Jak fungují parfémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 03.03.09 15:28
Jak fungují parfémy

Dneska mě napadlo, jak je možné, že umyju ruku (klidně třikrát) a vůně stále voní…Čím to je? Jak se ta vůně dokáže „zažrat“ do pokožky?
Není to nějak podezřelé? :conf:

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.03.09 16:31

Vsákne se to mezi korneocyty a tam to odolává veškerým snahám o umytí :)

Některé vonné látky jsou intenzivně cítit i v hodně malém množství, takže máš sice třeba dobře umyto, ale pár molekul tam pořád zbývá.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Arome Danča02
Učednice 164 příspěvků 03.03.09 18:03

Tak už vím, na koho mám mít vztek, že na mě vůbec nedrží ty nekrásnější parfémy, které jsou pro ostatní superdržáky. Moje zločinné korneocyty se shlukují v jednom šiku hlavně proti Chanelům a nedovolují jejich molekulám mezi sebe proniknout :evil:

Na poličce 26 parfémů 39 miniatur 17 odstřiků 166 vzorků V tužebníku 2 parfémy

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 03.03.09 21:40

A zajímavé je, že zlotřilé korneocyty naschvál nejvíc zachytávají vůně, ze kterých se mi dělá zle. Tomu říkám spiknutí vlastních buněk!

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist