Indolické vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Daniela44
Parfémová maniačka 603 příspěvků 15.01.12 18:05
Indolické vůně

Doufám, že nekopíruju téma…
Jak pročítám diskusi, jsou i jiní čmuchalové, kteří na sobě nesnesou skoro žádný jasmín a další indoly obdařené kvítí. Tím se nám „šťastlivcům“ dramaticky sníží výběr voňavek, které bychom mohli nosit.
Indoly umějít být na někom (třeba na mě) opravdu nechutný puch, takže jejich odér přirovnám dost drsně k něčemu, co sice nevím, jak ve skutečnosti „voní“, ale podle popisu a různých scén z filmů, si je tak představuju: pach mrtvoly, márnice, těla v počátečním rozkladu, nasládlý, těžký, živočišný puch, podobný tomu, kterým vábí masožravé rostliny masařky. A potom puch nemytého, a to bohužel dámského rozkroku, což musí být ultra ekl, v rokoku bych opravdu nemohla existovat! :poblion:
Tak, je mi jasné, že do parfémů se dává stopové množství, ale já nesnesu ani to.
Takže můžu z dálky zamávat na rozloučenou Samsaře, Loulou, Fragile, Michaelu Korsovi, J'adoru a dokonce i Alluru nebo Cinemě. Když mám štěstí, jasmín mi z vůně dělá jenom chladnou železitou, těžkou, nepříjemně animální vůni. Třeba Allure a Cinema jsou božské vůně, nebýt toho jasmínu!
Překvapilo mě, že se mi tak líbí Organza, kde to bílé kvítí nezklouzlo do živočišna, ale spíš do aviváže.
Jestli jste podobne handicapované, připojte svoje tipy, ráda se inspiruju na vaší poličce ;)

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Silvi Fox
Znalkyně 272 příspěvků 15.01.12 18:20

ja ich milujem :mrgreen:
Ale musia byť v rozumnom množstve.
Z mojich parfumov to cítim v arabkách JASMIN a WHITE FULL.
Prvý kontakt s indolinom som mala z éterického olejčeku z pravého jazmínu-samozrejme som to prehnala a ovalila ma vôňa…ehmm..výkalov :poblion:
Teraz som sa to naučila dávkovať,ozaj stačí kvapka a je to nebeská vôňa…

Na poličce 43 parfémů 1 miniatura 10 odstřiků 28 vzorků V tužebníku 2 parfémy

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 15.01.12 18:26

hmmm, bílé kvítí, jasmín..... kam se hrabe Samsara, LouLou nebo dokonce Cinema - co teprv páně Luntensovic A La Nuit, Fleurs d'Oranger či Sarrasins :twisted: (na druhou stranu - mně tyto vůně na mně sice strašlivě nevoní, ale žádné výkaly necítím, takže jsem na tom vlastně ještě dobře :think: )

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dusty  15.01.12 18:54

Vážené dámy, pokiaľ vás láka spoznať túto oblasť voňavkárstva, odporúčam vám čuchnúť si k 100-percentnej esencii ananásu. To je ako keby ste zaborili nos do plienky plnej… Bola som omrknúť raz známeho v labákoch jednej potravinárskej firmy a tam mali takýchto zázrakov plné poličky. Čučoriedková esencia smrdí ako kravský hnoj, jahodová ako zvratky, broskyňová ako spotené chlapské nohy, malinová ako feťáci pri Hlavnej stanici.
A ešte som si spomenula - citrónová alebo grepová - to je autentický pach moču človeka, ktorý berie antibiotiká.

Příspěvek upraven 15.01.12 v 19:03

Daniela44
Parfémová maniačka 603 příspěvků 15.01.12 18:56

Šmankote, dusty:) Jojo, pravda, koš s pokakanejma plínama voní po 24 hodinách bezva jasmínově :mrgreen: Teda ale tu malinovou… já tomu řikám „sladká noha“ bezdomovcova, brrr. To je teda nechutný téma! Můj nejhlubší obdiv zaměstnancům LDNky.
Jinak třeba Cinema na kolegyni voněla tak, jak je popisovaná - nádherná hebká vanilka s mandarinkou a jasmín tomu dával decentní hloubku. To vám závidím! Na Lutensovic výtvory si dám pozor :)
No a předávkovat se takovym cibetem může bejt vlastně možná ještě horší :)

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

dusty  15.01.12 19:10
Daniela44 píše:
Teda ale tu malinovou… já tomu řikám „sladká noha“ bezdomovcova, brrr.

No ďakujem ti veľmi pekne! :cert: Na toto si určite spomeniem pokaždé, keď budem otvárať náš domáci malinový džem. Prípadne, keď na istej manažérke zacítim ten jej Apparition :mrgreen: .

kakadu  15.01.12 19:59
Silvi Fox píše:
ja ich milujem :mrgreen:
Ale musia byť v rozumnom množstve.
Z mojich parfumov to cítim v arabkách JASMIN a WHITE FULL.

V nich teda razí dost , bohužel, pro mě, nerozumíme si (tedy moje kůže si s ním nerozumí)
Sarassins od SL je pěkný příklad, taky bych s ním dlouho nevydržela..
Zajímavé je ale , že v Samsaře mi nevadí ani se na mě nerozkládá nijak zle.
Zato Anais.. :poblion:

Foteini
Nevyléčitelná závislačka 1464 příspěvků 15.01.12 22:39

Na me se uplne priserne rozlozil Plus que Jamais Guerlain. No jak spatne umyte WC :cert:

Na poličce 53 parfémů 17 miniatur 50 odstřiků 211 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Alex
sv. Parfema z Kecálburgu 2160 příspěvků 15.01.12 23:27

dokonca aj J´Adore? hm, to by mi teda nenapadlo :think:

Na poličce 42 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 0 parfémů

paprlile
Znalkyně 328 příspěvků 16.01.12 08:03

Priznám sa, že výraz „indolické vune“ vidím prvýkrát, ale už skôr som pochopila, že jasmín nebude niečo, po čom moja duša piští, ajkeď mi vyslovene nevadí…No a spomínaná J´adore sa na mne rozložila zo vzorčeku ako savo… 8o Čo ma dosť šokovalo…
Edit : Pre pána musím editovať to savo, lebo to sa dá naozaj zle pochopiť 8o To savo síce naozaj cítim, ale jemne, akoby veľakrát umyté, ale stále tam je… :(

Příspěvek upraven 16.03.12 v 18:25

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 15 odstřiků 104 vzorků V tužebníku 6 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5742 příspěvků 16.01.12 23:26

Já mám jako indolickou vůni zafixovanou Gold od Donny Karan. I když sama za sebe v ní žádné ho.no necítím. Jen dosti omamné lilie a med, což zrovna není moje parketa.
No a potom znám pár vůní, ve kterých cítím „přílišnou intimitu“, která mi při mém špatném rozpoložení a neskromné aplikaci hraničí s nepříjemným tělesným pachem. Malinko to cítím i v jinak příjemné Eau Claire des Merveilles. Malinko víc ve vůních - Lovely, Agent Provocateur Maîtresse, Agent Provocateur Eau Emotionelle, 5th Avenue Night, Boss Intense, Fuel For Life Unlimited, Trouble Eau Légère a Kingdom. Podotýkám, že se mi některé z těchto vůní docela líbí, akorát z nich mám takové „smíšené pocity“.

Na poličce 50 parfémů 18 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Alex
sv. Parfema z Kecálburgu 2160 příspěvků 16.01.12 23:43

viky ja to mám takisto - Gold od DK a potom ešte možno na začiatku Flower Cynthia Rowley od Avonu, inak s indolickými kvetmi problém nemám, mne robí problémy len kosatec, lebo to je pre môj nos proste vlhká nazelenalá mrtvola :?

Na poličce 42 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Reg9
Učednice 218 příspěvků 17.01.12 06:44

Jean Desprez - Bal à Versailles. Nevětraný boudoir lehce povětrné potní žlázy.

Na poličce 4 parfémy 2 miniatury 17 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 7 parfémů

albeni1  17.01.12 08:31

No hlavně nezkoušej Sira de Indes od Jean Patou :)
To je indol s velkým I :D
Kdyby tam To nebylo, byla by to pěkná banánová vůně, ale takhle…
Já na indoly trpím jak kde a cítím to jak z čeho, dost bílokvětinových vůní mi vůbec nevadí a mám je moc ráda, ale Sira, to už je jiný kalibr.

A něco tělesného a opravdu nehezkého vnímám z Oriental Brulant od Guerlainu, už jsem to psala ve vlákně, jaká vůně evokuje sex (špinavý, a trochu nechutný tělesný pach) - tak pro mě právě Oriental brulant…

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 17.01.12 10:14

S indolickým jasmínem mám bohaté zkušenosti - cca 80% vůní s výraznějším jasmínem vyzní na mé kůži indolicky - ovšem nejfekálnější je Pure Poison, Pure Poison Elixir a Sarrasins.

A kupodivu zmiňovaná Sira des Indes v mém případě úplně v pohodě.

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist