Jak se smiřujete s věkem a zrcadlem?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jirinalukas
Nováček 26 příspěvků 07.04.16 14:30
jak se smiřujete s věkem a zrcadlem?

Dobrý den všem,úderem mých padesátých narozenin,přesně v ten den,jsem viděla v zrcadle veliké změny,samozřejmě k horšímu.Pořád přemýšlím,jestli je to vliv čísla na mou psychiku nebo prostě skutečný odraz?

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

asperula
Parfémová maniačka 544 příspěvků 07.04.16 16:10

já myslím, že stárnutí je zcela přirozený proces, který se týká každého z nás. něco jiného je ovšem co nám podsouvají média nebo potažmo celá společnost.. jsem osobně zvedavá jak se česká společnost vyrovná se stárnutím populace a pohledem na ženy kolem padesátky a šedesátky, které považuje spíš za „odepsané“
jinak není od věci smířit se stárnutím i se svou budoucí smrtí - nikdo tady nebudeme věčně a nikdo si nic s sebou do hrobu nevezmem, tudíž jakékoliv lpění na čemkoliv hmotném je naprosto bezpředmětné, to je prostě život..
a život je krásný a zároveň bolestný :kytka:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Parfum maniačka
Nevyléčitelná závislačka 1281 příspěvků 07.04.16 17:30

@jirinalukas Treba si uvedomiť, že naša esencia - duša, teda My, naša pravá identita sa odlišujeme od tohto smrteľného tela. Ja sa teda starám o toto telo, pestujem ho, rada ho líčim, ale to, že príde jeho staroba, či koniec som pochopila už dávno. Človek, ktorý sa zaujíma o spirituálne poznanie takéto veci nerieši. Musíme si uvedomiť, že toto telo, ktorého orgány, fungovanie, atd nedokážeme ovládať, nie sme MY. My ho len vlastníme ako prostriedok pre fungovanie v hmotnom svete. A práve falošené stotožňovanie sa s telom nám drahá @jirinalukas spôsobuje strach - ako vedľajší produkt mysle a tela. Duša, ako večná esencia je oslobodená od všetkého dočasného, falošného, iluzórneho. Pre niekoho je to viera, pre niekoho životné poznanie, vďaka ktorému žije život, nie ilúziu,
Pekný deň :kytka: :mavam:

Na poličce 123 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 32 vzorků V tužebníku 33 parfémů

Kassiopea
Znalkyně 340 příspěvků 07.04.16 17:54

@jirinalukas Klídek, to je jen chvilková psychická anomálie :lol: Zase to zmizí :andel:

@asperula Proboha, to mne ani neděs :cert: Bude mi 54 a odepsaná si vůbec nepřipadám :lol: Většina lidí mi hádá tak o deset i o více let méně ;) Chce to se smát, chodit do přírody a udržovat krok s mladou generací :dance: Samozřejmě ne fyzicky, ale psychicky :lol:

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 18 odstřiků 52 vzorků V tužebníku 2 parfémy

safík
Znalkyně 347 příspěvků 07.04.16 18:37

@Parfum maniačka Strašně krásně a výstižně jsi to napsala!!!Přesně takto to cítím a smýšlím i já!!!Cítím se jako 2v1-uvnitř je pořád ta mladá,někdy až dětská,která se cítí na něco kolem 20,někdy i pod-a to setrvale!Ale zvenku je „bohužel“ vidět ta přes 30 se začínajícími vráskami a prvním šedivým vlasem.Občas mě až udiví-když se na sebe pořádně podivám,že je ta 30(už nějaký rok pryč)vidět,protože já povětšinou vídávám tu druhou,tu skutečnou,která žije uvnitř-vnějšek je vlastně jen obal.O obal se starám,ale vím,že mechanickému opotřebení a ošoupání utéct nelze.Spíše se snažím pečovat asi víc o tu druhou-aby byla veselá,tak nějak naladěná na ph 5,5(tzn.na neutrál až spíše pozitivní psychické plus plus :lol: )Je to prostě běh času-a neuteče tomu nikdo…

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

safík
Znalkyně 347 příspěvků 07.04.16 18:43

@Kassiopea A souhlasím i s tebou!Máme v práci paní-je jí 55,a ano tělo na to vypadá,ale jak tam máme mladý kolektiv,tak ona prostě vyzařuje mladost.Celé její držení těla a chůze je tak nějak kopií nás ostatních o více jak 20let mladších.A říká to i ona,že je ráda mezi mladými-že se cítí duševně stejně jako my!Takže něco na tom bude ;) Sice jí bolí tu a tam tělo a únava je úměrná věku-ale psychicky je na tom stejně jako my :srdce:

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Daridari
Znalkyně 437 příspěvků 07.04.16 19:19

@jirinalukas myslim, že je to hlavne vplyvom čísla.....mne to číslo naháňa hrôzu už od prekročenia 40-tky. Teraz mám 47, v októbri 48 takže ani sa nenazdám a som tam:(

@asperula ja som so smrťou tiež zmierená, len so starobou nie:)

Ale inak som celkom prekvapená, že tu mám aj rovesníčky, keď som sem ako nováčik vkročila, predpokladala som, že tu budem najstaršia :*

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 14 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Parfum maniačka
Nevyléčitelná závislačka 1281 příspěvků 07.04.16 19:40

@Daridari nie poslednýkrát, nie navždy. To je tá chyba, máme nedostatok poznania a myslíme si, že žijeme iba raz, ba dokonca, že sme tieto telá. Pritom nie je nič krajšie a dokonalejšie ako telo nepotrebovať
Viem, pre niekoho je to nepochopiteľné, no človek musí zažiť, aby pochopil, že sa niet čoho báť, že smrť dočasných tiel umožňuje nové spôsoby bytia :) :kytka:

Daridari
Znalkyně 437 příspěvků 07.04.16 20:30

@Parfum maniačka krásne napísané, ďakujem :*

To sú také paradoxy, že keď mám pokojné a šťastné obdobie, riešim občas takéto nepodstatné veci, naopak, keď mám blbé obdobia, tak nemám čas riešiť malichernosti :*

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6615 příspěvků 07.04.16 20:37

@Daridari nemáš tu jen vrstevnice, jsou tu i některé ještě o generaci starší ;)
Já jsem jako přelomovou brala 35, měla jsem dojem, že když už mám blíž ke 40 než ke 30, začínám stárnout. Ale 40 ani 45 mě nerozhodily, uvidíme, jak to bude dál.
Ano, mám nějaké vrásky, naštěstí ne moc, to je jediná výhoda mastnější pleti v mládí. Ano, když chci zhubnout, nejde to tak rychle jako dřív, ano, dnes už si vlasy barvím i z jiného důvodu než je ten, že se mi moje barva nelíbí. A ano, tělo je unavenější než bývalo. Ale pořád se někdy cítím na dvacet, jak píše @safík . Nejdůležitější je mít se ráda.

Na poličce 61 parfémů 1 miniatura 28 odstřiků 291 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Daridari
Znalkyně 437 příspěvků 07.04.16 20:47

@mmaat veru zisťujem, že sú tu zastúpené všetky vekové kategórie:-) a to ma celkom teší.
S tou mastnou pleťou v mladosti más totálne pravdu, je to našťastie aj môj prípad, plus nefajčím, nepijem, tvár si neopaľujem…takže nie je to zatiaľ tragédia, ale tá zákonite neskôr príde. Na to musím byť psychicky pripravená:-) :*

Tanulik
Nevyléčitelná závislačka 1302 příspěvků 07.04.16 21:14

Ja som mala paťdesiat hooodne dávno , dokonca aj šesťdesiat :P , ale vobec si to neuvedomujem . V duši si žijem na dvadsať , fyzicky sa cítim na tridsať, správam sa na čtyridsať … ale zrkadlo mi vždy povie , koľko mi je . Hlavné je , dokázať ŽIŤ , pokiaľ sa dá . :P

Pekné vlákno ! :mavam:

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 19 parfémů

Parfum maniačka
Nevyléčitelná závislačka 1281 příspěvků 07.04.16 21:24

@Daridari ako spomínala @mmaat , najdôležitejšie je mať sa rada. Akceptovať to, že sme boli privodení na tento svet, aj keď rozmýšľame prečo ? Samotná existencia sa zdá byť ako záhada. Niektorí hovoria o náhode, niekto o Big Bang a niekto hovorí o tom, že pochádzame z určitého Zdroja, ktorý chce prostredníctvom nás spoznávať sám Seba. Existencia sa tak zdá ako čistý akt lásky, aj keď na prvý pohľad svet funguje ako nespravodlivosť ovládaná samotným diablom - niekde v pozadí panuje prísna, no neviditeľná spravodlivosť a tak zlo je potrestané a dobro odmenené. :)

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4616 příspěvků 07.04.16 21:33

Buď ráda, že ses ve zdraví dožila padesátky (ne každý má to štěstí) a uvědom si, že tě pravděpodobně čeká ještě pěkná řádka hezkých let. Nezaobírej se tím, jestli jsi stará, nebo ne, buď prostě taková, jaká jsi. Zajímej se o věci, dělej, co tě baví, buď pokud možno spokojená, udržuj si upravený zevnějšek, nehledej na sobě nedostatky. Zároveň přijmi fakt, že je ti padesát, že ti bude i šedesát, sedmdesát, … Tak to prostě je, stárneme všichni, to je jediná spravedlnost na světě. Není to žádná ostuda, nic, za co by se člověk měl stydět. Je přirozené, že v padesáti vypadáš jinak, než jsi vypadala ve třiceti, to ale neznamená, že nevypadáš hezky. (I ty ženy, které se nechávají různě vyhladit, vytáhnout, odsát, vymodelovat, … pod tou zdánlivě mladší fasádou stárnou, i jim je padesát, šedesát,…)
Myslím, že je to šok z toho čísla, který brzy přejde.
Je mi 52, tak to prostě je. Snažím se vypadat dobře a cítit se dobře, pravděpodobně vypadám o něco mladší, tak jsem to měla celý dosavadní život, ale nedělám ze sebe mladici, to by bylo k smíchu. Těch pár drobných vrásek v koutcích očí nijak neřeším, přece mi nezkazí dobrou náladu.

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

Hanka H
sv. Parfema z Kecálburgu 2663 příspěvků 07.04.16 22:02

Někdy se podívám do zrcadla a říkám si, kde se tu vzala ta paní?! Vždyť já jsem pořád ta šestnáctiletá hol­ka!

Když jsem tady začínala, říkala jsem si, že tu budou samé dorostenky - a opak je pravdou. A kolik mi je :think: - víte, že se nad tím kolikrát musím i zamyslet, než mi to číslo naskočí :mrgreen: !

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 18 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 14 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist