Introvert, extrovert...a společnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KateElizabeth
Znalkyně 257 příspěvků 06.04.14 19:33
Introvert, extrovert...a společnost

Možná je to trochu osobní téma, pro mě dost zajímavé si položit otázku co jsem já? A musím se přetvařovat třeba v zaměstnání?
Např. já si o sobě myslím, že jsem introvert, mám ráda svůj svět, nepotřebuji mít pořád společnost okolo sebe, ale abych nebyla jakoby společensky vyřazená, snažím se být veselá, i bavit lidi, ale je to pro mě někdy nepřirozené a namáhavé. :dance:

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 6 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

drobececek  06.04.14 21:08

V tom mám jasno. Jsem exhibicionista vychovaný v introverta.

Jedi
Nevyléčitelná závislačka 1150 příspěvků 07.04.14 22:44

já nevím co jsem, bez lidí to nejde a s nima taky ne :D

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 52 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5742 příspěvků 08.04.14 07:12

@KateElizabeth Jsem na tom stejně jako Ty. ;)

Nemám taky ráda, když se ve společnosti něco omílá stále dokola. I každá podesáté vyprávěná historka ztrácí své kouzlo, pokud není extra zajímavá nebo nejsou mezi jednotlivými vyprávěními dlouhé intervaly. Častokrát si říkám, že bych měla se svým okolím víc mluvit. Bohužel je to pro mě trochu problém. Protože se do toho někdy musím nutit a přemlouvat se, že to není zbytečné. Nejlepší je, když potkáte někoho s kým to jde tak nějak samo.
Buď je to extrovert, který vám občas dá prostor k vyjádření nebo další introvert, se kterým mluvíte jen, když se vám chce a oba víte, že je to tak v pořádku.
Nejhorší je, když do mě někdo něco hustí od rána do večera a nedokáže mlčet snad při žádné činnosti. To pak velmi ráda utíkám do ticha a samoty, kde můžu opět načerpat energii. :mrgreen:

Na poličce 49 parfémů 18 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Daňule89
Nevyléčitelná závislačka 1357 příspěvků 08.04.14 08:28

@KateElizabeth @viky
Já se k vám přidávám, jsem na tom stejně.

Jsem spíše posluchač, ráda naslouchám druhým, pokud je to zajímavé a ne obtěžující. Nemám ráda povídání o ničem, jen aby řeč nestála. To budu raději zticha. Je fajn, když si můžu popovídat s někým, s kým si rozumím a řeč plyne tak nějak sama. Naopak mě dokáže naštvat, když jsem občas někým napomenuta, že jsem málo středem dění a málo bavím ostatní, ale proč bych měla? Děkuji, v některých případech opravdu není o co stát. :mrgreen:
Přemlouvání sama sebe také znám, ale dělám to velmi nerada. Mám ráda svůj svět a dlouze se rozmýšlím, než do něj pustím někoho dalšího.
Naopak být bez ostatních lidí bych nevydržela, bývám mezi nimi často, ráda s někým prohodím nějaké to slovo. Ale jen tak, aby to nikoho neobtěžovalo (doufám) :andel:

Na poličce 61 parfémů 171 miniatur 58 odstřiků 638 vzorků V tužebníku 130 parfémů

Arome Slunecnice
Znalkyně 277 příspěvků 08.04.14 08:42

@Daňule89 Přesně tak to mám já :-) Posluchač, nebaví mě vymýšlet, co by ostatní pobavilo, nebo témata k hovoru. Když to nejde samo, necítím se dobře. Když už poslouchám, tak celou duší, někdy mě to úplně vyšťaví. Proto mě dostávají lidi, kteří jenom mluví a hustí do druhých své problémy a když se to má obrátit, zjistíte, že vás vlastně neposlouchají (takoví ti sebestřední extroverti), protože je zajímáte jen jako ty vrby.

Jinak mám samozřejmě dobrou společnost ráda, neizoluji se. Nemůžu si stěžovat, že by těch sociálních kontaktů bylo málo:-)

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 20 vzorků V tužebníku 8 parfémů

barbucha  08.04.14 09:02
@viky píše:Nemám taky ráda, když se ve společnosti něco omílá stále dokola.

Zajímavé. K zálibě v omílání a opakovaní toho samého by se asi těžko někdo přiznal, ať už je extrovert nebo introvert… a přesto tady na Arome existuje již mnoho vláken s téměř stejnou tématikou :lol:

Např.:

http://www.arome.cz/…rodili-4331/
http://www.arome.cz/…-a-vune-367/
http://www.arome.cz/…ovaha-25261/

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5742 příspěvků 08.04.14 09:16

@barbucha Měla jsem na mysli spíš pomluvy a neustálé bědování nad něčím než opakující se témata na arome. :P

Na poličce 49 parfémů 18 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

SunnytheSummer
Učednice 181 příspěvků 08.04.14 12:14

Zapojím sa :) Takéto jemne psychologické témy ma veľmi bavia :pankac:

Ja sama sa považujem, a aj okolie, ktoré ma pozná, za extroverta, ktorý sa však vplyvom okolia, ktoré mi nesadne zmení napohľad na introverta. Súhlasím stým, že ak si s niekým nemám čo povedať, radšej som ticho a vyhýbam samu, ako sním kecať o „počasí“…Ale ešte sami nestalo, že nahlas by niekto vyjadril názor, že som introvert, ale často sami stáva, že ľudia, ktorí ma nepoznajú až tak dlho a dobre, majú dojem, že som flegmatik a všetko mi je jedno :nevim: Pritom to tak vôbec nie je, a v testoch a všeobecne som dosť ortodoxný cholerik :D

Čo fakt nemám rada, sú príliš „extrovertný“ ľudia..aj keď to už asi nie extrovercia ale debilita…sory za výraz…:D Myslím takých, ktorí majú pocit, že keď vchádzajú do miestnoti, každého to zaujíma a každého zaujíma to čo on včera zažil, varil, povedal… :cert: Počúvať takéto keci vo vlaku, v MHD je uplny skvost…hlavne o 6. ráno :D

A teraz moja otázka- tiež máte pocit, že existuje iba málo ľudí, pred ktorými dokáže byť sami sebou ?

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 18 vzorků V tužebníku 4 parfémy

danaada
Parfémová maniačka 859 příspěvků 08.04.14 15:27

@SunnytheSummer Ano, jsem sama sebou jen před úzkým okruhem lidí, kteří mě znají nebo se kterými si hned rozumíme. Já jsem ještě podle MBTI testu osobnosti (tedy dělala jsem si ho jen na netu) INTP což je uzavřený typ (i když ta charakteristika společenské neohrabanosti prý sedí jen na muže, ženy jsou přizpůsobivé a citové, což asi bude pravda, protože před lety profesor, který se těmi typologiemi zabýval, mě označil za jasný citový typ i když způsobem myšlení jsem rozumový)
Ony jsou ty výsledky MBTI testů dost zajímavé, protože některé charakteristiky jdou trochu proti klasickému vnímámí introvertů a extravertů, někdy se introvert chová víc jako E, jindy zase extravert jako I.

Na poličce 12 parfémů 10 miniatur 52 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů

SunnytheSummer
Učednice 181 příspěvků 08.04.14 15:40

@danaada tento test mi dávala zhruba pred rokom kamarátka, ktorá študuje psycho,ale nepamätám si presný výsledok , iba EN… :) Tuším test nájdem a zopáknem, je to zaujímavé, mňa takéto ňúranie sa v psycho veľmi baví :palec:

Čo je celkom zaujímavé, že čím som staršia, tým sa častejšie stýkam s názorom, že duševne som skôr ako muž a nie žena 8o neberem to ako urážku, ja som si svojím pohlavím istá,ale je to zaujímavé, že ľudia majú tak nejak podvedome zakodované, že zeny sú nežné, starostlivé, úslužné, trošku snílky- hovorím vo väčšine, a keď to tak nie je, ľudia to považujú zato, že mám mužské zmýšlanie :D

Inak neviem či sami to len zdá,ale mám dojem, že aj zo spôsobu písanie príspevkov aj napr sem na arome, sa dá vyčítať či je človek skor introvert alebo extro :)

SunnytheSummer
Učednice 181 příspěvků 08.04.14 15:43

http://mbtitest.sk

Ak by ste mali niektoré chuť, našla som svk veriz, hádam nebude na konci spoplatnená :D

danaada
Parfémová maniačka 859 příspěvků 08.04.14 15:46

@SunnytheSummer Test se dá na netu najít snadno, jen pozor ať je tam napsáno zdarma.
Mně to taky hodně baví. A ano, oni to lidé mají většinou tak nějak zaškatulkované na mužské a ženské :nevim:

Teď vidím, že už jsi na to, že musí být zdarma, taky přišla :mrgreen: Český je dobrý tento: .zarohem.cz, nevím jestli jde dělat reklama, tak jsem vynechala začátek, ale jedná se o test osobnosti.

Na poličce 12 parfémů 10 miniatur 52 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů

SunnytheSummer
Učednice 181 příspěvků 08.04.14 16:25

@danaada Ten môj test mi v polovici padol :pocitac: Tvoj je dobrý, rýchly, spravila som si ho a vyšlo mi : ESXJ- tretie písmenko nerozhodné, osobne sa viac prikláňam k typu ESTJ, ten sa hodí dosť, ostatným odporúčam, som zvedavá na výsledky :mavam:

Michinka
Nevyléčitelná závislačka 1494 příspěvků 08.04.14 21:54

Nechce se mi rozepisovat a ani jsem ty odkazy nerozklikávala, jen si myslím, že testy na internetu jsou v podstatě jen orientační.

Na poličce 54 parfémů 3 miniatury 33 odstřiků 127 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist