Jak prát péřovou bundu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

caciare
Nevyléčitelná závislačka 1799 příspěvků 20.12.11 08:12
Jak prát péřovou bundu?

Děvčata a chlapci, jdu za vámi na radu :)) Koupila jsem si péřový kabát a zajímalo by mě, zda je možno ho prát v pračce. Symbol uvádí praní na 30 stupńů a prodavačka mi také řekla, že mohu prát, ale trochu se bojím, abych si ho nezničila. Jaké máte s tímto zkušenosti? Jaké používáte prací prostředky, ždímat či neždímat, aviváž ano či ne??? Děkuji.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 44 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

barbucha  20.12.11 09:06

Vyprala jsem si jednou péřovou bundu - a i když jsem s ní třepala jak divá, stejně se to peří nenačechralo zpátky pořádně. Kajícně jsem pak mazala do čistírny…
Za mě teda už nikdy víc. Ovšem jestli máš sušičku, mohlo by to pomoct…

caciare
Nevyléčitelná závislačka 1799 příspěvků 20.12.11 09:12

Hmm, sušičku bohužel nemám. Tak asi vyhraje ta čistírna, nerada bych bundu za 4000,– vyhodila. A jak dlouho to v těch čistírnách trvá? Aby mi ji nedali na konci zimy. Pocintala jsem si ji svařákem na adventních trzích, jinak je ještě málo nošená, je sice tmavě hnědá, ale skvrny jsou trochu vidět.

barbucha  20.12.11 09:15
caciare píše:
Hmm, sušičku bohužel nemám. Tak asi vyhraje ta čistírna, nerada bych bundu za 4000,– vyhodila. A jak dlouho to v těch čistírnách trvá? Aby mi ji nedali na konci zimy. Pocintala jsem si ji svařákem na adventních trzích, jinak je ještě málo nošená, je sice tmavě hnědá, ale skvrny jsou trochu vidět.

Já to dávám do rychločistírny… nevím jestli by to měli za těch inzerovanejch 90 minut, chodím si pro to druhej den.

caciare
Nevyléčitelná závislačka 1799 příspěvků 20.12.11 09:23

Barbucho díky, zeptám se u nás v zapadákově, zda takové služby vůbec poskytují :D

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 20.12.11 09:29
caciare píše:
A jak dlouho to v těch čistírnách trvá? Aby mi ji nedali na konci zimy.

Záleží na tom, kolik momentálně mají práce. Já jsem před měsícem dávala vyčistit ségře péřovou bundu, platila jsem 199 Kč (předem) a byla hotová do 3 dnů.

Na poličce 1 parfém 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 20.12.11 13:53

Já péřovky peru doma a načechrávám průběžně počas sušení. Za ta léta, co to dělám, žádný problém.

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 47 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

caciare
Nevyléčitelná závislačka 1799 příspěvků 20.12.11 14:54

Holky moc děkuji! :)

Marianna
sv. Parfema z Kecálburgu 4047 příspěvků 21.12.11 00:24

Někde tu někdo psal, že dává do pračky (nebo sušičky?) s bundou pár tenisáků a ono se to samo jaksi načechrá. Nevím, kde jsem to četla, abych nekecala nesmysly …

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 21.12.11 07:30

To jsem psala já 8) Fakt to funguje.
A několikrát zopakuji proces ždímání /s těma tenisákama/.

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 21.12.11 08:34

RoSo, já to zkoušela a nic. Ale ždímala jsem jen jednou, možná to byla ta chyba.

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 47 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Maruška 12
Nováček 1 příspěvek 25.01.13 15:40

Může se prát péřová nebo lakovaná bunda v rukách a proč se tam nesmí dávat aviváž?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Renusatko
sv. Parfema z Kecálburgu 3557 příspěvků 30.01.13 14:06

Jak prát péřovou bundu?
Za mě teda taky ne, prala jsem s tenisákama, sušila jsem s tenisákama, pak ještě se speciálníma míčkama( jako tenisák, ale těžší) a stejně už se to peří pěkně nedostalo všude. Někam jsem ho postrčila rukama, ale někam to nejde. Mám bílou bundu, takže proti světlu to vidím. Mimoto ty nervy, když jsem vytáhla místo krásně naducané bundy za 4000 kus prázdnýho hadru :mrgreen: Sice teď by to nikdo na pohled nepoznal, ale já ano, že už to není ono.

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 26 odstřiků 389 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Evulik
sv. Parfema z Kecálburgu 9231 příspěvků 31.01.13 10:15
@aangie píše:
Já péřovky peru doma a načechrávám průběžně počas sušení. Za ta léta, co to dělám, žádný problém.

robím to presne tak isto :palec:

Na poličce 87 parfémů 19 miniatur 19 odstřiků 112 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist