Inšpirácie šité na mieru - kvetinovo-ovocné vône

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SunnytheSummer
Učednice 181 příspěvků 09.12.13 14:17
Inšpirácie šité na mieru - kvetinovo-ovocné vône

Ahojte :) Už asi druhý mesiac absolvovávam maratón po parfumériách a hľadám to pravé. Hľadám niečo čo by mi sadlo tak, žeby som už túto vôňu nechcela vymeniť za nič iné, nerada totiž vône striedam, rada by som bola nejakou špecifická :) vyskúšala som toho už požehnane, stým, že na zimu som hľadala niečo malinko sladšie ako nosievam v lete- DG Rose the One - prisladké, na mojom zápästí zasmradla, aj ke´d na papieriku sa mi jej retro štýl páčil. Do oka mi už dávnejšie padla Escada Especially - je fajn, páči sami, ale na zimu mi vhodná nepríde- na leto bude super, aj ke´d ten zelený podton by mohol byť tlmenejší. Ako prvú som si kúpila Kenzo l´eau 2- tiež je to síce letná vôňa, ale veľmi sa mi zapáčila. Dnes som si na zimu teda objednala Hugo Boss Orange - bola som síce trochu sklamaná, že nie je sviežejšia, ale na zimu mi vyhovuje.

Doteraz som skoro dva roky používala Versace Yellow Diamond- napriek jej kyselšiemu začiatku sa na mne veľmi pekne rozvonia, je kvetinovo pudrová, na mne na toaletku vydrží slušne- cca 6 hodín, na oblečení veľmi dlho, ale chcela som malú zmenu.

Ide mi teda oto, že ak budem niečo podobné týmto 4 vôňam hľadať v budúcnosti- čo by ste mi doporučili ?

Ak sa mám zaradiť tak takto - Versace Versence, Chloe zelená - záchodové vône. DKNY Pure - príliš kvetinovo-krémová. A čo vážne nemusím je z typu čistých vôní Cerutti 1881, z kategórie akože svieže CK Eeternity - niečo mi vnej horko smrdí, ako skvasené černice. Vône od Lanvinu mi prídu príliš nekonfliktné, nudné. :mavam:

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 18 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

barbucha  09.12.13 14:40

@SunnytheSummer
Tak například na stránce fragrantica.com si můžeš do vyhledávání zadat ten Yellow Diamond, a nalevo ti vyjede sloupec podobných (resp. těch, které ještě mají v oblibě další milovníci toho konkrétního parfému: People who like this also like…).
 http://www.fragrantica.com/…d-13064.html

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 09.12.13 14:48

@SunnytheSummer Toho sú mraky, takže je z čoho vyberať:
Trussardi Donna (2011)
Trussardi Delicate Rose
Omnia Crystalline parfum, Omnia Coral, Green Jade, Amethyste
Chanel Chance eau tendre
Moshino Funny! I love love
Roger &Gallet: Fleu de Osmanthus (majú v lekárniach)
L´Occitane: Peony
Goutal: Eau d´Hadrien
Masaki Matsushima: Masaki-Masaki
Versace: Vanitas (edt aj edp)
Guerlain: Aqua Allegoria Tiare Mimosa, Pampelune, Flora Nymphea, alebo Jasminora
Gucci: Flora
J.del Pozo: Esencia de Duende ale aj Duende
Hociktorá od Escada, alebo Givenchy Verry Irresistible sensual, Miracle

atď atď…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 09.12.13 14:51

@barbucha OT vidím, že ide zima, tak sa vyťahuje kožúštek. :D Pančuchy som ale musela dlho študovať. A ten dáždnik je už non plus ultra. :mrgreen:

barbucha  09.12.13 15:16

@opoponax
No, dneska zrovna prší ;)

SunnytheSummer
Učednice 181 příspěvků 09.12.13 15:54

Ďakujem zy tipy :) trusardi Donnu poznám, vôňa veľmi pekná ale na mňa prisilná,príliš intenzívna- má ju kolegyňa a je o pre mńa skôr vôňa na večer do otvorených priestorov :D Delicate Rose idem hne´d omrknúť, tu nepoznám. Značka Moschino mi moc nesedí, je to niečo ako cukrové vody od escady- myslím hlavne kvalitou, escady hlavne letné edície otrasne cukrové a lacné. Vanitas je fajn, ako aj versace new Woman,ale zatiaľ sa na ne necítim. BVLgari radu si pamätám, že Coral sami celkom páčila, aj ke´d už tiež bola viac sladká. zelená sami nepáčila pri prvom skúšaní, Amethyst by som rada vyskúšala, zatia som na ňu nenarazila, Crystalinne sa trochu bojím, lebo práve na Fragrantice somsa dočítala, že by mala byť podobná práve DKNY Pure- krémová. Rada flora od Gucci mi moc nesedí, páčila sami iba mandrarin ale je pomerne drahá. Ostatné určite očekujem, dakujem :) Ešte som zabudla vtedy napísať, že najviac ma priťahujú parfemy s ovocnou zložkou - pomaranč, grep, hruška. Kvetiny moc naňuchané :lol: nemám, neviem ich rozoznávať…čomu sa začínam vyhýbať je jazmín. Inak baby, nepoznáte nejakú stránku, kde by bol popis vôní kvetov ?

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 09.12.13 16:07

@SunnytheSummer Kvety sú aj u nás ;) http://www.arome.cz/…rfem-s-vuni/
Ale lepšie raz ovoňať ako stokrát čítať, navyše kvalita je rôzna a nie vždy ide o prírodné esencie- niečo sa ani nedá zachytiť, ako napr. fialky tuším.
Ešte sa dá vyhladať aj v tunajšom katalógu podla jednotlivých atribútov, alebo na spomenutej Frarantice sa dá nakombinovať vôna podla zloženia- ale to ej vždy riziko- podla mňa.

SunnytheSummer
Učednice 181 příspěvků 09.12.13 16:14

Mám pocit, že z kvetov viem identifikovať akurát jazmín, fialku a asi aj tú magnóliu- myslím, že mi nevonia, mala by to byť hlaná zložka Chanel eau fraiche, však ? taká kremovitá kvetinka, alebo si to mýlim ? Inak mi pravdepodobne vonia frezi a mimóza, to pravdepodobne cítim ako kvietky vo Versace YD a to sami veľmi páči, svieže jemne kyselkasté kvietky. Idem študovať :) Inak popisom ma zaujali vône Jesus del pozo, len vždy som sa im kvôli flakónom vyhýbala, evokovali vo mne presladené bolehlavy, tak neviem či to tak aj je+ tá od Goutal. ;)

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 09.12.13 16:36

@SunnytheSummer Duende je len trocha sladká- ale nie ulepená a je v nej lipový kvet pekne cítiť- len začiatok je dosť trávovo- zelený. Esencia je podobna Omnii Crystaline, len málo drží- závisí však od pokožky. Treba vyskúšať. Sú to pekné svieženky a´la 90-te roky.
Ak máš rada mimózu, skús Guerlainov AA Tiare-Mimosa- krásna kvetinvá s kvapkou medu a citrónu.
Frézia je tuším v Incanto shine s mangom, alebo podobným ovocím. Ale tú zrejme poznáš.

SunnytheSummer
Učednice 181 příspěvků 09.12.13 16:52

Neviem čím to je ale Incanto a spol sú mi vyslovene protivné- ja si to vysvetlujem tým jablkom, rovnako protivné sú mi aj jablká od DKNY. Ungaro má teraz nejakú novú vôňu a silne mi pripomínala Incanto. Akoby sa dala charakterizovať vôňa mimózy ?:)

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 09.12.13 16:57

@SunnytheSummer pre mňa je to vôňa pelu z kvetov a ked je jej privela začne dusiť :D
 http://www.arome.cz/…buty/mimoza/

danaada
Parfémová maniačka 859 příspěvků 09.12.13 17:19

@SunnytheSummer Podle toho, co popsalas jako oblíbené vůně, bys mohla vyzkoušet vůně s vodní květinou lotos/leknín.

Na poličce 12 parfémů 10 miniatur 52 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dusty  09.12.13 18:32

@SunnytheSummer Ty si boží človek na Arome, že „nerada totiž vône striedam“ - to je na tomto fóre jedinečná diagnóza. :mrgreen:

Ale podľa tvojho popisu toho, čo ti šmakuje, by sa ti možno ako signature hodila La Chasse Aux Papillons (L'Artisan). Nádhera, do ktorej ja určite časom zainvestujem. Na www.parfemy-exclusive.sk si môžeš kúpiť vzorku, aj vo verzii Extréme.

SunnytheSummer
Učednice 181 příspěvků 09.12.13 22:30

Pozrela som tie parfémy, vyzerajú dobre, krásne flakony, len cenovo to je naozaj dosť, hovorím si, že na niečo také mám ešte čas :) A áno je pravda, že lotos mám vo vôňach rada, len morské parfemy musia byť pekne namiešané- Davidoff Cool water a jej príbuzné sami nepáčia vôbec- sú presladené.

Inak máte niektoré z vás skúsenosti s kolekciou She wood od Dsquared2, ružovú som skúšala, zaujíma ma strašne modrá a žltá..ale neviem si ich vôbec predstaviť, len flakóny ma strašne lákajú :) Len sa bojím, že drevité vône budú na mne príliš horké, to nemám rada.

Plus ešte jedna vec - mne sa z opačnej kategorie páčia aj parfemy tzv. pudrové. Viem, že na fore je už viacej takých tém, ale prijala by som inšpirácie z posledných rokov, ktoré sú dobre dostupné aj vo Fann atď, aby sa dali vyskúšať ( okrem Chloe, tú poznám až priliš, mám pocit, že hlavne teraz v zime ich cítim na každom kroku :oops:

SunnytheSummer
Učednice 181 příspěvků 09.12.13 22:31

Plus :D Dusty, to sa divím, že to je také neobvyklé si vyberať jedinú vôňu, mne sa veľmi páči tá myšlienka, žeby ma ľudia poznali podla jednej :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist