Jak jste se dostaly k vůním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eleonen
Parfémová maniačka 835 příspěvků 10.06.11 19:44
Jak jste se dostaly k vůním?

Mě by zajímalo jak se některé z vás dostaly k parfémům coby prvopočáteční impulz k tomuto ´koníčku´
Některé to možná vnímají od malička díky svojí mamince, někdo se k tomu dostane skrze kamarádku…
U mě to nastartoval výlet do Paříže. Do té doby to bylo tak nějak mimo mě. Ale Paříží se mi otevřely dveře do světa parfémů. S tím souvisí objevení arome a plno vonavých zážitků a objevů :-)

Na poličce 13 parfémů 2 miniatury 12 odstřiků 148 vzorků V tužebníku 16 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 10.06.11 20:07

V naší rodině ani u přátel to kořeny nemá. Za mého dětství výběr zrovna nebyl, ale máma by si nikdy voňavku ani tak nekoupila, i když jí táta dávno dávno pár ze služebek dovezl, stejně je nepoužívala. Vždycky jsem měla dobrou čichovou paměť a velmi jsem si pamatovala a vybavovala situace a lidi podle vůně/pachu s tou situací spojenými.Vždycky jsem používala něco, ale byly to takové lacinější záležitosti, můj 1.skutečný parfém Eau par Kenzo jsem si tak šetřila, až jsem zjistila, že se mi zkazil :angry:

Po pár letech na mateřské jsem asi potřebovala nějakou berličku a závislost na něčem a objevila Aukro a pak Arome a začala jsem nezřízeně hromadit.

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Arome Dušička
Parfémová maniačka 731 příspěvků 10.06.11 20:20

,,

Příspěvek upraven 25.01.14 v 13:43

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 10.06.11 23:12

Mamina robila roky predavacku v Drogerii, este za sociku. Takze u nas doma bolo stale nieco…
A casto sme so sestrou za nou chodili do obchodu a tam sme na seba striekali a patlali tiez stale nieco. Mamina vravela ze ked raz otvorila dvere na spalni, nedalo sa tam dychat ani nic videt lebo tam bola dymova clona s voni ktore mala na toaletnom stoliku a ktore sme so sestrou skusali :mrgreen: .
Pamatam si na Moschusy, Impulsy, Bac, Limara to boli take spraye :conf:

Ako pubertacka som mala nejaky presladeny NAF NAF prvu vonu. A prvu ozajstnu ktoru som si sama kupila za prvu vyplatu bol SLON. :D A tak to zacalo.....

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů

tormale
Nevyléčitelná závislačka 1480 příspěvků 11.06.11 07:13

To je hezké téma :).

Tak já jsem se dostala k vůním nedávno, asi před dvěma roky, s příchodem na Arome. Předtím jsem samozřejmě měla asi tři vůně nevalné kvality. Potom jsem jela s kamarádkou na dovolenou a ona měla pěkný paklík vzorečků, tak jsme se spolu voněly. Tehdy mi to přišlo jako vrchol luxusu, patlat se Diorem :). Myslela jsem si, že takovou vůni bych si nikdy nekoupila. A tak jsem začala pátrat po vzorečcích, vyhledávač mi vyplivnul Arome a už to bylo. Nejdřív jen odstřiky a postupně jsem začala rozšiřovat polici. Je to ale krásná závislost :heart:

Na poličce 24 parfémů 0 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 16 parfémů

Makulenka
Parfémová maniačka 529 příspěvků 11.06.11 08:54

Já se k parfémům dostala před svatbou oklikou přes beremese.cz :-) Před tím jsem měla vždy jen něco od Avonu a vrchol všeho Light Blue a nějaké Moschino - to jsem kradla mamce, která si ho občas koupila, před tím jsem u ví viděla vždycky „jen“ Slona a Mošus. Před svatbou jsem začala hledat vůni, kterou bych si vzala jako nevěsta, na beremese.cz mi někdo doporučil Elnino a ohledně složek odkázal na Arome a už se to rozjelo naplno :-)

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

barbucha  11.06.11 11:25

Já jsem tedy hooodně předhusákovský dítě :mrgreen: , ale voněla babička (Modrá Hodina a Soir de Paris jak si tak namátkou vzpomenu), voněli rodiče (otec se koupal v Old Spicu a matka v co dům dal/si přivezla/někdo daroval , povětšinou v nějakým Dioru - což spolužáci a spolužačky kvitovali s jásotem a po jejich návštěvách se rodičům zásoby značně tenčily 8) ) a tak mi to vždycky přišlo normální…navíc babička dbala na správnou výchovu mladé dámy, pročež k různým příležitostem vždycky něco káplo (doteď zlořečím svý skleróze, protože k tanečním jsem od ní vyfásla nějakej č.p. Balmain a zaboha si nedokážu vzpomenout co to bylo - a brala bych ho i dnes, jak mám vzpomínku živou).
Prostě pár flašek jsme chovali doma vždycky…

A pak jsem jednou hledala něco na internetu a vyjelo mi Arome… :lol:

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 11.06.11 11:28

A pak jsem jednou hledala něco na internetu a vyjelo mi Arome…

u me to same :D

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 11.06.11 11:30
Myskamauska píše:
A pak jsem jednou hledala něco na internetu a vyjelo mi Arome…

Jooo, to samé, myslím, že jsem na googlu hledala Code a vyjelo mi Arome :)

Na poličce 23 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 24 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 11.06.11 11:34

Já měla parfémy ráda odmalička. Máma je má taky ráda a kupovala mi k Vánocům takové ty dětské vodičky. Pamatuju si lahvičku s uzávěrem ve tvaru broskve. Pak Naf Naf, Vanilla Fields (vanilkaaa!)… Na vysoké jsem ty peníze investovala spíš do večírků, koncertů, festivalů a podobně. Hromadily se mi doma různé Avonovky, co jsem dostávala pod stromeček, a moc mi nevoněly. Do parfumerie bych nikdy nevkročila, protože to jsou přece obchody pro hoch nóbl paničky a fiflenky a mě by z tama vyhodili. :-)

Parfemánii mi před pár lety odstartovala cesta na konferenci a vymetání parfumerií na letštích, kde si vás nikdo vůbec nevšímal. Stačilo postání před regálem s Diory a Guerlainy a byla jsem ztracená. No a pak jsem našla Arome, protože jsem si hledala informace o všech těch parfémech, které jsem očuchala na těch letištích. :-)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Vanilka
Učednice 220 příspěvků 11.06.11 13:29

…a ja som tu aj v oblasti vôní úplný nováčik :) …tiež som hľadala niečo na internete a vyskočilo mi Arome, zaujalo ma, tak som tu… doteraz som vône nejako extra neriešila a veľmi to ľutujem: moja švagriná totiž zopár rokov pracovala v Anglicku v jednej parfumérii a nosila mi odtiaľ ako darčeky kvantá parfumov a kozmetiky, ja som vždy vyskúšala a bezducho používala bez toho, aby som sa zaujímala, o akú vôňu/kozmetiku vlastne ide :bang: …no a teraz, keď ma to chytilo, už pracuje v úplne inej oblasti, škoda :(

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

ankaj
Nevyléčitelná závislačka 1197 příspěvků 11.06.11 22:01

Mňa parfumy a vône odvždy zaujímali, lenže - možnosti boli malé - ako finačné, tak i dostupnosť nejakých vôní v socializme. Ešte tak „živé květy“ - hit, ktorý občas otec v dobrom úmysle kúpil mame ako dar.
Po roku 89 sa to pomaly lepšilo - objavil sa fann so svojim obmedzeným a predraženým sortimentom, tam som chodila čuchať a míňať ťažko zarobené „chechtáčiky“. Potom som objavila internetové parfumérie - a už to šlo! Zháňala som informácie, prepadla zbieraniu miniatúr a podobne ako píšete v predchádzajúcich príspevkoch, zháňanie informácií na internete ma priviedlo na Arôme - a ak som mala občas výčitky svedomia, veľmi ma potešilo, že je nás, podobne postihnutých, viacej :D !

Na poličce 25 parfémů 275 miniatur 1 odstřik 145 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23999 příspěvků 12.06.11 17:16

Já se s láskou k vůním narodila. Všechno jsem nejdříve očichala a nadprůměrně silné vnímání vůní jsem proto brala jako samozřejmost - součást svého života.
Parfémy jsme doma mívali, co si pamatuju … ale značky nevím (byla jsem hodně malá). Byly to krásné flakony, ale v Česku určitě nesehnatelné. I si matně pamatuji na to jak voněly - silné, výrazné, sladké vůně.

K Arome jsem se dostala asi podobně jako řada z nás. Něco jsem hledala ohledně vůní a vyjelo mi Arome. :D

A už jsem v tom byla až po uši … :twisted:

Na poličce 61 parfémů 0 miniatur 21 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 23 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 12.06.11 19:37

já ne, já hledala na fóru omlazeni makeup… a vyjelo mi arome ;)

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Evulik
sv. Parfema z Kecálburgu 9233 příspěvků 12.06.11 20:14

ja som chcela zohnať vzorku Chanel Chance eau Fraiché, aby som sa rozhodla, či to bude naozaj môj nový signature parfém, no a Google mi vyhodil, že vzorky poskytuje Sára z Parfemy-exklusive, tak som ju navštívila, kúpila som si odstrek v kabelkáči a rozprávala mi o vôňach, jednotlivých zložkách atď… a spomenula stránku arome, že sa tam môžem o tom všeličo dočítať…
tak a odvtedy som tu a som lapená :D

ešte dodám, že nikto z rodiny nemá k parfémom vzťah, moja mama používala celý život Charlie Silver a ja len svieženky :D

Na poličce 85 parfémů 14 miniatur 19 odstřiků 111 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist