Jak jste se dostaly k vůním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eleonen
Parfémová maniačka 835 příspěvků 10.06.11 19:44
Jak jste se dostaly k vůním?

Mě by zajímalo jak se některé z vás dostaly k parfémům coby prvopočáteční impulz k tomuto ´koníčku´
Některé to možná vnímají od malička díky svojí mamince, někdo se k tomu dostane skrze kamarádku…
U mě to nastartoval výlet do Paříže. Do té doby to bylo tak nějak mimo mě. Ale Paříží se mi otevřely dveře do světa parfémů. S tím souvisí objevení arome a plno vonavých zážitků a objevů :-)

Na poličce 13 parfémů 2 miniatury 12 odstřiků 147 vzorků V tužebníku 16 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 10.06.11 20:07

V naší rodině ani u přátel to kořeny nemá. Za mého dětství výběr zrovna nebyl, ale máma by si nikdy voňavku ani tak nekoupila, i když jí táta dávno dávno pár ze služebek dovezl, stejně je nepoužívala. Vždycky jsem měla dobrou čichovou paměť a velmi jsem si pamatovala a vybavovala situace a lidi podle vůně/pachu s tou situací spojenými.Vždycky jsem používala něco, ale byly to takové lacinější záležitosti, můj 1.skutečný parfém Eau par Kenzo jsem si tak šetřila, až jsem zjistila, že se mi zkazil :angry:

Po pár letech na mateřské jsem asi potřebovala nějakou berličku a závislost na něčem a objevila Aukro a pak Arome a začala jsem nezřízeně hromadit.

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 16 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 32 parfémů

Arome Dušička
Parfémová maniačka 731 příspěvků 10.06.11 20:20

,,

Příspěvek upraven 25.01.14 v 13:43

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 10.06.11 23:12

Mamina robila roky predavacku v Drogerii, este za sociku. Takze u nas doma bolo stale nieco…
A casto sme so sestrou za nou chodili do obchodu a tam sme na seba striekali a patlali tiez stale nieco. Mamina vravela ze ked raz otvorila dvere na spalni, nedalo sa tam dychat ani nic videt lebo tam bola dymova clona s voni ktore mala na toaletnom stoliku a ktore sme so sestrou skusali :mrgreen: .
Pamatam si na Moschusy, Impulsy, Bac, Limara to boli take spraye :conf:

Ako pubertacka som mala nejaky presladeny NAF NAF prvu vonu. A prvu ozajstnu ktoru som si sama kupila za prvu vyplatu bol SLON. :D A tak to zacalo.....

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů

tormale
Nevyléčitelná závislačka 1480 příspěvků 11.06.11 07:13

To je hezké téma :).

Tak já jsem se dostala k vůním nedávno, asi před dvěma roky, s příchodem na Arome. Předtím jsem samozřejmě měla asi tři vůně nevalné kvality. Potom jsem jela s kamarádkou na dovolenou a ona měla pěkný paklík vzorečků, tak jsme se spolu voněly. Tehdy mi to přišlo jako vrchol luxusu, patlat se Diorem :). Myslela jsem si, že takovou vůni bych si nikdy nekoupila. A tak jsem začala pátrat po vzorečcích, vyhledávač mi vyplivnul Arome a už to bylo. Nejdřív jen odstřiky a postupně jsem začala rozšiřovat polici. Je to ale krásná závislost :heart:

Na poličce 24 parfémů 0 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 16 parfémů

Makulenka
Parfémová maniačka 529 příspěvků 11.06.11 08:54

Já se k parfémům dostala před svatbou oklikou přes beremese.cz :-) Před tím jsem měla vždy jen něco od Avonu a vrchol všeho Light Blue a nějaké Moschino - to jsem kradla mamce, která si ho občas koupila, před tím jsem u ví viděla vždycky „jen“ Slona a Mošus. Před svatbou jsem začala hledat vůni, kterou bych si vzala jako nevěsta, na beremese.cz mi někdo doporučil Elnino a ohledně složek odkázal na Arome a už se to rozjelo naplno :-)

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

barbucha  11.06.11 11:25

Já jsem tedy hooodně předhusákovský dítě :mrgreen: , ale voněla babička (Modrá Hodina a Soir de Paris jak si tak namátkou vzpomenu), voněli rodiče (otec se koupal v Old Spicu a matka v co dům dal/si přivezla/někdo daroval , povětšinou v nějakým Dioru - což spolužáci a spolužačky kvitovali s jásotem a po jejich návštěvách se rodičům zásoby značně tenčily 8) ) a tak mi to vždycky přišlo normální…navíc babička dbala na správnou výchovu mladé dámy, pročež k různým příležitostem vždycky něco káplo (doteď zlořečím svý skleróze, protože k tanečním jsem od ní vyfásla nějakej č.p. Balmain a zaboha si nedokážu vzpomenout co to bylo - a brala bych ho i dnes, jak mám vzpomínku živou).
Prostě pár flašek jsme chovali doma vždycky…

A pak jsem jednou hledala něco na internetu a vyjelo mi Arome… :lol:

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 11.06.11 11:28

A pak jsem jednou hledala něco na internetu a vyjelo mi Arome…

u me to same :D

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 11.06.11 11:30
Myskamauska píše:
A pak jsem jednou hledala něco na internetu a vyjelo mi Arome…

Jooo, to samé, myslím, že jsem na googlu hledala Code a vyjelo mi Arome :)

Na poličce 23 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 24 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 11.06.11 11:34

Já měla parfémy ráda odmalička. Máma je má taky ráda a kupovala mi k Vánocům takové ty dětské vodičky. Pamatuju si lahvičku s uzávěrem ve tvaru broskve. Pak Naf Naf, Vanilla Fields (vanilkaaa!)… Na vysoké jsem ty peníze investovala spíš do večírků, koncertů, festivalů a podobně. Hromadily se mi doma různé Avonovky, co jsem dostávala pod stromeček, a moc mi nevoněly. Do parfumerie bych nikdy nevkročila, protože to jsou přece obchody pro hoch nóbl paničky a fiflenky a mě by z tama vyhodili. :-)

Parfemánii mi před pár lety odstartovala cesta na konferenci a vymetání parfumerií na letštích, kde si vás nikdo vůbec nevšímal. Stačilo postání před regálem s Diory a Guerlainy a byla jsem ztracená. No a pak jsem našla Arome, protože jsem si hledala informace o všech těch parfémech, které jsem očuchala na těch letištích. :-)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Vanilka
Učednice 220 příspěvků 11.06.11 13:29

…a ja som tu aj v oblasti vôní úplný nováčik :) …tiež som hľadala niečo na internete a vyskočilo mi Arome, zaujalo ma, tak som tu… doteraz som vône nejako extra neriešila a veľmi to ľutujem: moja švagriná totiž zopár rokov pracovala v Anglicku v jednej parfumérii a nosila mi odtiaľ ako darčeky kvantá parfumov a kozmetiky, ja som vždy vyskúšala a bezducho používala bez toho, aby som sa zaujímala, o akú vôňu/kozmetiku vlastne ide :bang: …no a teraz, keď ma to chytilo, už pracuje v úplne inej oblasti, škoda :(

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

ankaj
Nevyléčitelná závislačka 1197 příspěvků 11.06.11 22:01

Mňa parfumy a vône odvždy zaujímali, lenže - možnosti boli malé - ako finačné, tak i dostupnosť nejakých vôní v socializme. Ešte tak „živé květy“ - hit, ktorý občas otec v dobrom úmysle kúpil mame ako dar.
Po roku 89 sa to pomaly lepšilo - objavil sa fann so svojim obmedzeným a predraženým sortimentom, tam som chodila čuchať a míňať ťažko zarobené „chechtáčiky“. Potom som objavila internetové parfumérie - a už to šlo! Zháňala som informácie, prepadla zbieraniu miniatúr a podobne ako píšete v predchádzajúcich príspevkoch, zháňanie informácií na internete ma priviedlo na Arôme - a ak som mala občas výčitky svedomia, veľmi ma potešilo, že je nás, podobne postihnutých, viacej :D !

Na poličce 25 parfémů 275 miniatur 1 odstřik 145 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 12.06.11 17:16

Já se s láskou k vůním narodila. Všechno jsem nejdříve očichala a nadprůměrně silné vnímání vůní jsem proto brala jako samozřejmost - součást svého života.
Parfémy jsme doma mívali, co si pamatuju … ale značky nevím (byla jsem hodně malá). Byly to krásné flakony, ale v Česku určitě nesehnatelné. I si matně pamatuji na to jak voněly - silné, výrazné, sladké vůně.

K Arome jsem se dostala asi podobně jako řada z nás. Něco jsem hledala ohledně vůní a vyjelo mi Arome. :D

A už jsem v tom byla až po uši … :twisted:

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 12.06.11 19:37

já ne, já hledala na fóru omlazeni makeup… a vyjelo mi arome ;)

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Evulik
sv. Parfema z Kecálburgu 9231 příspěvků 12.06.11 20:14

ja som chcela zohnať vzorku Chanel Chance eau Fraiché, aby som sa rozhodla, či to bude naozaj môj nový signature parfém, no a Google mi vyhodil, že vzorky poskytuje Sára z Parfemy-exklusive, tak som ju navštívila, kúpila som si odstrek v kabelkáči a rozprávala mi o vôňach, jednotlivých zložkách atď… a spomenula stránku arome, že sa tam môžem o tom všeličo dočítať…
tak a odvtedy som tu a som lapená :D

ešte dodám, že nikto z rodiny nemá k parfémom vzťah, moja mama používala celý život Charlie Silver a ja len svieženky :D

Na poličce 85 parfémů 14 miniatur 19 odstřiků 110 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist