Italové versus Francouzi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

barbucha  18.09.09 22:10
Italové versus Francouzi

Určirtě nemám tolik načicháno, jako zdejší maniačky , ale připadá mi, že Taliáni jsou nápaditější…a vypadne z nich většinou něco neobvyklého - na rozdíl od žabožroutů, kteří sice samozřejmě drží vysoký standard a zásobují nás nezpochybnitelnou kvalitou, ale tak nějak normální a nepřekvapivou…
Co myslíte?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 18.09.09 22:14
barbucha píše:
Určirtě nemám tolik načicháno, jako zdejší maniačky , ale připadá mi, že Taliáni jsou nápaditější…a vypadne z nich většinou něco neobvyklého - na rozdíl od žabožroutů, kteří sice samozřejmě drží vysoký standard a zásobují nás nezpochybnitelnou kvalitou, ale tak nějak normální a nepřekvapivou…
Co myslíte?

Co se voňavek týče, tak Italové při jejich balení používají naprosto nekřesťanské množství hnědé lepicí pásky a polystyrenovejch granulí, zatímco Frantíci používají ještě víc hnědé lepicí pásky a polystyrenovejch granulí, za což je nenávidím všechny.

Jinak, otázkou je, jestli hodnotíš mejnstrým nebo celkovou produkci. Mejnstrým italský je podle mě dost na houby, mně prostě Versace a Cavalli a kdovíkdo moc nesedí, ale malé firmičky jsou tu kchůl. O Francii detailní přehled nemám - to ani o té Itálii - ale malých firmiček tam bude kupy a francouzský mainstream je podstatně lepší. Teda podle mě.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 18.09.09 22:15

Francouzi jsou snobové a tak vsází na osvědčené značky. Italové jsou nápadití, orginální, mají větší fantazii a odvahu. (Tedy dle mého mínění :D )

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 18.09.09 22:26

Já nevím… Do Itálie nejezdím a davu italských turistů tlačících a překřikujících se pokud možno u výstupu z jezdících schodů nebo na jiném podobně vhodném místě, se snažím vyhnout. Žabožrouti voní, nic převratného si nepamatuju (dva roky jsem tam nebyla), Lolity, Angelové, různé svěženky, totéž mužský, ale v pánských vůních nemám přehled, tak nemůžu sypat názvy.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

barbucha  18.09.09 22:42
gentiana píše:Jinak, otázkou je, jestli hodnotíš mejnstrým nebo celkovou produkci. Mejnstrým italský je podle mě dost na houby, mně prostě Versace a Cavalli a kdovíkdo moc nesedí, ale malé firmičky jsou tu kchůl. O Francii detailní přehled nemám - to ani o té Itálii - ale malých firmiček tam bude kupy a francouzský mainstream je podstatně lepší. Teda podle mě.

Abych pravdu řekla, tak Versace voňavky moc neznám, nějak mám pohnutí žaludku, jakmile vidím tu hlavu Medusy (nebo Donatelly? :lol: ), ať se jedná o hadry, doplňky či co - pohnutí žaludku, pramenící z nestřídmého užití Kočkova kolotoče…malé firmičky bych chtěla prověřit , o tom žádná…Ale myslela jsem to tak, že třeba takovej Gucci (některej) mi přijde o dost zábavnější, než Chanel, například…

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 19.09.09 00:01

Francouzi TEČKA .

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 19.09.09 00:04
gentiana píše:

Co se voňavek týče, tak Italové při jejich balení používají naprosto nekřesťanské množství hnědé lepicí pásky a polystyrenovejch granulí, zatímco Frantíci používají ještě víc hnědé lepicí pásky a polystyrenovejch granulí, za což je nenávidím všechny.

:lol: :lol:
Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 19.09.09 00:40
macska píše:
Já nevím… Do Itálie nejezdím a davu italských turistů tlačících a překřikujících se pokud možno u výstupu z jezdících schodů nebo na jiném podobně vhodném místě, se snažím vyhnout. Žabožrouti voní, nic převratného si nepamatuju (dva roky jsem tam nebyla), Lolity, Angelové, různé svěženky, totéž mužský, ale v pánských vůních nemám přehled, tak nemůžu sypat názvy.

Italští turisté, především mladší generace, jsou odpad - to je známá věc a potvrdilo mi to kromě vlastního pozorování už i dost lidí pohybujících se nějak v turistickém ruchu…

Naproti tomu, když jsem byl v Itálii, byli tam na nás všichni moc milí a opravdu si nemůžu stěžovat, takže to bude tak, že ti pohodoví zůstávají doma a nevychovaná špína jezdí po Evropě (ostatně, nebudou jediným národem, který to má takhle rozděleno, u Angličanů to platí mnohdy taky) :)

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 19.09.09 17:30

Ve Francii jsem byla jen jednou, do Itálie jezdím už léta. Teď na dovolené na Samosu jsem potkala jak francouzské tak italské turisty a zrovna jsem si říkala, že ti Italové se oblékají mnohem styověji než Francouzi a i výrazněji voní. Mně se teda líbí více italská móda a styl.
Pokud jde o to, jak se který národ chová na dovolené, tak se zdá, že jakmile kdokoli vytáhne paty z rodné hroudy, chová se jako hovado.
Byla jsem překvapená prohlášením slovenských servírek v hotelu (byly tam na výměnnou praxi), že Češi a Slováci jsou nejpříjemnější hosté :shock:. Prý jsou velmi slušní a ohleduplní k personálu. Zas ale říkaly, že nejhorší hosté jsou Řekové.
Ale to jsme odbočili od tématu. Italské menší značky trochu znám, francouzské skoro vůbec, takže nemohu soudit.

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 19.09.09 19:57

…Mně se na Italech líbí, že jsou navonění, elegantně a se šmrncem oblečení, brýle, zlato, u všeho kvalita(myslím ty movitější…)
a tak nějak výrazněji než Francouzi
(ti mi přijdou, sice s pověstným francouzkým šmrncem, ale usedlejší a „mouchysnězte­siměvovatější“­..?.. - prostě nudnější.) :roll: :D

…navoněnej a vypulírovanej chlap!…hmmmm :oops: :P

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Luna
sv. Parfema z Kecálburgu 2656 příspěvků 19.09.09 20:57

Tak co já můžu říct… v Itálii jsem v životě nebyla a to jsem už byla leckde… Zato kdykoli mám možnost jet do Francie, tak jedu!
Tak nějak mi je bližší francouzská kultura, vůně, móda, krásný jazyk, HUDBA!… ale prý máme v rodině francouzské předky, takže možná budu zaujatá :lol: :lol: :lol:

Na druhou stranu znám pár Italů a jsou fajn. A co se týče jídla, tak jednoznačně Itálie :wink:

Sečteno podtrženo: každý má něco, ale kdybych si musela vybrat, tak bych brala byt v Paříži, voněla se exluzivkama od Guerlain, vysedávala v kavárnách oblečená v kabátku Chanel, pila café au lait, nejlépe bych třeba mohla pracovat v Louvru :D , chodila bych na koncerty zajímavých francouzských kapel, ale k večeři bych si zašla na italské těstoviny se sušenými rajčaty a mozarellou :lol:

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25884 příspěvků 19.09.09 21:07

Luno - já zase znám o trochu lépe Itálii, italskou mentalitu, kulturu … ovšem, dospěla jsem k podobnému idálnímu řešení jako ty. Jen to jídlo mi chutná v obou zemích stejně dobře :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Daisy.zlouky
sv. Parfema z Kecálburgu 3424 příspěvků 19.09.09 21:12
Luna píše:
Tak co já můžu říct… v Itálii jsem v životě nebyla a to jsem už byla leckde… Zato kdykoli mám možnost jet do Francie, tak jedu!
Tak nějak mi je bližší francouzská kultura, vůně, móda, krásný jazyk, HUDBA!… ale prý máme v rodině francouzské předky, takže možná budu zaujatá :lol: :lol: :lol:

Na druhou stranu znám pár Italů a jsou fajn. A co se týče jídla, tak jednoznačně Itálie :wink:

Sečteno podtrženo: každý má něco, ale kdybych si musela vybrat, tak bych brala byt v Paříži, voněla se exluzivkama od Guerlain, vysedávala v kavárnách oblečená v kabátku Chanel, pila café au lait, nejlépe bych třeba mohla pracovat v Louvru :D , chodila bych na koncerty zajímavých francouzských kapel, ale k večeři bych si zašla na italské těstoviny se sušenými rajčaty a mozarellou :lol:

Velmi trefnééééé :D

Na poličce 54 parfémů 3 miniatury 10 odstřiků 101 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 19.09.09 22:28
Luna píše:

Luno , pod tím bych se také podepsala :D , k Francouzům mám bližší a citlivý vztah.

Co se týče parfémů, tak mezi italskými značky jsem zkoušela jenom zatím běžný proud, ale dříve ten běžný proud byl víc zajímavější, než dnes. Armani klasická, Gucci No.3, Eau de Gucci, Alberta Ferretti, Fendi a ostatní vůně z 80-90 let - všechny jejich první parfémy byly hodně zajímavé, kvalitní v ingrediencích a ve složení kompozicí.

Nichevou italskou parfumérii neznám, snad až se tam dostanu, podaří se vyzkoušet.

Dnes bych dala prvenství v parfumérii Francouzům, a to především osobně Jacques Polgeovi , který v posledních letech reinkarnoval starou linii parfémů Chanel :heart: .

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25884 příspěvků 19.09.09 22:44

Je to vidět na mé sbírce miniaturek, která se z největší části vytvořila počátkem 90. let … je tam spousta krásných vůní italských firem (Armani, Valentino, Missoni, Ferre, Trussardi, Biaggiotti, Fendi …) To, co tyto firmy produkují nyní, mě neoslovuje.
Na poličce vůní nemám ani jednoho zástupce italského parfémářství … Vím, že alespoň v niche oblasti je to veselejší.
V každém případě, řekla bych, že vede Francie :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist