Jak poznám datum expirace?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 08.01.09 21:49
Jak poznám datum expirace?

Asi je to hloupá otázka, mám před sebou krabičku od parfému a marně bádám nad těmi čísly. Jedna jsou vyražena a druhá vytištěna nad čárovým kódem. Ani jedno z nich mi nepřipadá jako datum spotřeby…
Kde se takové datum spotřeby hledá?

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů
Reakce:

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 08.01.09 22:44

ted už se snad ve většině případů nepíše datum upotřebení, ale jen počet měsíců, do kdy se má věc spotřebovat od otevření, např. krému.. což je podle mě docela zavádějící, protože já nemůžu tušit, jak dlouho jim leží krém na skladě a pak v regále na prodejně.. a ať mi nikdo netvrdí, že když nebyl krém dosud otevřený, ale třeba 5 let někde leží, že je stále dobrý :cry:

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 08.01.09 22:49

z toho kódu se dá občas při troše štěstí a pátrání na netu zjistit datum výroby

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 08.01.09 22:53

no jo, ale když víš, že datum výroby je 01.01.09 a na obalu je u kelímku uvedeno např. 12 měsíců, což by mělo značit, od otevření spotřebovat do 12 měsíců, tak jak to poznáš, do kdy je dobrý? vždyt já ho můžu otevřít až za 3 roky! možná jsou to blbosti, ale takhle jsem byla informovaná :roll:

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Arome štěkanátek
Učednice 114 příspěvků 09.01.09 14:39

teď jsem prozkoumala všechny lahvičky a krabičky, na kosmetice jsem objevila převážně obrázky něco jako otevřená krabička a u toho např. 6, 3 apd, takže asi že to může být otevřené 3 měsíce, apd., ale např. na očních stínech jsem našla vyražené datum, ale jestli výroby, nebo spotřeby, to fakt nevím. Na parfémech to nepoznám vůbec, ale podle mě je nejlepší řídit se vlastním úsudkem. Intern. obchody většinou nakupují podle objednávek, na skladech mají jen velmi málo ks, s kamenkama je to horší.

Na poličce 24 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 09.01.09 19:28

Já vždycky „rostu“, když jsou všude v obchodech vystavené nejen testery, ale i výrobky na prodej a zákaznice to neřeší a otvírají si cokoli… taková řasenka by se měla opravdu nejpozději po roce vyhodit (výrobci doporučují 6 měsíců a je jim fakt jedno, že stála 800), takže já bych nekoupila nezatavenou.
U krémů je to taky o tom, jestli je zatavený, i ty nejlevnější od AB už bývají pod hliníkem bez přístupu vzduchu, pak by měl po otevření vydržet těch deklarovaných 6-12 měsíců. Nejradši si kupuju testery 15 ml, abych je mohla střídat. Pokud ale krémy skladovali v teple, může se obsah zkazit asi i pod hliníkovou fólií. A s parfémy to je stejné. Mám například čistý parfém po mamce, je to snad nejkouzelnější miniatura se slaměným kloboučkem, pochází z 50. let a na dně je jen škraloupek, ale voní to božsky. Oproti tomu jsem po čase zkusila zbytek 212, co dostala Johanka před třema lety k Vánocům a příšerně to už smrdělo.
S miniaturkami je to taky nevyzpytatelné, očichala jsem jich stovky, některé staré nádherně voní a jiné poměrně nové už páchnou, takže spíš než nějaké datum musí rozhodnout „cit“.

Na poličce 0 parfémů 2336 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů

tuzezlypes
Parfémová maniačka 562 příspěvků 09.01.09 21:10
Hm

takže nejspíš nekupovat Champs Elyséés z Droxi, kde stojí ve slevě už ze dva roky a stále na něj svítí žárovky z vitríny, co?

Na poličce 58 parfémů 2 miniatury 14 odstřiků 64 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 16.01.09 15:43

na krabičkách i lahvičkách bývají kódy a ve skladech a prodejnách mají k dispozici rozkódovací klíče - bohužel jen oni, zákaznici bohužel ne - pokud je tam česká přelepka z datumem spotřeby a tak o jejich přelepování bych si iluze nedělala - dělá se to bohužel běžně a o internetových obchodech, že mají čerstvé zboží by se taky dalo polemizovat - když vidím co prodávají tak jde o kolikrát o zboží, které se už nějaký pátek nevyrábí nebo v jiném přebalu - o vypálených kódech přím na lahvičce (z krabičky ho jen vyřízli) bych mohla povídat - jedna taková mňamka mi přišla a mám tu lahvičku dodnes,

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist