormonalne zmeny?

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

eva  15.06.07 08:33

mně se s Intuition událo něco podobného: asfalt s přídavkem něčeho velice hnusného. Posléze jsem zjistila, že tester v parfumerii mi voní stále celkem příjemně (a pořád stejně). Občas se totiž i na internetu prodávají jako „nové“ staré parfémy. Asi Intuition nejde příliš na odbyt..Někdy lépe připlatit dvě, tři sta korun navíc a koupit v osvědčeném obchodě typu velkoslad Elnino, než vyhodit peníze za prastarý parfém :-(

Neříkám, že změna vnímání této vůně bude u ostatních způsobená tímtéž, ale konkrétně u mě konkrétně u Intuition způsobilo „asfaltovost“ stáří parfému /zkrátka byl zkažený. Bohužel kvůli tomu se mi zprotivil samozřejmě i nezkažený originál.

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 15.06.07 15:13

Mna by len zaujimalo, ako dllho mali teoreticky takyto parfem na sklade, ked podlahol…casu. Viem ze to zavisi od tepla a svetla. Mne napriklad vydrzal parfem uz aj 2 roky. Je pravda, ze bol v na tmavom mieste - v skrini a pouzivala som ho sem-tam. Myslite ze je to individualne u kazdej vone? A este by ma zaujmalo, ci ma viac kociek takychto skusenosti s pokazenymi parfemami kupovanymi cez net. Napiste, nech sa poucime…a kludne aj stranku :-)

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

eva  15.06.07 17:05

Mně Guerlain vydržel nezkažený 7 let /-pak jsem dopotřebovala. Kamarádce dokonce 15 let v původní podobě - měla nakoupeny zásoby jedné vůně, nezkazilo se jí kupodivu nic. Vcelku odolný je i Dior a Chanel/. Záleží na značce, francouzské staré klasiky jsou /na základě tedy vlastní zkušenosti, nebo štěstí:-)/ dlouhotrvající a nekazí se ani po letech: osvědčený mám v tomto směru Guerlain, z okolí Dior, Chanel. Zato 100% se mi vždy zkazily drogeriové záležitosti, vůně od Avonu s vypršením lhůty /někdy dříve/ a některé americké značky / i přes naprosto neprůstřelné skladování/. Hodně „kazící“ se mi zdá i Clinique /ale může to být nákupem už starší vůně - v tomto ohledu jsou jistější kamenné parfumerii, zvláště řetězce, většinou vůně starší rok u nich nenajdete. Zato internetové obchody- stáří nevyzpytatelné a nezjistitelné/. Zpravidla ale značkový parfém vydrží 3 roky od otevření: pak se některé zkazí, jiné ne. Záleží na skladování a původu vůně: pokud jsou nevyhovující podmínky, může být zkažená už při koupi

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 15.06.07 17:58

Nikdy jsem neměla pocit,že jsem koupila starý parfém ani při nákupu v parfumérii ani na netu.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 15.06.07 18:06

Teda,abych dokončila,nikdy nevím,jakým způsobem byla vůně skladována,jak přepravována,ale pokud nejde o dlouhodobé extrémní podmínky,tak by se parfému nic stát nemělo,doma stačí pokojová teplota a raději tma,pokud se parfém používá jen občas.Obecně paltí,že používaný parfém by se měl spotřebovat do 30-36 měsíců,někde je to vespod na lahvičce i napsáno.Přiznám se,že se mi nestalo,abych parfém tak dlouho uchovávala.Snažím se ho spotřebovat do 1 roku.Tu hranici jsem si vytvořila sama,protože se mi stalo,že po roce jsem měla pocit,že parfém se změnil,jakoby vyvanul,zeslábnul a to nejcharakteris­tičtější bylo prostě pryč.Je to moje osobní zkušenost.

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 15.06.07 18:08

ingrid - některé testery - specialně mám na mysli Rossmann nebo Droxi - jsou zkyslé a zkažené, protože na ně praží žárovky a teplo z nich.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 15.06.07 18:18

Je mi to jasné,já se používání testrů ke zkoušení vyhýbám,raději si opatřím vzoreček nebo parfém vyzkouším u kamarádky,stejně mi to takhle nic moc neřekne,potřebuju klid a nesmím být rušená ostatními pachy okolo sebe a to v parfumérce jsem.Testery,to je kapitola sama pro sebe,myslela jsem normálně koupený parfém,nikdy jsem neměla dojem,že mu něco je,ale asi jsem měla štěstí.

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 15.06.07 18:23

A když už kupuju v parfumerce,mám jich pár vytipovaných,kde je opravdu tlumené osvětlení,v ta­kových malých krámcích to občas je,nepraží tam 200w žárovky do vitrínky s parfémy,zas je tam houby vidět,ale je to pro parfémy rozhodně lepší. :)

eva  15.06.07 23:38

já jsem už zkažený parfém na internetu pořídila, bohužel, asi „velké štěstí“ :-( Ale potěšilo mne, že Marionnaud je už klimatizovaný, a tudíž ani vedra parfémům neuškodí: mají vevnitř konečně krásný chládek:-)

• Mne udivilo, jak je možné, že spoustu parfémů mají levněji než na internetu, speciálně většina novinek se vyplatí koupit „kamenně“ - prostě jsou levnější :o)
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Další témata z kategorie

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist