Iris Nobile Acqua di Parma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 11.11.07 20:40

Znáte někdo nebo dokonce nosíte tuto vůni? Koupila jsem si vzoreček. Na první počuch mi přišla hezká, ale ne můj šálek čaje - já jsem na ty orienty. Mám ji na ruce od poledne - pořád voní a líbí se mi čím dál více. Zabrousila jsem na MUA, co tam na ni - vypadá to na bestseller - hodně lidí ji přirovnává k La Chasse a mají pravdu - něco společného mají. I s mojí nejnovější velkou láskou Mandragore - je taková citrusově kořeněná ale i květinová - asi mám zase problém…
Složení: kosatcové okvětní lístky, kosatcové dřevo, badyán, sicilská mandarinka, kalábrijský bergamot, cedrové květy, pomerančový květ, ambrové krystaly, madagaskarská vanilka,

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 12.11.07 00:52

Víš co se mi od nich ještě líbí, mají naprosto nádherné svíčky - ale taky ta cena, to je síla: http://www.ausliebezumduft.de/kosmetik_ … ts_id=2439

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 12.11.07 13:53

Skusala som ju. Ma to byt soliflor, takze to zlozenie ma trochu prekvapuje. Aspon som si myslela, ze je to viacmenej soliflor, ked som ju skusala, tak som od nej vela necakala, pretoze iris mam radsej v kompozicii.
Vona sa otvorila tym najnadhernejsim, najsviezejsim tonom kvetu pomarancovnika, co som zatial u vonavky zazila. Nanestastie nevydrzal dlho. Potom nasledoval kosatec, cisty kosatec trochu pudrovy, dost znacne do maslova. potom som uz ruku velmi neonuchavala, lebo maslovy nadych u kvetin nemam rada (aj ked u kosatca je celkom legitimny).
Ze by sa vsetko to korenie vynorilo az potom?

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 12.11.07 15:40

Ano začátek je nádherně pomerančový, tam připomíná La Chasse, pak nastupuje ta zvláštně zemitá kosatcová pikantnost, ale stále v doprovodu citrusů, což zase připomíná Mandragore a pak se o slovo hlásí ambra a vanilka, takže to celé dostává ten smetanový podtón, který si vůně drží velmi dlouho. Nemůžu se rozhodnout, jestli je svěží nebo teplá…Podle ohlasů z MUA má každý jiný názor. Někteří ji označují za ryze ženskou, jiní za unisexovou, jedni za výraznou, jiní za svěží. Jedni tvrdí, že je pro sebevědmou ženu, jiní pro křehkou dívenku - bylo zajímavé to číst. Tolik rozporuplných recenzí nejspíš svědčí o tom, že vůně má schopnost se měnit v závislosti na nositelce - jako Un Jardin - a to je na vůních skvělé…Mně připadá výrazná, svěží i hřejivá, nevšední…

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 12.11.07 16:34

Jinak, na některých webech píšou, že je to moderní chypré. Někde se ve složení objevuje pačuli. Já jsem teda na pačuli háklivá, ale v Iris ji necítím - možná dobře schovaná. Je pravda, že pudrový nádech má, ale nemůže to způsobovat ylang-ylang? Totiž něco podobného je v Songes a tam nemá být ani bergamot ani pačuli, tak typuju ten ylang.

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 12.11.07 19:21

Mě připomíná Ysatis Iris, celkem sladká a dost intenzivní.

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 12.11.07 20:25

Jo, na mně je taky intenzivní - což je výkon, protože na mně nic nedrží…ale jedna kočka na MUA psala, že je to taková jemná vůně pro nevinnou dívku…;) Ysatis Iris neznám. Tys ho měla a prodala - nelíbil se Ti?

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 12.11.07 20:55

Celkem dost se mi líbil, ale když jsem se s ním navoněla , tak jsem si připadala divně, tak nějak nepatřičně oblečená k této vůni, u žádné jiné vůně se mi to nikdy nestalo. Nevím, nějak se ke mě nehodila nebo jsem aspoň měla ten pocit. Škoda, byla moc pěkná, ale jen jsem ji doma očichávala a vůbec se s ní nevoněla. Tak jsem ji radši prodala :)

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 12.11.07 21:21

A co to znamená „nepatřičně oblečená“? Abych řekla pravdu, tak nosím stále stejný styl - kromě divadla a plesů - ale vůně střídám různé podle nálady spíš než podle oblečení…

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 12.11.07 22:11

:) Měla jsem pocit, že bych měla mít na sobě kostýmek, aby ta vůně sedla. A ten teda doma nemám ani jeden. A to styly střídám od sportovního až po romantické sukýnky. Vetšinu času stejně strávím oblečená v sportovně pracovních věcech u nějakého koně a vůbec mi nepřipadne divné být navoněná Guerlainem nebo Creedem. Nešla k ničemu. S jinýma vůněma problém nemám, ty nosím taky podle nálady.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 12.11.07 22:43

No jo, Ty vlastně pracuješ se zvířaty - podle adresy :) a =) … ( zrovna jsem dočetla Heriota a teď čtu Jana Herčíka…). A jak reagují na Tvoje parfémy? Moc nenosím vůně podle oblečení, ale spš podle ročního období a to zcela opačně, než jsou všeobecné trendy…V zimě svěží-lehké, v létě teplé-těžké. Jak se ochladilo, putoval Hypnotic, Shalimar atd. automaticky do šuplíku a na toaletním stolku mám Un Jardin, Premier Figuier, Mandragore atd. Přijde mi to takto přirozené, asi nejsem normální…

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 12.11.07 23:25

:), moji pacoši jsou jen koně a nereagují nijak, spíš reagují majitelé :)) pozitivně. Heriot je super, když jsme nastoupili do školy, říkali nám, ať si nemyslíme, že naše praxe bude jak v Heriotovi, moje tak kupodivu vypadá :) Na moje vůně nereaguje ani můj kůň, na závody jsem si brala vždycky Wings od Giorgio Beverly Hills (aby jsme měli křídla :)), je to moje oblíbená a v letních vedrech jsem to někdy měnila na Yuzu Ab Irato, ta na mě super držela. Přišel mi dnes vzorek Hiris od Hermes, cítím v ní ze začátku hodně mrkev, je to ale pro mě příjemná vůně, na tu by koník mohl reagovat , mrkev miluje :)) Teď to dost střídám, pro mě je zimní MaxMara a Halloween Fresia, ty v létě nemůžu. Ale stejně se mi to dost mění :)

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 13.11.07 07:57

To je krása, když mají lidi práci jako koníčka :P to jsou pak spokojení a přívětiví k okolí. Používáš docela nemainstreemové, jak říká Ada, značky. Jaks k tomu došla ? Máš někde blízko ke vzorkům z de-luxe, ne ? Nezkoušelas od Montale Soleil di Capri? Na MUA na to pějí samou chválu a mně by se teď letní svěženka hodila. Mně třeba Yuzu Ab Irato moc voní, ale nedrží na mně vůbec - zrovna teď v zimě bych ho mohla nosit. Já totiž nutně potebuju něco, co mi přopomene léto - aromaterapie.Jo, a poměrně často jedíme s kamarády sobotu do Chuchle - sázet. Koupili jsme i koně - hromadně. Je to pro nás spíše zábava. Já na koni jezdit nemůžu - jsem moc vysoká a taky se bojím. A v lednu se chystáme do Paříže na závody, tak se ta teď těším ještě víc, protože musím obejít všechny značkové butiky s parfémy…Doufám, že to vyjde!

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 13.11.07 09:16

Vzorky kupuju nejvíc z www.fragrantfripperies.com, z de-luxe taky nebo všelijak povyměňuju. Od Soleil de Capri mám zbytek vzorku, přihodím ti ho do obálky, mě teda silně připomíná LB a nedrží na mě. Do Chuchle taky jezdím na dostihy, občas mi tam běží pacienti, tak jim jdu zafandit :) To se tam někdy potkáme. Paříž ti teda závidím, tam bych se asi zbláznila radostí :) Jedete tam s vaším koněm?

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 13.11.07 13:53

Tak tenhle web zatím neznám…Za ten zbytek Ti budu vděčná, i když jestli je jako LB, tak nic pro mně…Do Paříže jedeme tuším na velkou cenu - ani to přesně nevím, ale ten výlet má být děsně levný. Kamarádi tam byli už loni a letenky stály nějaké 3 tis. a zhruba tolik i ubytování sehnané přes net. Když tak ti dám vědět až budu vědt víc. To by bylo fajn, kdybychom se v Chuchli potkaly..Když tak dám vědět, až tam zase pojedu.Jinak, znáš Hiver od Van Cleef Arpels? Dnes jsem na něj narazila cestou na oběd a vyzkoušela, protože jsem ho neznala - je krásný ! Trochu ve stylu Alegirií od Guerlaina..

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist