Jak by voněla Adina Mandlová

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 27.06.08 16:40
Jak by voněla Adina Mandlová

Dámy, inspiruji se (a opičím) po NST a zahajuji letní tlachání na téma oblíbených filmových postav či hereček. Já začnu s Adinou, vy si můžete založit vlastní témata s vašimi oblíbenými…
Vybírat můžeme ze všech vůní, ne z těch co byly v té konkrétní době dostupné. I když by mě velice zajímalo, čím se tenkrát voněly naše prvorepublikové herečky a jakou kosmetiku používaly.

Takže:
Jak by podle vás voněla Adina Mandlová v Kristiánovi?
Byla velice elegantní, trošku chladná, ale přitom vtipná i ironická.
Tipovala bych přes den něco nesladkého, luxusního. Zelené chypré - Cristalle nebo Diorellu. Večer klidně něco ostřejšího - Dioressence nebo z květin nějakou tuberozu. Ještě se nad tím musím zamyslet.
Pěkný víkend všem! :D

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25900 příspěvků 27.06.08 16:54

Ano, tuberoza mi k Adině sedí perfektně (např. Carnal Flower).
Taky bych si uměla představit Chloé Narcisse, Jardin de Bagatelle, 24 Fauborg, Poison, Mitsouko, Knowing .....

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 27.06.08 17:10

Já si k Adině představím No. 5., ikdyž ne zrovna přímo v Kristiánovi.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 27.06.08 18:01

Ten její životopis jsem četla, ale nemůžu si vzpomenout, jestli tam byla zmínka o nějakém oblíbeném parfému.
Určitě to bylo něco zvláštního - ona se chtěla lišit. To bychom musely vědět, co frčelo v 30-40tých letech - zeptejte se babiček (já už žádnou nemám).
Parfémy se nalévaly do takových broušených křišťálových karaf se stříkacím balonkem- moje teta to měla a já jsem s tím byla jako dítě fascinovaná.
Teď se ty balonky zase objevily - např. u Armani Code Elixír.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4741 příspěvků 27.06.08 18:43

Adina by uměla vynést z prachu cokoli. Napadá mě klasická Coco, kdyby tenkrát už byla. A večer Byzance :)

A svěžovky bych přilepila k Nataše Gollové :)

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 27.06.08 20:34

Adina?Jednoznačně J.Patou Joy a je to vzhledem k věku té vůně reálná představa. :)

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

28.06.08 10:41

Ingrid, ty ji znáš, Jaká je? :roll:

Arome mauska
Nováček 25 příspěvků 28.06.08 11:06

Určitě Joy- jestli mě pamět neklame tak jsem někde četla, že parfém Joy byl i v té době nejdražší na světě.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 28.06.08 11:16
Anonymous píše:
Ingrid, ty ji znáš, Jaká je? :roll:

Dotaz je sice na někoho jiného - ale můžu popsat. Vůně je výrazně květinová - jasmínový nářez, nejjasmínovatější, co znám. Ale také je to mimořádná kvalita , noblesa a elegance - nic laciného. Je o několik tříd výše, než běžné květinové vůně. Také má krásný, minimalistický flakonek - podobný druh, jako No.5.
Takže kdo miluje jasmín - jasná volba. Jinak je v ní ještě růže, tuberóza a ylang, ale jasmín převažuje. Esence z květin jsou přírodní - ne syntetické, alespoň v parfému a proto vysoká cena.

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 28.06.08 12:42
Anonymous píše:
Ingrid, ty ji znáš, Jaká je? :roll:

Ten dotaz byl míněn na to jaká je Joy nebo jaká je Adina?
V druhém případě bych obracením očí v sloup šetřila. :wink:

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 28.06.08 13:38

Janas,děkuji za popis Joy,sama bych ji nevystihla lépe.Noblesa,e­legance,svůdnost a kapka provokace,to je Joy,podle mne celá Adina Mandlová.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 28.06.08 14:02
Ingrid píše:
Janas,děkuji za popis Joy,sama bych ji nevystihla lépe.Noblesa,e­legance,svůdnost a kapka provokace,to je Joy,podle mne celá Adina Mandlová.

Ještě bych dodala, že nositelka by měla být DÁMA a spíše mladší.

Kačaba  28.06.08 18:26

Adinu vnímám jedině v Chanelu..No.5 a Coco…
Občas Cristal a na hon No.19..:-)

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 29.06.08 14:28

Naše bybička ji jednou viděla. Babička bydlí ve vesnici kus od Brna, ale tam se přivdala, původně je z vedlejší vesnice a v ní působil po celém okolí známý uzenář, měl tam obchod a dům a pořádal tam různé akce. A jezdili k němu různé osobnosti a jednou přijela i Adina ještě s jinými hosty.
Prý byla krásně nalíčená a měla dlouhé nalepovací řasy. Což byl na venkově nezvyk. :D Naše babička je z rodiny kulaků, moc šminek nikdy nepoužívala. Když byla mladá tak si holky např. řasy natíraly sádlem, aby se jim leskly.

Reg9
Učednice 218 příspěvků 07.01.12 19:01

Podařilo se mi něco málo zjistit ohledně parfémů, které používala Adina Mandlová. Pořadatel výstavy pozůstalosti mi napsal, že „v pozůstalosti věcí paní Adiny Mandlové byl parfém od Diora. Majiteka garderóby, paní Martina Žižková (posloužila paní Mandlové až do smrti) říká, že Dior nebyl jediný parfém, který používala, ale ve výběru převažoval v několika vůních.“
Takže Ronna to trefila celkem přesně :)

Na poličce 4 parfémy 2 miniatury 17 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist