Jak se dělají odstřiky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jahooodka
Nováček 4 příspěvky 03.12.08 21:41

Tak toto téma je dělané pro mě. Ve vůních jsem naprostý amatér, ale tyto stránky mě moc zaujaly. Takže mě zajímají odstřiky. Jak to funguje? Někdo si koupí parfém a… :oops: Nechci tu rozvíjet teorii jak si to představuji :)

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 03.12.08 22:24

… a pak si koupí lékovku nebo refan flakón, kam by šel ten parfém přestříkat, a zapojí se do místního kolotoče prodejů a výměn a je zcela ztracen.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 03.12.08 22:38

macszka tak takhle to přesně začalo a pak už je člověk beznadějně ztracenej.. :lol:

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 03.12.08 23:43

Proto raději dávám přednost vzorečkům, jsou levnější a i z nich se dá poznat, jestli parfém chci, nebo ne :wink: Vzorečky seženeš také tady, stačí sledovat inzerci nebo být aktivní a sama uživatelkám se zajímavými vůněmi napsat…

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 04.12.08 00:16

to já to poznám spíš až z odstřiku. Ze vzorečku se mi jich líbí spousta, ale během těch 10 ml teprve poznám, jestli to bylo chvilkové poblouznění nebo jestli si mám koupit velkou flašku.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 04.12.08 01:14

Někdy to začíná i vzorečkem… Seženu vzoreček - líbí se mi. Seženu odstřik - a když se mi líbí, toužím po flašce. Když se mi nelíbí, jsem ráda, že jsem nekoupila rovnou flašku. :D

Je fakt, že se lépe pozná, jestli vůně sedne, až z celkového navonění.

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 04.12.08 07:58

(Téma jsem rozdělila, odstřiky jsem dala zvlášť, protože začátečníků, kteří se o ně zajímají, bude určitě víc a diskuze se protáhne ;) )

A pro Jahoodku ještě praktická stránka věci, protože tu koukám nikdo nenakousl: odstříkává se tak, že flakon přiložíš rozstřikovačem k hrdlu refanu nebo zkumavky a mačkáš, dokud není plno. U některých to jde líp, některé flakony a rozprašovače jsou ke vzteku. Bolí z toho prst. Někdo mačká ukazováčkem, někdo palcem, kromě těchto dvou prstů lze ještě střídat ruce, ale když pro někoho děláš takových pět odstřiků najednou, tak si stejně musíš dávat pauzy :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

cinkja
sv. Parfema z Kecálburgu 3398 příspěvků 04.12.08 08:38

Praktický dotaz - lze Refany koupit někde v kamence, nebo jen přes net. Díky

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 214 vzorků V tužebníku 3 parfémy

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 04.12.08 08:55

Co se týká odstříkávání do mikrozkumavek, tak se mi už u několika vůní stalo, že když stříknu, má to takový velký tlak, že přímo vyšplíchává vůni, která už v ní je :twisted:

Samozřejmě se to stává, až když je zkumavka plnější, například do půlky.
Vezmu si vždy na pomoc další a o pak doleju :wink:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 04.12.08 08:57

Refany se dají obvykle koupit tam, kde se prodávají rozlévané parfémy - mě zatím nikde neodmítli a prodali mi.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 04.12.08 08:58
cinkja píše:
Praktický dotaz - lze Refany koupit někde v kamence, nebo jen přes net. Díky

Já viděla ve Fannu takové kovové s trychtýřkem, ale stály 139,–Kč. Bohužel bydlím ve městě, kde žádná větší parfumerie není, jen 2 takové malé, prakticky k ničemu. Spíše ti tedy poradí děvčata z větších měst.
Na netu se dá sehnat, ale většinou musíš mít nákup nad 2 000,–Kč nebo dokonce nad 5 000,–Kč :roll:

hafik
sv. Parfema z Kecálburgu 5414 příspěvků 04.12.08 09:20

Já Refan flakony kupuju na: www.refan-parfemy.cz

Mají zde slušný výběr flakonů, poštovné je 100,– Kč a zásilka mi vždy přijde do 4 dnů ode dne objednání :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 37 parfémů

Venus
Učednice 189 příspěvků 04.12.08 11:51

Velmi praktický je pro udělání odstřiku trychtýřek - teď jsem viděla, že je prodávají v Sephoře (já jsem ho dostala s plnitelným flakónem od Bulgariho).
Refany je nejlepší objednávat na webu refanu na dobírku. Refany prodávají i tam, kde se prodávají slévané parfémy, ale naposledy jsem viděla cenu 50,– Kč za kus :shock: přes net je to levnější.
Kvalitní skleněné lékovky prodává přes net firma Bonus HK :wink:

Na poličce 6 parfémů 5 miniatur 11 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Christabella
Parfémová maniačka 820 příspěvků 04.12.08 12:07

také pracuji s trychtýřky - to je pomocník k nezaplacení :lol: - a to jak při výrobě vzorků, tak odstřiků - některé rozstřikovače spíše než kupředu stříkají do všech stran 8)

PS: je lepší jich mít více a vždy je hned omýt a nechat uschnout! aby se do odstřiku nedostala voda !!!

Na poličce 0 parfémů 54 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Jahooodka
Nováček 4 příspěvky 04.12.08 16:14

Díky Ado, mě právě zajímal ten styl jakým se to dělá (Ze slova odstřik je to sice zřejmý, ale přišlo mě zvláštní, že by se to prostě přestříkávalo, ale je to tak :) )

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist