Huitieme Art

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 21.12.10 21:27
Huitieme Art

Nahodou jsem objevila znacku, o ktere jsem tu zatim nic necetla. Tvurcem je Pierre Guillaume, cena opravdu Nikova :mrgreen: , ale slozeni vesmes zajimavy. Hlavne ta posledni by tu mohla najit dost priznivcu. Uz aby zas nekdo objednaval z ALZD, musim mit alespon vzorek :)

http://www.ausliebezumduft.de/…eme-art.html

znate uz nekdo?

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Ukázat značku Huitième Art Parfums

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 21.12.10 21:44

to je fungl nová značka, kterou Guillaume vytvořil. PG je mu málo :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

alin
sv. Parfema z Kecálburgu 4176 příspěvků 12.04.11 14:03

Skúšala som ich zopár v jednej nikovej parfumérii vo Viedni. Jedna bola vyložene zelená (nie farbou, ale vôňou), ako čerstvo nakosená tráva, dosť ostrá, a pre mňa nenositeľná. Jej názov si nepamätám.

Druhá bola Fareb - korenistá orientálka, netypická pre západný trh (ako nejaké ázijské korenisté jedlo, vôňa vôbec nezosladne)

Do tretice Ambre Céruléen - tiež orientálka, ale zjemnená sladkosťou ambry (po istom čase po rozležaní). Trvácnosť výborná, na papierikoch držia už tretí deň.

Na poličce 71 parfémů 7 miniatur 55 odstřiků 194 vzorků V tužebníku 12 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 12.04.11 14:19

kopiruju
Huitieme Art Aube Pashmina - hodne zelena, to budou asi ty rajcatovy listy, fakt to voni jak nejaky listi nebo lyko stromu. Prirodni, jemna prijemna vune. Slaba nebude, ale Mandarine osmo ji prebiji, takze tezko rict

Ciel d'Airan - svezi, s fikovokokosovym tonem (podle myho nosu), a kdo tam chce vycmuchat ty olivy, at si koupi olivovy mydlo od Palmolive, je to tam ;) Je to urcite vune cistoty

Naiviris pudrovy sladsi, a prece lehce svezi „kosatcofialko­kozeny“ vitr (to slovni spojeni je ton kterej ve vunich vnimam hodne podobne, kdyz je ve slozeni alespon jedna z jmenovanych slozek)

Sucre d'Ebène Uzasna gurmanka, cukr, prazeny mandle, a jakoby drevita ambra (asi ten benzoin kterej nevim jak voni)

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 12.04.11 16:47

Tie popisy od Wildorchid sedia:-)

Všetky štyri sú krásne, a navyše mám dojem, že sú jemnejšie a elegantnejšie ako číslovaná, a dokonca aj ako privátna séria… Minimalistické, ale podarené :D :D

alin, a kde vo Viedni sa to dá očuchať :D ?

Na poličce 21 parfémů 4 miniatury 43 odstřiků 414 vzorků V tužebníku 94 parfémů

alin
sv. Parfema z Kecálburgu 4176 příspěvků 12.04.11 16:57

V centre mesta, hneď z uličky Kohlmarkt doprava, parfuméria Le Parfum. Trochu je zastrčená. Majú tam všetko možné. Lutensa, Bond No. 9, Toma Forda, Armani Privé, Montale, Amouage, By Kilian,…

alin
sv. Parfema z Kecálburgu 4176 příspěvků 12.04.11 17:00

Tá zelená vôňa, ktorej názov som si nezapamätala, bude Aube Pashmina . Mne sa zdala, naopak, ostrá.

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 12.04.11 20:52
alin píše:
V centre mesta, hneď z uličky Kohlmarkt doprava, parfuméria Le Parfum. Trochu je zastrčená. Majú tam všetko možné. Lutensa, Bond No. 9, Toma Forda, Armani Privé, Montale, Amouage, By Kilian,…

To ani nesmiem čítať, lebo sa tam vyberiem hneď nočným vlakom :D

Sané lákavé veci :D Tom Ford, Armani Privéé, Montale, Lutens a ešte tento Huitieme :D Ďakujem, alin.
Náhodou si nezaregistrovala, koľko tam Huitieme Art stoja?

alin
sv. Parfema z Kecálburgu 4176 příspěvků 12.04.11 21:51
janali píše:
alin píše:

To ani nesmiem čítať, lebo sa tam vyberiem hneď nočným vlakom :D

Sané lákavé veci :D Tom Ford, Armani Privéé, Montale, Lutens a ešte tento Huitieme :D Ďakujem, alin.
Náhodou si nezaregistrovala, koľko tam Huitieme Art stoja?

Janali, to neviem.

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 12.04.11 22:50

aj tak dakujem :D

alin
sv. Parfema z Kecálburgu 4176 příspěvků 19.01.12 11:22

Tak ešte raz Aube Pashmina, z došlých vzoriek.
Vôňa je zelená, šťavnatá. Zeleň nie je horká, ale kyslá (citrusovo kyslá). Zo začiatku je vôňa viac zelená (posekané zelené lístky), postupne však zelene ubúda a nastupuje citrónová kyslosť. Táto brutálna kyslosť vo vôni našťastie dlho nevydrží, ako to už u citrusov chodí, a vôňa sa zas ustáli a umierni.

Posekané zelené listy s citrónovou kôrou a citrónovou šťavou. Takto nejako na mne tentokrát vyznieva.

alin
sv. Parfema z Kecálburgu 4176 příspěvků 19.01.12 11:37

Ciel d´Airain

Vraj „hruškový parfém“. Po navoňaní by som mala cítiť čerstvo rozkrojenú hrušku, ale nič také sa mi nepodarilo rozpoznať. Možno na druhú skúšku :) .

Na mne vyznieva figovo a aj mi pripomína figové parfémy. A samozrejme ambrový základ je tiež identifikovateľný a vôni prítomný. Najviac sa mi páči záver vône.

Uvádzané zloženie: hruškové drevo, ovocné tóny, olivová ratolesť, ambra.

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25873 příspěvků 25.01.12 12:07

Pierre Guillaume je nezmar. A taky experimentátor a hledač a všechny ty svoje nápady umí dotáhnout do konce. Což je dobře, protože z jeho dílny vycházejí moc zajímavé kousky. Pro svou řadu Huitième Art-Parfums použil techniku tzv. molekulární extrakce, což má být jakýsi chemicko-fotografický otisk té které složky, často například ovoce, která je pak věrně reprodukována v laboratoři. No, já tomu nerozumím, ale fotky jsou to pěkné! :D

Ambre Céruléen
Když přimáčknu nos na zápěstí těsně po nástřiku, ucítím zjemnělý Shalimar… a jsem blažená, ale kdo Shalimaru neholduje, nemá se čeho bát - bergamotový pozdrav trvá jen asi 20 vteřin a pak už je jasné, s kým máte tu čest. Ambra, ambra, ambra, vyznívající v různých fázích střídavě unisexově a výsostně žensky. Ambra s kapkou Whisky, lžičkou medu, podmalovaná vetivérem. Snad každá niche řada musí mít ambrovou orientálku. Dobrý zvyk!
Oficiálně uváděné složení: opopanax, tonka, santal, bio vetiver z Maroka

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 25.01.12 13:44

Suhlas! Ale budem mierne OT, uz poznate jeho dalsiu novu znacku, Phaedon? Skusala som zatial len dve, jedna, do panska ladena absintovo-morska Noir Marine, bola obstojna, ale pomerne lahko by sa dala spliest s niecim beznym, a dalsia - freziovka - mi pripomenula davove sviezenky, ktorych mena som si nikdy nepamatala a tak si ani teraz neposmeniem na meno tejto vone. Doma to medzi vzorkami vyhladam. No sokovalo ma to a riadne rozosmutnelo.

Je to pre mna znamenie, ze PG nie je az taky genius, ako som si myslela. Alebo skor to bude tak, ze sa nakoniec aj on rozhodol priblizit davovemu vkusu :cert: :cert:

alin
sv. Parfema z Kecálburgu 4176 příspěvků 25.01.12 15:30

Všimla som si Phaedon na luckyscente. Ale skôr ma zaujala Neela Vermeire, parfumér Bernard Duchafour (hlavne, ktorým smerom sa tentokrát vydal a či po predchádzajúcich pokusoch nešliapol opäť vedľa).

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist