Jak pečujete o své vlasy?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 13.09.11 11:45
Jak pečujete o své vlasy?

Nové téma o líčení ve mně vzbudilo nápad vytvořit podobné téma co se týče vlasů :wink:

Jak často si je myjete, ráno, nebo večer, foukáte pokaždé, jaké tužidlo, šampon, kůru, styling, zda žehlíte, natáčíte, jak často barvíte, zastřihujete, chodíte ke kadeřnici a tak podobně :D

Takže, já si myji vlasy většinou ob den - někdy za den a půl - respektive někdy ráno, někdy večer, ale jak se v tom dvakrát vyspím, umytí je nutnost. Používám šampony od různých běžně dostupných drogerkových značek, ale poslední roky mi dost vyhovují šampony i kondicionéry od Avonu z řady Advance Techniques -vlasy mám po nich lesklé, bohaté, hebké. Dříve jsem moc nefoukala, ale přeci jen vyfoukané vlasy vypadají podstatně lépe, takže už se z toho stala samozřejmost - před foukáním použiju pěnové tužidlo na objem, nebo uhlazující mléko. Foukám v předklonu dohladka, někdy si pomocí difuzéru a pěnového tužidla namačkám vlny.
Ke kadeřnici chodím na stříhání většinou za dva měsíce, někdy i déle, podle toho jak mám zrovna náročný účes, nebo zda nechávám vlasy dorůstat do délky. Barvu si buď nechávám dávat u kadeřnice, ale většinou barvím doma - barva z drogerie mi vydrží podstatně déle, ta od kadeřnice se po měsíci nemilostrdně vymyje a ve vlasech mi zůstanou fleky :? Což mám přesně teď - po 5-ti týdnech od barvení u kadeřnice :evil: Barvím většinou za 8 týdnů.

Na poličce 18 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:

barbucha  13.09.11 12:08

No, já nosím krátký, takže myju bezpodmínečně každý ráno, vysuším ručníkem a jdu. Šampon buď Schwarzkopf Bonacure (Color Save Silver :wink: ) nebo John Frieda. To je vše, barvu, tužidla ani kondicionéry nepoužívám.
Ideální interval návštěv kadeřníka je 3 týdny…

pipisek
Nevyléčitelná závislačka 1023 příspěvků 13.09.11 12:52

Tak já navštěvuji kadeřnici pravidelně za 5-6 týdnů, ostříhá mě a vyfouká mi vlasy. Nosím šikmé mikádo a upravit střih potřebuji právě v takovém časovém intervalu.
Barvím si vlasy sama doma, tak 1× za měsíc. Ještě jsem nenašla barvu, ani od kadeřnice, která by mi vydržela déle a nebyly vidět šediny. Ač mi ještě není ani 40 let, tak šedivím, rodinná dispozice :roll: Šampony používám nejčastěji Pantenne, Head & Shoulders, Cien od Lidla, Balea. Občas nějaký balzám, na značku nehledím, necítím na svých vlasech moc velký rozdíl.
Používám pěnové tužidlo od Schwarzkopf a nebo sprej pro objem od Welly. Občas trpím vyšším vypadáváním vlasů,hlavně na podzim nebo v zimě, momentálně právě poslední měsíc, takže zobu Biosil a pod ofinou mi už rostou nové vlasy. Tudíž mám teď dvě ofiny, jednu normální a jednu, kratší, pod ní :lol:

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 33 vzorků V tužebníku 20 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 13.09.11 12:54

Já na to poslední dobou dost peču. Umyju šamponem, který mám zrovna doma, nechám uschnout, stáhnu do culíku. Myju obden. Chtěla bych to nechat ostříhat, ale jsem hrozně líná se někam objednávat. Taky bych chtěla experimentovat s hennou, ale jsem hrozně líná. :-) Ale když už se to teda nakouslo, tak se dnes zkusím dokopat zajít do toho kadeřnictví co ho mám naproti baráku, jestli by mě tam neostříhali a příppadně jestli by nebyli ochotní mi nakydat na vlasy tu hennu, co si tam sama donesu (nakydat sama jsem se pokoušela jednou a never more…).

Každopádně od té doby, co jsem se o ty vlasy přestala starat, tak oproti dřívějšímu každodennímu chomáči z nich denně vyčešu tak tři vlasy a při mytí vlasů mi jich vypadne přibližně stejný počet. A ty tři vlasy při česání dávám za vinu gumičce, kterou stahuju ten culík. :-)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 13.09.11 13:20

Vlasy moc neřeším a nechám je, ať si dělaj co chtěj.
Ke kadeřnici jdu tak jednou za dva až tři roky, a pak se nechám ostříhat nakrátko. Vůbec se nečešu. Od té doby, co to nedělám, moje vlasy vypadají líp (mám je hodně jemné, a po jakémkoliv zásahu se velmi rychle vrátí do původního tvaru - ani dávné pokusy je nakulmovat či jinak natočit nevydržely déle než půl hodiny. Ani když je prováděla kadeřnice. A taky se mi rychle mastily a hodně lámaly, ale bez toho česání je to lepší).
Dřív jsem je barvila hennou, teď už nějakou dobu ne - nějak se mi moje původní barva začla líbit.
Myju je skoro každý den, většinou ráno, a nechám volně uschnout. A poslední dobou střídám šampóny od Nobilis Tilia (dětskej a pro jemné vlasy, každej je jinak skvělej a nemůžu se mezi nima rozhodnout). A tak jednou týdně si na ně dám nobilisí kúru pro tmavý vlasy nebo kokosovej olej. Kondicionér nepoužívám, spíš to je po něm horší.

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Lalaith
sv. Parfema z Kecálburgu 3078 příspěvků 13.09.11 13:43

Vlasy barvím, buď hennou nebo normální barvou, občas prostě na hennu není čas, když potřebuju vypadat reprezentativně v rychlém čase a už je odrost… (momentálně na zdejší rady načerveno :wink:)

Kadeřnici nenavštěvuju, rozhodnutí z této soboty, kdy jsem se sama ostříhala k mé spokojenosti, což se mi u kadeřnice nepovedlo už nějakou dobu - vždycky to bylo trochu nebo hooodně jinak než jsem chtěla. Momentálně vlasy k ramenům/kousek nad ramena…
Mytí - blížím se intervalu každý den, nesnáším když jsem zpocená pod vlasama - a pač jsem začla pravidelněji sportovat, tak jsem pod vlasama zpocená dost často :roll:, takže myju každý den, no… Nefoukám, nechávám schnout, foukání mi zničí to moje maličké pidivlnění, které ale dodává objem, difuzér nevlastním, fén jen když je nouze (ta ale asi v semestru přijde často, tak to budu muset nějak vymyslet). Myju na střídačku několika šampony: Urtekram, LUSH, Balea, na červené vlasy z Rossmana.
Balzám podle potřeby, jednou za čas, mám spíš jemnější vlasya balzám je dost zatěžuje.

Na poličce 12 parfémů 9 miniatur 2 odstřiky 50 vzorků V tužebníku 10 parfémů

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 13.09.11 13:55

Vlasy si umývám každý den, buď večer nebo pak až ráno, jak se mi chce…žehlím je jen když je chci mít rozpuštěné, což je výjimečné…většinou je nosím sepnuté - v různých copech, culících, drdolech, s šátkem, v tom se vyžívám…
Nebarvím si je, a ke kadeřnici chodím jen zastříhnout konečky a to se dokopu tak jednou za půl roku (ale naštěstí se mi moc netřepí, tak snad to častěji ani není potřeba)…z kos­metiky používám jen šampony a lak…běžné značky z drogerky…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 13.09.11 15:23

myju si je při sprchování.
a taky si je potom utřu osuškou, ale když zapomenu, tak uschnou samy.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 13.09.11 15:46

Derad se má nejlíp :-)

Já nepečuju skoro vůbec, ale měla bych. Vlasy zatím lesklé, netřepí se, docela husté, nezpřetrhané. Používám šampon Fructis na suché konečky a mastné kořínky, pak nějakou péči ve spreji téže značky, aby se vlasy daly rozčesat. Abych si nemusela mýt a fénovat (a tedy ničit) vlasy denně, používám navíc suchý šampon. Je fakt, že moje vlasy nikdy neviděly barvu (max. trochu melír nebo barevný šampón), žádná trvalá, žádné žehlení, kulmofén max. 2× do roka. V zimě čepici, v létě vlasy zbytečně nevystavuju slunci. Opatrně rozčesávám, účesy neutahuju. Kadeřnice tak 1× do roka :oops: Fénovat se snažím z větší vzdálenosti a vlasy před tím nechám pořádně proschnout. Žádné drhnutí ručníkem. Tak asi proto zatím dobrý :lol: Dřív jsem měla krátké vlasy, ale s dlouhýma mám pocit, že bych se měla víc starat, používat masku atd. :conf:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 13.09.11 16:52

Tak já si vlasy myju co druhý nebo třetí den. Vzhledem k tomu, jak dlouho mi to schne (něco přes dvě hodiny) a nemůžu jít spát s mokrýma vlasama je to trošku komplikovanější. Používám většinou Lush, šampon a kondicioner. A hennu. Vlasy češu jen za mokra s kondicionérem širokým hřebenem. A pak už nic. Většinou je mám rozpuštěné, nebo stáhnu gumičkou, případně sponou. A mám ráda sponky s kytkama.

Na poličce 37 parfémů 1 miniatura 13 odstřiků 45 vzorků V tužebníku 8 parfémů

foxy
Nevyléčitelná závislačka 1837 příspěvků 13.09.11 17:58

Já mám vlasy konečně dlouhé, myju každý den, s foukáním je to prakticky totéž. Tužidlo používám, abych je neměla tak jemné, ale skutečně ho dávám jen trošku. Péče veškerá žádná, šampón Elseve a kondicionér asi za 40 korun. Stříhat se po neblahých zkušenostech chodím jen do Toni and Guy, kde jsem minulý týden dostala poklonu, že mám vlasy krásně zdravé a odmítla jsem s díky nabídku veškeré „hair care“ za několik tisíc :D

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

eleonen
Parfémová maniačka 835 příspěvků 13.09.11 18:07

Já už od mala nosím vpodstatě stejný účes :-)Sice trochu nuda, ale vyhovuje mi to. Mám přirodní barvu (nikdy jsem nebarvila) a délku skoro do pasu. Vlasy mám zdravé, někdy z dlouhé chvíle si prohlížím konečky zda nenajdu nějaký rozdvojený, ale dá mi opravdu zabrat než nějaký najdu :-) Aby nebyly konečky vysušené vmasíruju si do nich kapku kokosového oleje.Opravdu se mi už nelámou.Češu přírodním kartáčem z kančích štětin. Šampony používám pokud možno bez silikonů, ale mezi šampony vyloženě favorita nemám. Ted používám Alverde. Myju 2× do týdne. Jednou za měsíc si udělám hennový zábal, to pak vlasy vydrží i týden bez mytí. Jednou za čas kopřivový zábal (vlasy se mi pak krásně lesknou). Vlasy nechám uschnout volně (fén ani doma nemám)
Ke kadeřnici nechodím. Za život jsem tam byla snad třitrát :conf: Konečky si zvládám sestřihnout sama. Už jsem si v tom našla systém.
Co se týče tužidel, laků na vlasy apod.tak skoro nepoužívám. Účesy mám ráda ležerně jednoduché, v ozdobách si nepotrpím.

Na poličce 13 parfémů 2 miniatury 12 odstřiků 147 vzorků V tužebníku 16 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5744 příspěvků 13.09.11 19:44

Já se právě nechala ostříhat z délky „pod zapínání podprsenky“ na délku na ramena. Ale jinak nosím celý život spíše delší vlasy. Teda až na dětství, kdy jsem chodila v šíleném mikádu k bradě s ofinkou nad obočí. :lol:

No a má vlasopéče..? Mám hodně jemné vlasy, takže si je myju každý den, max. 1krát za dva dny. Jinak vypadají fakt strašně. :| Nejč. používám šampony zn. Gliss Kur - společně s kondicionéry v rozprašovači. Občas si do konečků vetřu nějaké sérum nebo do délek napatlám nesmývatelnou péči.., a to je asi tak všechno.
Masky si nedávám. Tužidla a laky mi vadí - zatěžují a cuchtají.
Ke kadeřnici chodím tak jednou za 3 měsíce až půl roku. Na stříhání a melír podle nálady (někdy hnědé, někdy světlé proužky.. někdy taky obojí - jako třeba teď :) ). Moje přírodní barva je myší šeď s teplejším odleskem. Taková ani blond ani hnědá. :|

Dříve jsem si odbarvovala celou hlavu na platinu.. Ale zkoušela jsem i černou, hnědou a měděnou. Postupem času jsem zjistila, že mi nejvíc sedne tmavší blond, příp. moje přírodní barva + melíry. Něco na tom bude, že příroda nám nadělila tu barvu, která k nám nejlépe pasuje. :)

Na poličce 52 parfémů 18 miniatur 24 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23744 příspěvků 13.09.11 20:13

Vlasy umývám obden a momentálně používám šampony Garnier (heřmánek a jiné). Kondicioner smývatelný prostřídávám s nesmývatelným ve spreji Gliss Kur. Vlasy nefénuji, rozčesávám mokré a nechám volně uschnout.
Jednou asi za 3 měsíce jdu na stříhání konečků. A tak jednou měsíčně jsem začala používat zábal z nebarvící henny.
Vlasy mám husté a pevné, nosím je většinou rozpuštěné, ale doma často v culíku. Na ven ještě sem tam nosím šátkovou čelenku, ale spíš si malým krokodýlkem sepnu boční prameny vzadu do falešného culíku.
Laky ani tužidla nepoužívám.

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 13.09.11 21:53

myju (denně ráno), fenuju, voskuju…a čas od času sám stříhám, i když teď to nějakou dobu neplánuju :D

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist