Jak dlouho vydrží parfém?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 19.02.08 14:29

Měla bych dotaz, jestli máte někdo zkušenost s tím jak dlouho vydrží nezměněný čistý parfém? Mám na mysli nepoužitý tj. neotevřený parfém výroby staršího data. Je možné, že ještě bude nezkažený?

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Reakce:

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 19.02.08 18:13

Sam, myslím, že hodně dlouho. Na diskuzích jsem četla, že s věkem mohou parfémy měnit barvu - tmavnout, a taky měnit trochu vůni - vyzrávat. Takže tyto změny nemusí být nutně na škodu. Kvalitní značka může vydržet 10 let a víc - záleží, samozřejmě, na podmínkách skladování - ale to znáš.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 19.02.08 18:29
Mirka píše:
Sam, myslím, že hodně dlouho. Na diskuzích jsem četla, že s věkem mohou parfémy měnit barvu - tmavnout, a taky měnit trochu vůni - vyzrávat. Takže tyto změny nemusí být nutně na škodu. Kvalitní značka může vydržet 10 let a víc - záleží, samozřejmě, na podmínkách skladování - ale to znáš.

Mirko, díky za odpověď. To víš, že takové ty poučky o skladování a tak znám. Jen mě zajímalo, jestli někdo nemá osobní zkušenost. Ale zase na druhou stranu, když se na aukcích prodávají parfémy, které se už dlouho nevyrábí, tak určitě to úplně zkažené být nemůže. Třeba to fakt zraje jak víno. Tedy čistý parfém, ne EDP, nebo EDT. Já jak mám ty olejíčky Moschus, tak ty voní stále jako když jsem je koupila a to už je mám určitě deset let.

eva  19.02.08 20:03
Samantha píše:
Mirka píše:
Mirko, díky za odpověď. To víš, že takové ty poučky o skladování a tak znám. Jen mě zajímalo, jestli někdo nemá osobní zkušenost. Ale zase na druhou stranu, když se na aukcích prodávají parfémy, které se už dlouho nevyrábí, tak určitě to úplně zkažené být nemůže. Třeba to fakt zraje jak víno. Tedy čistý parfém, ne EDP, nebo EDT. Já jak mám ty olejíčky Moschus, tak ty voní stále jako když jsem je koupila a to už je mám určitě deset let.

Ale na aukcích se prodávají i zkažené parfémy: už několikrát jsem koupila zkažené miniatury :( Hodně zkažené :( Naštěští levně, koupit celou láhev, byla bych na sebe pěkně naštvaná. Trvanlivost záleží na mnoha faktorech: a koupě na aukcích jsou podle mého názoru hodně závislé na štěstí, potažmo na skladování prodejcem, původu, značce aj.

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 19.02.08 21:13

Evo - myslím, že řada sběratelů chápe miniaturu jako předmět do sbírky, nikoliv jako tekutinu k navonění. Z miniatury se taky vůně špatně aplikuje - zpravidla se hrdlo lahvičky otře o tělo. Pak se parfém rychleji kazí, protože je „kontaminován“. Vůně s rozprašovačem vydrží déle, protože jsou vůči přímým zevním vlivům uzavřené.

eva  19.02.08 21:22
Mirka píše:
Evo - myslím, že řada sběratelů chápe miniaturu jako předmět do sbírky, nikoliv jako tekutinu k navonění. Z miniatury se taky vůně špatně aplikuje - zpravidla se hrdlo lahvičky otře o tělo. Pak se parfém rychleji kazí, protože je „kontaminován“. Vůně s rozprašovačem vydrží déle, protože jsou vůči přímým zevním vlivům uzavřené.

Tomu rozumím, přesto bych na „věčnou trvanlivost“ nespoléhala ani u normálních balení: stalo se i z e-obchodu, že dodali plnohodnotné balení, které bylo zkažené. Jeden čas nefungovala u nás v Marionnaudu klimatizace a kamarádka si odtamtud přinesla zkažený parfém - přestože to byla novinka. Je to podle mě případ od případu.

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 19.02.08 21:30

Evo - ano, psala jsem o dobrých skladovacích podmínkách - v parfumeriích můžeš koupit parfém pěkně předehřátý:-))

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 19.02.08 22:25
eva píše:
Samantha píše:
Mirka píše:
Ale na aukcích se prodávají i zkažené parfémy: už několikrát jsem koupila zkažené miniatury :( Hodně zkažené :( Naštěští levně, koupit celou láhev, byla bych na sebe pěkně naštvaná. Trvanlivost záleží na mnoha faktorech: a koupě na aukcích jsou podle mého názoru hodně závislé na štěstí, potažmo na skladování prodejcem, původu, značce aj.

Nevím, jestli si dobře rozumíme. Já mluvila o parfému, tj. čistém parfému, ne o EDP nebo EDT. Ty miniaturky, jak ty píšeš jsou většinou EDP nebo EDT, ne? Tam bych to chápala, že se kazí rychleji. Navíc jak píše Mirka, když se začnou používat, tak se mohou kazit tím, že přijdou do styku s pokožkou a jsou kontaminovány.

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 19.02.08 22:40

Sam, asi bych koukla na složení (pokud to máš doma). Alkohol konzervuje, ale olejové složky podléhají zkáze rychleji. Já mám většinu vůní dole v chladicí skříni, nejdéle mám Organzu Indecence EDP, už asi 8 let, ale spíš vyzrává, určitě se nekazí. Nemám doma nic v tak vysoké koncentraci - čistý parfém, asi krom toho Musku, a ten už se malinko změnil. Jenomže tomu je 20 let, a do chladu jsem ho nedávala. Už nepředpokládám, že bych ho používala.

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 19.02.08 22:56
Mirka píše:
Sam, asi bych koukla na složení (pokud to máš doma). Alkohol konzervuje, ale olejové složky podléhají zkáze rychleji. Já mám většinu vůní dole v chladicí skříni, nejdéle mám Organzu Indecence EDP, už asi 8 let, ale spíš vyzrává, určitě se nekazí. Nemám doma nic v tak vysoké koncentraci - čistý parfém, asi krom toho Musku, a ten už se malinko změnil. Jenomže tomu je 20 let, a do chladu jsem ho nedávala. Už nepředpokládám, že bych ho používala.

No uvidíme, já to stejně už koupila, tak uvidím co s tím bude ;-) Je to věc, co už se nevyrábí a docela mě to zaujalo, tak jsem to vzala a ještě k tomu naslepo. :-))) Trochu toho adrenalinu nezaškodí ;-)

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 19.02.08 22:59

Sam - jo, začíná to adrenalinem, končí naštváním :-))) Nemám ráda, když mi tu stojí něco, co mi nesedí - v mém případě momentálně ve 100 ml balení… aspoň si dám na chvilku pokoj:-)

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 19.02.08 23:06
Mirka píše:
Sam - jo, začíná to adrenalinem, končí naštváním :-))) Nemám ráda, když mi tu stojí něco, co mi nesedí - v mém případě momentálně ve 100 ml balení… aspoň si dám na chvilku pokoj:-)

No a někdy se i zadaří ;-) Je to vůně co vyhrála FiFi , takže to úplná hrůza být nemůže, už se nevyrábí a navíc je to čistý parfém, takže i pěkné balení. Jen jako exemplář do sbírky to stojí za to. Copak jsi koupila, za takovou hrůzu, že jsi z toho naštvaná, jestli se můžu zeptat?

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 19.02.08 23:34

Samantho a co jsi to koupila ty? Jsem napnutá!

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 19.02.08 23:38
janas píše:
Samantho a co jsi to koupila ty? Jsem napnutá!

Ahoj Jano, no radši to napíšu, až to bude doma, nechci to ještě zakřiknout ;-)

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 20.02.08 07:34

Sam- nekoupila, dostala k Valentýnovi, napíšu ti to

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist