Jak používáte vzorečky?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dobrotka
Učednice 130 příspěvků 20.01.12 11:24
Jak používáte vzorečky?

Objednala jsem si na Xparfémech asi 15 vzorků parfémů a dneska mají přijít :dance: Zajímá mě,jak vzorečky používáte a v jakém množství,jestli si na sebe „vylijete“vzoreček celý najednou nebo jestli vám vzoreček vydrží déle,šetříte si jej,apod.A ještě doplněk:používáte na nanášení parfému ze vzorečku prst nebo to špičaté „žihadýlko“(nevím jak to napsat) :oops: Děkuji

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Reakce:

sarinenka  20.01.12 11:49

Já k nanášení vůně z vialky používám tu „tyčinku“ :mrgreen:. Pokud je to plastová vialka bez tyčinky, tak si samozřejmě pomůžu prstem - ale nevím, jestli je to správně, někde jsem četla, že se tím třením ruší stopa té vůně… :think: Vzoreček na sebe „neliju“ nikdy, u některých vůní by mě to mohlo porazit 8o :lol:

E.Evulenka
sv. Parfema z Kecálburgu 2812 příspěvků 20.01.12 11:54

Já si nejdříve vzorečky nanesu na papírové proužky, které mám popsané a pak se je "učím rozeznávat a poznávat složení.Později si je nanáším na ruku , nejlépe jeden den jednu, aby si je člověk nemotal. Některé vůně ani testování na ruku nepřipustím. A nejlépe se testuje na noc, že se navoníte a sledujete "co to dělá " s váma všema :dance: :cert:

Příspěvek upraven 20.01.12 v 11:55

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Suniang
Znalkyně 366 příspěvků 20.01.12 11:55

..bud prilozim zapesti na otevrenou vialku a otocim, nekdy to vyjde a nekdy se dokazu i vzorkem zlit od hlavy k pate, podle faze zbrklosti, ktera odrazi miru teseni se na vzorecek.

.. nebo nanasim tycinkou ( tou me ale nanaseni vzorecku depta, nevim proc ).

Na poličce 20 parfémů 6 miniatur 13 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Suniang
Znalkyně 366 příspěvků 20.01.12 11:57
E.Evulenka píše:
Já si nejdříve vzorečky nanesu na papírové proužky, které mám popsané a pak se je "učím rozeznávat a poznávat složení.Později si je nanáším na ruku , nejlépe jeden den jednu, aby si je člověk nemotal. Některé vůně ani testování na ruku nepřipustím. A nejlépe se testuje na noc, že se navoníte a sledujete "co to dělá " s váma všema :dance: :cert:

To je chytre Evulenko ! Zkusim papirove prouzky. Taky jsem si slibila, ze budu zkouset jednu, maximalne dve vune denne, ale chamtivost me vetsinou premuze.

jitlen
Učednice 110 příspěvků 20.01.12 12:21

Tyčinkou vzoreček nenanáším, protože po chvíli skoro nic necítím. Většinou si ho nakapu na předloktí, na krk a do výstřihu (nakapu a rozmažu prstem), abych vůni na sobě měla v dostatečném množství a poznala, jak se v ní budu cítit a jestli mě během dne nezačne obtěžovat. Část vzorečku si nechám, abych si mohla vůni časem připomenout.

Na poličce 33 parfémů 5 miniatur 0 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 3 parfémy

E.Evulenka
sv. Parfema z Kecálburgu 2812 příspěvků 20.01.12 12:29

:mrgreen: Já to právě taky nevydržím, jenom se na ty ampulečky se dívat. A na ruky se to nevejde…navíc když je to smrad, tak se ho z ruky nezbavíš. Takže si popíšu papírky /páč skleroza je síla/ a pak čuchám celý den všechny najednou-teda po sobě. :jazyk: Když je toho jenom kapička na tom papírku , tak se tak nějak nepřečucháš.

Suniang
Znalkyně 366 příspěvků 20.01.12 12:53
E.Evulenka píše: :mrgreen: Já to právě taky nevydržím, jenom se na ty ampulečky se dívat. A na ruky se to nevejde…navíc když je to smrad, tak se ho z ruky nezbavíš. Takže si popíšu papírky /páč skleroza je síla/ a pak čuchám celý den všechny najednou-teda po sobě. :jazyk: Když je toho jenom kapička na tom papírku , tak se tak nějak nepřečucháš.

:) oka vyzkousim to a z bytu si udelam malou laborator, jen doufam, ze na to budu mit fakt ty nervy Evulenko.)

E.Evulenka
sv. Parfema z Kecálburgu 2812 příspěvků 20.01.12 13:01

Počkej!! Ale nesmíš jich mět 100ks najednou!!!!! :jazyk:

Suniang
Znalkyně 366 příspěvků 20.01.12 13:19

oka, tak vezmu jen tak…eeee… 10 ? :dance: .)

Lencza15
Učednice 237 příspěvků 20.01.12 13:24

Já to dělám jak kdy, podle toho, jak se mi chce… většinou kombinuju všechny už zde zmíněné možnosti.
a) na papírky, které si popíšu a postupně očuchávám
b) na zápěstí, většinou na každou ruku jen jednu vůni, když jsem ten den nenasytná, tak ještě další z druhé strany (na hřbet ruky), ale musím si být jistá, že ta vůně není moc silná a nepřebije i vůni, co mám na druhé straně ruky
c) vůně, které prošly testem na zápěstí jako nositelné, pak dávám na sebe - tou tyčinkou mi přijde, že se skoro nenavoním, takže většinou prstem, ale ne rozmazávat, jenom poťupávat :)- voním se většinou dost málo, tak mi jeden vzoreček stačí i na několik dní (v tom jsem tady asi dost „odchylná“, jak jsem pochopila :mrgreen: )

Na poličce 4 parfémy 1 miniatura 4 odstřiky 68 vzorků V tužebníku 3 parfémy

danaada
Parfémová maniačka 861 příspěvků 20.01.12 13:59

Zkouším vždy jen jednu vůni, část vzorečku si opatrně „naleju“ na zápěstí. Pokud se mi vůně líbí, tak opakuji jiný den a párkrát si tyčinkou ťupnu i na krk. Jsem na tom podobně jako Lencza, zkouším jen trošku a vzoreček mi vydrží na několik dní.

Na poličce 14 parfémů 11 miniatur 51 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Le Parfume
Nováček 6 příspěvků 20.01.12 14:49
Odpověď... :)

Podle mě používat tyčinku, prstem by se to asi „dekontaminovalo.“ Jinak bych osobně řekl, jako ten nováček, že je lepší to šetřit a dát jeden večer, jednomu parfému. Nemá cenu zkoušet jich více najednou, tedy alespoň podle mě. Chce to čas. Nevím, snad to tu ještě nikdo nepsal, a pokud jo, tak se omlouvám, za plácání místem. Ahoj… :palec: :palec:

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

dobrotka
Učednice 130 příspěvků 20.01.12 15:04

Jsem taky toho názoru,prožít každý den s jedním vzorečkem,jednou vůní.Budu si ji očichávat,číst recenze k té vůni,hledat nejlepší ceny,prostě si tu vůni ten konkrétní den „pořádně užiju“,ale nevypotřebuju všechno.Nemá cenu spěchat,vzorečky taky nejsou nejlevnější a stojí za to se s nimi „pomazlit“.Některé se mi budou líbit víc,jiné míň a třeba mezi nimi objevím tu pravou.Hodně nadějí vkládám do Chloe Love :*

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

ajrin
Znalkyně 307 příspěvků 20.01.12 16:34

Já si vzoreček nanesu na zápěstí, nejlépe oboje a pořádně (aby se to aspon trochu vyrovnalo běžnému střiku z rozprašovače).. i tak v ampulce větsinou zbyde nejméně půlka. Tu si nechám na pozdeji (buď ještě týž den vůni trochu osvěžím a dál čuchám, nebo na další den). No a celý den si prostě tak čuchám tu vůni. Kolikrát se mi stalo, že mi něco na začátku nevonělo, ale v průběhu dne jsem změnila názor, takže typickým papírkům moc nevěřím. Jinak kdysi jsem si vzorečky syslila a šetřila, dneska razím heslo: použít a užít :twisted: Každopádně vždycky zkouším jen jeden vzoreček (výjma případů, kdy zkouším v parfumerii, to zkouším většinou 2 vůně). Jinak jako chudý student se teď snažím vzorečky omezit, přece jen to leze do peněz a kupuju hlavně vzorky vůní, které třeba parfumerie moc nevedou..

Na poličce 13 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 25 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist