Jak dlouho samy sobě voníte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 21.01.08 16:15

Nosím orienty a výjimečně chypré (Shalimar EDT, Mitsouko EDT, Gucci Eau de parfum, Nu EDP, v minulosti Kenzo Flower EDP, Coco Mademoiselle EDP, Omnia EDP), takže nic lehoučkýho, ale i tak je (kromě Nu) na sobě cítím jen asi hodinu. Co si o tom prosím myslíte? Je to chemií pokožky nebo nosem? A jak jste na tom vy?

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 21.01.08 17:47

Jsem na tom stejně - přičítám to svému nedokonalému nosu. Někdy mi bližní ale říkají, čím voním, když už já dávno nic necítím.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 21.01.08 18:00
janas píše:
Jsem na tom stejně - přičítám to svému nedokonalému nosu. Někdy mi bližní ale říkají, čím voním, když už já dávno nic necítím.

Myslím si to samé,bude to nosem,tím,že člověk sám sebe nevmíná,teda u většiny vůní ji tak zhruba po hodině necítím,snad jen u držáků typu Mugler a Dior je vnímám déle,ale jinak opravdu ne.A stalo se mi i že jsem byla chválená,jak pěkné voním a já měla pocit,že ta vůně zrovna nedrží vůbec,že po 5 minutách vyprchala zařadila jsem si ji na seznam nedržáků.A zatím byla cítit,jen můj nos se s ní tak sžil,že ji neregistroval.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 14 parfémů

dias
Učednice 168 příspěvků 21.01.08 18:08

Myslím, že je to přirozená reakce čichových buněk, které si prostě „zvyknou“. Analogická situace nastává třeba tehdy, pokud člověk vejde do místnosti, kde něco voní nebo páchne, a pokud není intenzita extrémní, po chvíli už také nic nebo skoro nic necítí. A v případě vlastních vůní je to možná dobře, protože kdyby jejich uživatel/ka celý den cítil/a stále stejně silně totéž co po aplikaci, mohlo by to být i obtěžující.

Na poličce 594 parfémů 70 miniatur 210 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 21.01.08 18:14

Vůni ze sebe většinou cítím 2 dny. Třetí den už ji ze sebe cítit přestávám. Pokud to jde, tak ji změním. Jsem doma a voním se pro sebe.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 21.01.08 21:46

Většinou už sama necitím přibližně po hodině, ale nic v tom špatného nevidím, pro mě je to znak, že se mi ta vůně hodí, podle mě to znamená že reakce pokožky na danou vůni je dobrá, okolí to vždycky cití hlubší, než sám člověk. Někdy se mi stává, že v závoji větru ucitím ocas, jinak můj čich a mozkové bůnky prostě na tu vůni zvyknou :).

Určitě vím, že když na sobě vůni velmi silně citím, tak to není moje vůně - tak se mi stalo s Donna Karan Gold, nebo s Hanae Mori Haute Couture - pořád jsem tyto vůně na sobě citila a bylo to mi nepříjemné - nemohla jsem se dočkat až je smyju.
Jinak si myslím, že normální výdrž u Edt maximálně pár hodin, Edp můžu cítit až do 5-6, záleží asi na kompozici vůni.
P.S. na oblečení vůni můžu citít až několik dnů :).

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 21.01.08 21:54

Jsem na tom stejně, po hodině, maximálně po dvou přestávám vůni vnímat. Tedy pokud si nepřistrčím ruku pod nos a nezačnu čmuchat. To ji pak zavětřím třeba i za půl dne.
Jinak už se mi stalo, že jsem jednu vůni přestala cítit úplně, prostě jsem si na ni tak zvykla. Po pár měsících, kdy ležela v šuplíku, bylo ale zase všechno v pořádku.
Z oblečení taky cítím vůni několik dnů.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 21.01.08 22:28

pokud můj příspěvek vyzněl tak, že se navoním a dva dny to cítím, tak to ne:-)) Po dvou dnech nošení stejné vůně ji pomalu přestávám na sobě vnímat a cítit … Mám stejnou zkušenost - nejvíc na mě drží to, co mi nesedne, a co mi nevoní.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kalista
Znalkyně 428 příspěvků 22.01.08 08:28

Taky mám někdy problém s tím, že vůni brzy necítím.
Ale s čím musím na 100% souhlasit, vůně která nesedne nebo je pro mě brrr, tak tu můj nos cítí extrémně dlouho. To se mi stalo před nedávnem u YR s Rose Absolue, před obědem jsem aplikovala a trápila se celé odpoledne a dobře mi nebylo snad ještě večer a to jsem se snažila ji několikrát smýt.

Na poličce 15 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Kača  22.01.08 09:02

Já tedy svoje „těžké kalibry“ (Angel,Alien,Si­cily,Byzance,Sha­limar) cítím obvykle 4-5 hodin,pak přestříkávám.A mé­nědržící,svěží nebo květinové (Eclat,Couture,Ple­asures)musím tak po 2 hodinách přestříknout.Ale vzhledem k tomu,že obvykle nosím každý den jinou vůni,někdy i 2 denně,tak si můj nos nemá šanci na nějakou zvyknout a necítit ji.Já ji cítit musím,jinak bych byla nespokojená,ne­existuje,že bych nosila něco,co po nemůžu cítit,nejlépe celý den:-)

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 22.01.08 09:10

Mám stejnou zkušenost jako většina- parfém ze sebe cítím asi hodinu, i když okolí ho ze mě cítí mnohem déle. Přímo z kůže ze zápěstí jde cítit podle koncentrace vůně i několik hodin.

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 3 vzorků V tužebníku 4 parfémy

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 22.01.08 10:07

Mám moc ráda když vůni na sobě cítím a největší držák jsou pro mě Chanelky. Když se ráno nějakou nastříkám (tak 3až4 střiky, vůbec nešetřím ani u hodně silných vůní) tak ji cítím skoro až do večera.

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Zuzek  22.01.08 11:38

Mám docela štěstí, sama na sobě cítím dlouho snad skoro všechno, kromě Green tea od Elizabeth Arden ( dárek ) a Light blue ( už je z domu ). Možná to bude tím, že každý den mám vlastně jinou vůni, nemám čas si na ni zvyknout. Během dne občas přestříkávám, ale výborně na sobě cítím Eternity, Allure a Chanci. Vůni na sobě musím cítit, jinak jsme nespokojená a vadí mi to.

Zdravý mozek  22.01.08 12:57

nedivte se, jste už tak napičifukovaný, že už nic prostě cítit nemůžete, když se tím pořád polejváte víc a víc v kombinacích variacích, že už nevíte co byste na sebe ještě nalepily :))))

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 22.01.08 13:32
Zdravý mozek píše:
když se tím pořád polejváte víc a víc v kombinacích variacích, že už nevíte co byste na sebe ještě nalepily :))))
......třeba nějakýho chlapa ;)
Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist