Jak a čím by jste rozhodně vonět nechtěly(i)?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sicilanka
Znalkyně 279 příspěvků 16.06.15 15:01
Jak a čím by jste rozhodně vonět nechtěly(i)?

Mohlo by být zábavné se podívat na „vůně“ z druhé strany. Co by jste na sebe nikdy nestříkly, nezkusily a vadilo by vám například chodit domů ze zaměstnání „navoněná“ pracovním prostředím (zdravotnictví, ošetřovatelka zvířat, čínská vývařovna)? A proč?

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ukulemba
Parfémová maniačka 963 příspěvků 16.06.15 15:40

Kdysi jsem pracovala jako ošetřovatelka koní. Ač mi vůně koní voní, chodit domů z práce načichlá mi občas vadilo, kvůli okolí. (převlékala jsem se, ale sprchovala jsem se až doma) Zvláště v MHD. Jinak mi to samozřejmě nevadilo a dodnes nevadí. Pamatuji si, že jsem jako dítě byla ve sklárnách a tam to fakt strašně smrdí, takže ani tam bych se nenechala zaměstnat..
Ovšem ta čínská vývařovna, to bych asi nedala. :mrgreen:
Jinak jsou jisté parfémy, které bych na sebe nenalila ani za nic, neb bych mohla vrátit obsah svého žaludku.

Na poličce 52 parfémů 7 miniatur 27 odstřiků 51 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Elalice
sv. Parfema z Kecálburgu 6380 příspěvků 16.06.15 17:16

Mojí noční můrou je vůně od Demeter - Funeral Home. Nevím, jak voní, ale nahání mi hrůzu a při představě, že budu vonět jako pohřební ústav, je mi značně nevolno.

P.S. Často jezdím na kontrolu do nemocnice a jedna ordinace se nachází na druhém konci nemocnice, je nutné projít suterénem, ve kterém se nachází pitevna. Vždy, když se blížím, tak zadržím dech a začnu dýchat až na samém konci. Pak vždy dorazím do ambulance zadýchaná (setřička se zřejmě domnívá, že jsem asi běžela). Když jsem ještě chodila do práce, tak jedním z mých klientů byl majitel pohřebního ústavu. Nikdy jsem nechodila k němu, musel on za mnou. A ty všechny papíry, co mi nosil tak divně smrděly (něco jako formaldehyd), že se mi pokaždé navalovalo a fakt jsem s tím měla problém…).

Na poličce 365 parfémů 22 miniatur 43 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 349 parfémů

llustrnka
Parfémová maniačka 565 příspěvků 17.06.15 00:01

@Ukulemba musela som sa pozastaviť pri čítaní slov „vůně koní voní“, je to také milé, ako jazykolam. :) A inak chodievam často na pohreby spievať, dokonca mi pohrebáci ukázali aj tú chladničku, kde čakajú zosnulí na pohreb. O tom sa nejdem rozpisovať, to by bolo nadlho, ale som len chcela povedať, že nemám našťastie žiadnu vôňu alebo pach s tým spojený. A na seba by som nedala napr. Davidoff Cool Water, vadí mi tam ten morský tón, je mi z toho blivno… A tak ako písala @Elalice, že zapcháva nos, keď ide pri pitevni a potom je zadýchaná, tak som ja zase vtedy, keď zacítim hnilobu. Ale bolo napríklad aj dnes, keď som čistila odtok.

Na poličce 32 parfémů 1 miniatura 18 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Arome renet
sv. Parfema z Kecálburgu 3212 příspěvků 17.06.15 09:18

Za „totáče“ pracovala moje teta v nemocnici, to se ještě používala jako dezinfekce lyzol. Páchlo vše i tetiny vlasy a šaty.
Teď jsem denně (20 návštěv) chodila na světelnou léčbu do kožního laserové centra a tam to páchlo taky něčím divným. Dezinfekce s vůní mastí, která mi pokaždé houpala žaludkem. Takto načichlá bych se rozhodně z práce vracet nechtěla.
A už nikdy bych se nevoněla Cool Water,DKNY jablo zelené a Bílá Habanita.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 27 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 1 parfém

Caillean
Nováček 16 příspěvků 24.06.15 22:22

Kanadský balzám. Při výrobě preparátů pod mikroskop se používá jako médium a má super vlasnost, jakmile si jím zamažete prsty, ten pach přežije i několikeré mytí mýdlem. Bylo strašně super po mikrotechnice, kde se s KB pracovalo, jít na oběd a cítit ten smrad vždy, když přiblížite vidličku k ústům :D

Na poličce 21 parfémů 4 miniatury 1 odstřik 1 vzorek V tužebníku 3 parfémy

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6534 příspěvků 25.06.15 00:51
@Arome renet píše:
Za „totáče“ pracovala moje teta v nemocnici, to se ještě používala jako dezinfekce lyzol. Páchlo vše i tetiny vlasy a šaty. …
A už nikdy bych se nevoněla Cool Water,DKNY jablo zelené a Bílá Habanita.

Jako dítě jsem tu vůni lyzolu v nemocnici měla ráda :roll: :mrgreen: … a z vyjmenovaných parfémů rovněž ani jeden a ještě přidám všechny Chloe.

Z nevoňavých povolání bych asi nemohla dělat řidiče fekálního vozu, nebo v mýdlárně v Setuze, kde to vždycky páchlo jako zvratky, o živočišné výrobě nemluvě.

Na poličce 6 parfémů 47 miniatur 11 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Arome renet
sv. Parfema z Kecálburgu 3212 příspěvků 25.06.15 08:31

@bab58 a jeste jsem si vzpomela na jeden sileny smrad. Byla jsem pred par lety u kamaradky v Bysicich. Ve Vitane varili masox a vypousteli paru z kominu. To musi byt taky mazec, pracovat tam.

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6534 příspěvků 25.06.15 08:43

@Arome renet … na Praze 5, někde u Řeporyjí, vyrábějí krmiva pro psy a kočky, je to hodně cítit po okolí. Když dělají psí žrádlo, je to cítit jako magi, ale když dělají kočičí smrdí to jako zvratky. Kdykoliv tudy projíždím, solidně mi z toho navaluje.

Na poličce 6 parfémů 47 miniatur 11 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Arome renet
sv. Parfema z Kecálburgu 3212 příspěvků 25.06.15 08:55

@bab58 fuj, radeji se takovym mistum vyhnout , ze?
A nechtela bych vonet jako krmivo pro rybicky :poblion:

Sicilanka
Znalkyně 279 příspěvků 25.06.15 09:01

Jako dítě mám dodnes v nose voňavou vzpomínku na dnes již neexistující podnik, vyrábějící čokoládové cukrovinky, Dianu. Dianu jsme měli téměř za barákem, nikdy nezapomenu, jak jsem se jako malá vracela s taškou na zádech ze školy, byly nádherné, poslední červnové školní dny v roce, a to teplo z chodníku se krásně prolínalo s nezaměnitelnou vůní čokolády, no prostě pohádka. Dodnes mi tato vůně u nás v rodném městě chybí a hlavně ta asociace situace dob dávno minulých a s tím spojených vzpomínek. Ženy u výrobního pásu musely domů chodit sladce ovoněné, nejedné možná doma manžel špital do ouška něco o jeho nugátové pralince :lol:

…a hned v sousedství Diany byl podnik Astrid, ten naopak vypouštěl do éteru štiplavý odér, který působil dost chemicky a odpudivě…

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

ijáček  25.06.15 19:00

Já bych nechtěla vonět jak jeden kluk ze třídy na základce, když v chemické laboratoři rozbil lahvičku s kyselinou máselnou. Učitelka to za něj začala uklízet, a on se jí „za zády drze smál do očí“, jenže ona si toho všimla a utřela si do něj ruce. A to se mu pomstila velice, protože kdykoli ho dnes potkám (po čtyřiceti letech), tak si na ten smrad vzpomenu.

(Ta chemikářka musela smrdět asi taky, ale přesto mám ten smrad spojený s ním, asi proto, že mě jeho chování pobouřilo.)

Caillean
Nováček 16 příspěvků 25.06.15 19:20

@ijáček haha, kyselinu máselnou máme doma schovanou ve sklepě pro případ, že sousedka nám opět začne strkat hřebíky pod kola. :twisted:

Na poličce 21 parfémů 4 miniatury 1 odstřik 1 vzorek V tužebníku 3 parfémy

ijáček  25.06.15 19:22

@Caillean Tak na mrchu!

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 7817 příspěvků 25.06.15 20:42

@ijáček a jakpak je taková kyselina cítit?

Na poličce 62 parfémů 1 miniatura 25 odstřiků 308 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist