Internetové parfumerie versus kamenné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Miška  31.08.07 10:56

Ahoj ráda bych znala váš názor na internetové parfumerie. Jaké s nimi máte zkušenosti? Přemýšlely jste někdy o tom, jak to že mají parfémy o tolik levnější než kamenné? Moje kamarádka prodává v jedné klasické parfumerii a říkala, že k nim chodí spousta lidí, kteří dříve nakupovali na internetu a stěžovali si, že parfémy z tama jsou asi druhé jakosti apod., že voní jinak nebo nevoní stejně dlouho jako ty z kamenné. Tak jsme to s kamarádkou vyzkoušely. Já přinesla moje Bvlgari - Blv notte tester z internetu a ona od nich z prodejny a nastříkaly jsme ho na papírky. Zatímco ta moje už od začátku voněla hlavně po alkoholu (vodka), z té jejich byla pěkně cítit čokoláda. Tak teď váhám, zda nakupovat po internetu nebo ne.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 31.08.07 14:05

No toto je zaujimava tema,aj mna by to zaujimalo… nemam zatial taku skusenost, ale kto ju ma,nech urcite napise.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

dienda
Učednice 99 příspěvků 31.08.07 15:36

jedinou pochybnost mam pri Fidji, kterou jsem koupila na Jahode, ale muze to byt i zmenou vnimani vune protoze jsem ji pouzivala pred 20 lety..tenkrat jsem ji milovala, ted ji na sobe nemuzu snest..jsou tam hrozne moc citit karafiaty, ale voni to jako zive kvety, a to jsem se nemile prekvapila..bud je to padelek, anebo zmenili recepturu..tenkrat jsem mela parfem. vodu, ted vyrabi jenom toaletni a ta by mela byt jemnejsi..jenomze opak je pravdou..zrovnani nemam s cim, protoze v kamennych parfumeriich ji nemaji…

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 31.08.07 15:37

Těch srovnávacích testů by se muselo provést hodně, aby to mělo nějakou vypovídací hodnotu. Sama mám z internetových obchodů hodně vůní a nikdy jsem si nevšimla, že by voněly jinak než z kamenky. Hodně dokážou udělat pochybnosti, když někdo objednává z internetu s tím, že je to určitě podvod, tak bude hledat každý špatný závan… Opatrná bych byla i s tím „spousta lidí“, to je jako když jsem kdysi mámě tvrdila, že si musím nutně obarvit vlasy, protože „všechny holky“ ze třídy jsou taky obarvené :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Smajlík :-)
Učednice 199 příspěvků 31.08.07 16:34

Tak já mám zkušenosti dobré a taky toho mám docela dost. Poprvé jsem to vyzkoušela u elnina, jsem spokojená a tak nemám důvod je měnit za jiné net.obchody, navíc jsem tam získala i slevu a vždy pošlou a né jeden vzoreček, což je od nich milé. A vůničku mám většinou, když je to v pracovních dnech do 24 h. Parfémy mají kvallitní, neřekla bych, že voní jinak jako v kamenkách, dokonce jsem si jednou koupila TESTR, už je tam sice na dně, ale mám ho už 2 roky a známky zkaženosti nepozoruji a ráno, když se nastříkám, voním až do večera. Né, že bych jim chtěla dělat reklamu, ale jsem spokojená. Jinak nakupuji i v kamenkách, prostě jak to výjde.

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 26 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 31.08.07 17:39

Nakupuju téměř výhradně na internetu,protože u nás těch obchodů moc není a ceny jsou většinou hodně vysoké a nemám pocit,že bych někdy měla parfém druhé jakosti nebo nějakou napodobeninu.Na­kupuju na prověřených adresách,jak je má uvedené tady i ADA a myslím,že by to dneska jen málokomu stálo za to,prodávat nějakým způsobem znehodnocené parfémy,lidé jsou sice vykukové,ale je tolik možností,jak si namastit kapsu a rychlejším způsobem,jak takto,možné je sice všecko,ale moje zkušenosti jsou dobré a taky myslím,že je to i taková trošku nedůvěra.Známá měla Max Maru z netu,já z kamenného obchodu,ona pořád tvrdila,že je nějaká divná a když jsme je porovnaly,žádný rozdíl jsem necítila a ona nakonec taky ne,pro klid její duše jsme jí nechala tu svoji,byly obě nové a stejně velké a byly jsme spokojené obě.Ale opravdu je lépe držet se vyzkoušených a spolehlivých adres,jako je již zmíněné El Nino,Cosmo ,atd…

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 01.09.07 20:56

Ahojte, jsem tu nová…
Taky myslím, že rozdíl v tom není - tedy že jsou pravé. Spíš by mě zajímalo,když budu shánět nějakou starší vůni, co už se nevyrábí - nebude zkažená? Nebo se ta trvanlivost řídí časem až po otevření?

Skvělé fórum..........

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

eva  01.09.07 23:52

dobrý večer, napíšu něco, co sem až tak nepatří a doufám a věřím, že parfumerie na internetu nic podobného, o čem budu psát, neprodávají a prodávat nebudou: kamarádka si dnes krásně voněla DKNY Woman. Byla jsem přesvědčená, že je to DKNY Woman, znám ji dobře, ještě jsem jí vůni chválila, ohromně k ní sedí…byla a nebyla to DKNY: překvapila mě tím, že se jedná o imitaci. Dokonce jsem se chtěla hádat, že imitace to v žádném případě není a být nemůže, ne tak dokonalá. Původně jsem se domnívala, že jde o legraci nebo „přezkoušení“: nakonec jsem podle detailu na krabičce a flakonu musela uznat, že imitace to možná je /bylo by možné tuto drobnost objasnit klidně slovy „určeno pro jiný typ trhu než evropský/, zejména když "parfém“ stál 300 Kč a země původu je údajně Bulharsko i přes nápis Made in France. S tak dokonalou imitací jsem se ještě nesetkala, navíc imitaci, která dobře drží, rozkládá se jako originál, na první pohled na flakonu ani krabičce nic podezřelého nebylo, ani na druhý pohled .. Jsem docela v šoku. Možná je to náhoda a povedl se zimitovat výrobci padělků pouze jeden parfém /každému výrobci se čas od času něco podaří, nakonec u DKNY Woman nejzásadnější rozdíl od originálu se mi zdá sklo: flakon imitace je podle mého názoru masivnější a parfém je o něco těžší, ale pokud nezkoumáte pod drobnohledem - troufám si tvrdit, že nepoznáte rozdíl od originálu/: Nejsem žádný začátečník co parfémů týká a zpravidla imitaci pokaždé poznám, dřív bych řekla na sto procent. Už neřeknu. V tomto případě bych nepoznala nic, ani nepojala podezření :( Zítra mi tato kamarádka přinese k otestování „věrnou imitaci“ Magie Noire, doufám podobnost tady nebude: přiznám se, dost by mi pokazila náladu :( Ještě mě napadla jiná možnost: jestli kamarádka nekoupila kradené parfémy, skutečně určené pro neevropský trh - dotyční by je mohli prodávat levně jako imitace…i když tato možnost zřejmě příliš pravděpodobná není.
Samozřejmě nepřestanu kvůli této zkušenosti nakupovat na internetu / hlavně na ověřených adresách, u velkoskladů je navíc riziko minimální/, ale rozhodně nebudu nakupovat na podezřelých adresách, kde je nabízen levný mix věcí všeho druhu: od mobilů po parfémy :o)

Všem přeji dobrou noc a krásné sny.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 02.09.07 09:07

Mohly být kradené, ale taky to mohla být zdařilá imitace, svěží vůně se imitují poměrně snadno - snad všechny povedené imitace, o nichž vím, jsou svěží vůně. Jsem zvědavá na tu Magii, pak napiš, jak voněla :)

Gudrun  02.09.07 12:06

Eva: Nevím, jestli je to zrovna tento případ, ale existuje francouzsko - bulharská firma Refan (původně francouzská, potom přesunuli výrobu do Bulharska). Kromě vlastních vůní vyrábí i imitace a opravdu vcelku věrné - začátek jsem cítila naprosto jinak než u originálu, ale po rozvonění jsou podobné hodně. Navíc jsou to držáky a vůně se rozhodně nepromění v žádnou hrůzu, jak bývá u imitací zvykem. V Brně se prodávají jako „rozlévané parfémy“, cena cca 12 Kč za 1 ml.

Gudrun  02.09.07 12:09

http://www.refan.com/index.php?…

eva  06.09.07 23:00

Magie Noir imitace od kamarádky, viz dříve: voní opravdu hodně podobně, flakon skoro stejný…nebýt delší výdrže, opravdu tipuju spíše kradené zboží než padělky… Jinak ve srovnání s Adinou recenzí: na mně moc parfumeriová Magie Noir nedrží, naopak, je to lehčí vůně na podzimní odpoledne: nebýt mizerné výdrže, dávno mám Magii Noir doma. Zato ona „imitace“ drží rozhodně déle /a po rozvinutí jde do těžšího orientu, přesto vidím jako nositelku energickou, elegantní, drobnou ženu, klidně i mladší/, ale podoba „imitace“ - originál obrovská: na druhou stranu možná kdyby na mně pravá Magie držela, rozdíl bych poznala: takto vlastně srovnávám víceméně hlavu a možná kousek srdce: originál na mně více než 15 - 20 minut bohužel nedrží :( A na oblečení se mi Magie nelíbí :( vůbec se na oblečení nevyjíjí a je vcelku průměrná… a o moc lépe taky nedrží, jen o trošku.

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 06.11.07 23:41

Narazila jsem ted na jednu zajimavou vec.Hledala jsem na netu pro kamosku nejlevnejsi Eclat D'Arpege a na El nino maji darkovou kazetu 100ml edp+100ml sprchovy +100ml telove mliko za 1290,– a pritom samotna edp 100ml stoji 1150,– Zda se mi to nejake zvlastni, to by prece dost prodelavali, ne?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 06.11.07 23:48

Neboj, kdyby prodělávali, tak to tak levně prodávat nebudou :) Z toho je spíš vidět, jakou asi reálnou hodnotu mají vůně, že se dá s cenou takhle šachovat…

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 09.11.07 16:01

Jj, uz ma Eclat doma a zatim mi ho neprisla hodit na hlavu, tak snad bude v poradku.Kaz­dopadne se divim, ze kamenne parfumerky jeste vubec vydelavaji, proti netu maji obcas ty ceny dost silene

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist