Jak si voníme

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 02.08.08 07:46
Jak si voníme

Knihy, které se zabývají rozdíly mezi mužskou a ženskou psychikou, mívají zaručený úspěch. Při srovnání obou pohlaví se někdy zdá, jako by šlo o jiný živočišný druh.

30. 7. 2008 14:07
Teď zrovna nemám na mysli otřepanou průpovídku, že muži více lžou a ženy více pláčou. Nebo rčení, že muži neposlouchají a ženy neumějí číst v mapách.
Chtěl bych si tady všimnout úplně jiného rozdílu: naprosto odlišného vnímání čichových signálů.

Lidský čich je ze všech smyslů nejméně probádaným. Přitom z hlediska sexuálního života bývá nesmírně důležitý. Vzpomeňte jen na záplavy televizních reklam a článků v ženských časopisech.

Na první pohled by se zdálo, že pouze řádně navoněná krasavice má naději na ulovení toho pravého. Málokdo však ví, že muži to tak jednoznačně nevidí.

Mužům voní často zcela něco jiného než si ženy myslí - přirozenost Často vzpomínám na jednoho stařičkého gynekologického primáře. Byli jsme tehdy mladí adepti ženského lékařství a on se nás zeptal: „Zdalipak, pánové, víte, čím voní ženské přirození, které mužům připadá nejatraktivnější?“ Hádali jsme. Odpověď byla velmi prostá: „Voní senem a medem.“

Poslední vědecké výzkumy dávají stařičkému panu primáři za pravdu. Naprostá většina mužů dává přednost přirozenému ženskému odéru před drahými parfémy. Důvod najdeme v mozku. Ženy mají ve svém mozkovém čichovém centru lépe vyvinutý oddíl, který vnímá chemicky vytvořené vůně.

Proto mají v takové oblibě parfémy, intimní spreje, toaletní vody, parfémovaná mýdla a šampony. Málokterá žena nepoužívá žádnou vůni. Muži naopak lépe vnímají přírodní vůně, které můžeme bez rozpaků nazývat pachy.

Ženy mají rády muže „vyvoněné“
Nad těžkou vůní orientálního parfému omdlévá mnohá žena blahem. Její partner se může otřást odporem. Většina žen označí zpocenou pánskou košili nebo den nošené ponožky za nechutné. Mnohým mužům ten odér prostě nevadí.

Američtí vědci požádali sto manželských a mileneckých párů, aby se před tím, než půjdou do postele, omyli čistou vodou a nepoužívali při tom mýdlo. Pak se účastníků pokusu ptali, co udělal čichový zážitek s jejich sexuální chutí. Výsledek byl jasný.
Dámy v naprosté většině vypověděly, že by daly přednost muži umytému voňavým mýdlem. Nenavoněný pán, omytý čistou vodou, jim spíše nepatrně páchl.

U mužů to dopadlo naopak. Dávali přednost ženám opláchnutým pouze čistou vodou. Voněly jim. Jak jinak než senem a medem. Náš starý pan primář by z toho měl radost.

Vědci vyzkoušeli mnoho bizardních pokusů
Vědci stále více zkoumají lidské pachy a vůně. Jejich výzkumy mají někdy až bizarní podobu. Účastníci pokusů čichají k obnošeným tričkům, kapesníkům s potem z podpaží, tampónům s poševními sekrety žen a tak dál.

Při jednom z experimentů postříkali vědci mužským feromonem některá sedadla v kině. Výsledek byl jasný: ženy tato sedadla preferovaly. Muži si raději vybírali sedadla neoznačená.

Když tedy uslyšíme rčení, že si lidé vzájemně nevoní, měli bychom vždycky pátrat po pohlaví toho, kdo to říká. Mužům a ženám totiž voní, nebo i smrdí, něco jiného.

Holky, je to jasné - do postele jedině L´Eau d´Hiver od Frederic Male - seno a med… :wink:

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5241 příspěvků 02.08.08 08:12

Já bych tak moc se starým panem primářem nesouhlasila - ona také byla v těch dřevních letech nižší úroveň péče o tělo a malá nabídka hygienických prostředků. Při vší úctě, když už se bavíme o těch intimních partiích, voda prostě nestačí…Vlasy si také nemyjeme jen vodou, nevoněly by.No a tak podobné je to i se spodkem, neumyly bychom vše, co tělo sice přirozeně produkuje, ale prostě nevoní. A už vůbec ne po fialkách, jak zase říká jiný klasik.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 02.08.08 09:43

Tak L' Eau Hiver do pstele nee… Můj muž ho nesnášel a měla jsem co dělat, abych vyvoněla vzorek.
A intimní partie myju většinou jen teplou vodou a občas Intimgelem od Avonu (neparfémovaným), doporučila mi to po problémech gynekoložka. Jak říká, tam se moc neumažu, neboť určitě nosím spodní prádlo.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

Arome Šárka02
Parfémová maniačka 728 příspěvků 02.08.08 11:50

No ony ty intimní partie u ženy se ani ničím mydlit nemají, mají samočistící efekt. Mimochodem stejně jako lidské uši. Jak se praví - ty se mají čistit loktem od ruky.
Ale na tom článku něco je. Já mám ve zvyku se po koupeli celá namazat krémem, ale pravdou je, že když to NEudělám, manžel ke mě čuchá, že voním. Tak se v tom vyznejte.

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

edinka
Parfémová maniačka 976 příspěvků 02.08.08 14:07

Šárko - souhlas. Manžel mně skoro nikdy nepochválí parfém, ale když se po sprše celá namažu tělovým mlékem, čichá kolem mně jak lovecký pes a neustále říká - ty tak krásně voníš! A nemusí to být ani nijak moc parfémované mléko, snad nejvíce mu voní Nivea.
Tak proč já vlastně tolik utrácím za parfémy?? :lol:

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

wich
Učednice 149 příspěvků 04.08.08 18:04

K těm pachům… Ono jde i o to, že hodně převážně mužů, ale i žen, nerozlišuje mezi tělesnými pachy, které vylučují apokrinní žlázy, což jsou právě ty pachy, které nám voní na lidech, kteří nás přitahují (na těch, kteří nás nepřitahují, je necítíme) a aroma potu. Potom vznikají pověry, že správný Chlap má smrdět i z fotky, kdo nesmrdí, není Chlap apod. Tyto pověry se bohužel nesou generace a obhajují se tím právě chlapi, kteří jsou cítit na sto honů svým Eau d' Tchoř :roll:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 04.08.08 18:22
wich píše:
Potom vznikají pověry, že správný Chlap má smrdět i z fotky. Tyto pověry se bohužel nesou generace a obhajují se tím právě chlapi, kteří jsou cítit na sto honů svým Eau d' Tchoř :roll:

:D :D :D pobavila si mě…díky

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

04.08.08 20:17
Vera píše:
wich píše:
Potom vznikají pověry, že správný Chlap má smrdět i z fotky. Tyto pověry se bohužel nesou generace a obhajují se tím právě chlapi, kteří jsou cítit na sto honů svým Eau d' Tchoř :roll:
:D :D :D pobavila si mě…díky

Rádo se stalo :lol:

wich
Učednice 149 příspěvků 04.08.08 21:37

Jejda, zapomněla jsem se přihlásit :speechless:

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4741 příspěvků 04.08.08 22:03

wich: "Eau d' Tchoř " :D

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 06.08.08 01:10

Jen můj soukromý názor - mýdlo nevyhovuje, chci aspoň trochu vonět a nemít gynek. problémy, proto sprchové gely - uznávám snad jen Palmolive- ten fialový a červený.Ty jsou nejlepší. Dnes se nějak těžko shánějí.Snad ještě Pure Casmere, ale to je vše.Navíc mýdlo má snad jiné PH, než je v pochvě, a to je špatně. Aspoň já jsem takové instrukce od své gynekoložky dostala.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 06.08.08 09:29

Já používám pěnu Lactacyd, mýdlo jen když není zbytí…

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 06.08.08 09:35

Mýdlo bych nepoužila ani za nic, i u intimních gelů to chce vyzkoušet. Vyhovuje mi intimní gel od Nivey (ten růžový), Lactacyd je taky dobrý. Jinak s tím senem a medem mě to nenapadlo, ale něco na tom asi bude :)

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Zuzek  06.08.08 16:23

Používám jen tuhé mýdlo Dove, na tělo i na intim. Nikdy jsem neměla gynekologické problémy, za to jsem vděčná, ze sprcháčů jsem měla mooc vysušenou kůži i přes použití mléka nebo krému. Nikdy bych ale nepoužila mýdlo na obličej.

wich
Učednice 149 příspěvků 10.08.08 17:17

Lada: Můžu potvrdit, že palmolive jsou velmi šetrné gely. V bílém balení s bleděmodrým vrškem obsahuje nějaké mléčné bílkoviny, či co, tak nenarušuje ph.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist