Identifikace vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Irken
Nováček 3 příspěvky 23.11.11 14:49
Identifikace vůně

Dobrý den, na tento web jsem narazila náhodou a ohromila mě šířka znalostí mnohých z Vás, kdo sem přispíváte. Možná mi budete moci poradit. Kdysi (no ano, před dvaceti lety) jsem jako pozornost - vzhledem k okolnostem a osobě dárce se domnívám, že nijak lacinou - obdržela „voňavku“, snad toaletní, snad kolínskou vodu a byla to jednoznačně nejkrásnější a nejvytrvalejší vůně jakou si pamatuji. Dlouho jsem po ní slídila v obchodech, ale nikdy jsem na ni nenarazila.
Takže: balení byla jednosuchá válcovitá nádobka z čirého skla, o něco větší než kabelkové balení laku na vlasy, uzávěr byl stříbrný, logo (snad to bylo logo) byla písmena CD, jestli se dobře pamatuji, tak každé v jiné barvě, snad jedno modré a jedno červené, nejsem si už jistá a název byl nějak jako „korpeletion“, pamatuji se, že mi vrtalo hlavou, zda to může mít nějakou souvislost s kopretinami, které podle mého názoru nevoní.
Vím, že pravděpodobnost, že by po těch letech byla ještě v prodeji je nulová, ale kdyby někdo věděl o jkou vůni jde, třeby by mi mohl poradit něco hodně podobného?
 Děkuji

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 23.11.11 14:56

CD - to by mohl bý Christiana Dior nebo Celine Dion (Celine to nebude, to by časově neodpovídalo).

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

yunnan
Znalkyně 335 příspěvků 23.11.11 15:11

Nebylo to korperlotion s přehlasovaným prvním o? To je německy „tělové mléko“. ;)

Na poličce 18 parfémů 6 miniatur 1 odstřik 147 vzorků V tužebníku 15 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 23.11.11 15:15

Pravda, mohla to být taky tělová voda - některé drží i dost dlouho a dají se používat jako parfém :think:

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6186 příspěvků 23.11.11 15:17

nemohlo to byt toto?

Uživatel je onlinedomenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25855 příspěvků 23.11.11 15:19

a nejspíš vyráběli i nějakou toaletku.

Příspěvek upraven 23.11.11 v 15:23

Evulik
sv. Parfema z Kecálburgu 9231 příspěvků 23.11.11 15:21

tiež mám jednu dilemu… dostala som miniatúrku Nina Ricci (jablko), vršok je strieborný, flakón číry, ale farba parfému je fialová!!! Čo to je zač? 8o Má to aj vypieskované číslo do skla, takže fejk to neni, ale klasická Nina je predsa červená, nie? Ja sa v Ninách moc nevyznám :think:
Vyzerá presne takto, ale farba je viac do modra (ako Lolita Lempicka) :mrgreen:

Na poličce 87 parfémů 19 miniatur 19 odstřiků 112 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Irken
Nováček 3 příspěvky 23.11.11 15:39
Děkuji

Jsem užaslá, jak rychlé jsou reakce.
yunnan: ano, bylo tam napsáno Korperlotion, to přehlasované „o“ si pamatuji. A já to považovala za název. A byla to tedy tělová voda a voněla nádherně.
domenica: ano, to je to logo! Prosím, co je to za značku? Dala bych si ji do vyhledavače. Nebo to CD je přímo název produktu? Lahvička je trochu jiná, ale výtvarné řešení sedí, takže to asi bude to, co hledám.
Páni, po dvaceti letech. Jste tu úžasní.

yunnan
Znalkyně 335 příspěvků 23.11.11 15:43

http://www.exkluzivni-kosmetika.cz/cd_kosmetika

Na poličce 18 parfémů 6 miniatur 1 odstřik 147 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Silvi Fox
Znalkyně 272 příspěvků 23.11.11 17:55

Páni,tak teraz čumím 8o 8o 8o Vy ste to uplne vystopovoli,lepšie ako sam Derick!!! :lol: Ste dobré!

Na poličce 43 parfémů 1 miniatura 10 odstřiků 28 vzorků V tužebníku 2 parfémy

katenka
Učednice 245 příspěvků 23.11.11 18:47
Silvi Fox píše:
Páni,tak teraz čumím 8o 8o 8o Vy ste to uplne vystopovoli,lepšie ako sam Derick!!! :lol: Ste dobré!

Souzním…a zírám 8o 8o :potlesk:

Na poličce 13 parfémů 3 miniatury 6 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 24 parfémů

bagheta
sv. Parfema z Kecálburgu 4190 příspěvků 23.11.11 20:21
Silvi Fox píše:
Páni,tak teraz čumím 8o 8o 8o Vy ste to uplne vystopovoli,lepšie ako sam Derick!!! :lol: Ste dobré!

a aspoň vidíš, že osobnost a cena spolu zas tolik nesouvisí ;) …taky koukám, jak jsou holky rychlý :palec:

Na poličce 8 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Irken
Nováček 3 příspěvky 24.11.11 08:21

Jsem namouduši uchvácena. To je tedy servis. Letím objednávat, schválně, jestli mi to bude tak úžasně vonět, jako tenkrát.
Pro baghetu: nechci se dárkyně nepřiměřeně zastávat, ale ono to v tom roce 89 nebo 90 mohlo být klidně poměrně luxusní zboží. V každém případě jsem ho považovala za velmi kvalitní, protože když jsem ji použila při odchodu z práce, řekněme ve čtyři, cítila jsem ji z kůže nejen při převlékání při příchodu domů, ale i když jsem se svlékala večer na mytí.
Jestli ty moje projevy nadšení vypadají přehnaně, tak se omlouvám, ale já mám opravdu strašnou radost, popravdě asi vypadám trochu dementně, blaženě se usmívám a než mi objednané zboží dojde, budu nervózní jak sáňky v létě, jestli je to ono.
Tak ještě jednou všem děkuji.

bagheta
sv. Parfema z Kecálburgu 4190 příspěvků 24.11.11 08:45

Však já Tím dárkyni nechci nijak shazovat, nemyslela jsem to zle ;) …a je fakt, že ceny se asi změnily…o to větší můžeš mít radost - budeš mít fajn odzkoušenou vůni za parádní peníze :potlesk: :palec:

Na poličce 8 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 24.11.11 10:34

Ceny a hlavně dostupnost se změnily - v letech 1989 a 1990 to bylo ještě o něčem jiném než teď. (Ale všechno je relativní, teď se přistihnu, jak mi i přecpaná parfumérie připadá nedostačující, je sice plná, ale ne těch správných vůní ;) )

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist