Jak správně použít parfém?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 06.01.09 16:19
Jak správně použít parfém?

Tak já znovu využiji začátečnického fóra a zeptám se, jak vlastně správně používat parfémy? Vím, že se má nanášet na místo, kde proudí krev (za uši, na zápěstí, v podkolení…), nebo lze vstupovat do obláčku, ale spíš by mne zajímalo, jak řešit kombinaci třeba s antiperspirantem, jestli používat parfém i do podpaží? Jak jej případně aplikovat na oblečení - nebarví? Četla jsem, že některé vůně odolávají i vyprání, netlučou se tedy mezi sebou různé používané parfémy (pochybuji, že by měl někdo jen jeden parfém :wink: )? Dík. :)

Na poličce 9 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 06.01.09 16:47

Parfém (čistý parfém) se aplikuje do místa tepen (krk, lokty, pod koleny) pár kapkami.

Parfémová voda a nebo toaletka jak je komu libo, já nanáším buď na krk a jemně do vlasů, nebo (u opravdu silné vůně typu angel a opium) vstupuji do onoho „obláčku.“

Do podpaží dávám deodorant bez parfemace, nic jiného bych tam ani nedávala.

Na oblečení nestříkám nic, neboť mám každý den jiný parfém, ale ne vždy jiné oblečení.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 06.01.09 18:05

Díky díky díky :!:

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 06.01.09 21:04
Aimirin píše:
Parfém (čistý parfém) se aplikuje do místa tepen (krk, lokty, pod koleny) pár kapkami.

Parfémová voda a nebo toaletka jak je komu libo, já nanáším buď na krk a jemně do vlasů, nebo (u opravdu silné vůně typu angel a opium) vstupuji do onoho „obláčku.“

Do podpaží dávám deodorant bez parfemace, nic jiného bych tam ani nedávala.

Na oblečení nestříkám nic, neboť mám každý den jiný parfém, ale ne vždy jiné oblečení.

Neplést nováčky! :nono: Parfémová voda a toaletní voda je pokaždé něco jiného! :wink:

(Jestli to teda chápu dobře - myslím, že Aimirin je celkem zkušená parfemanka aby toto spletla, ale pro mě to vyznělo napoprvé tak, že je vlastně jedno zda to nazvu tak anebo tak … ten druhý význam mě napadl až po delší době…takže jen pro pořádek:) )

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 06.01.09 21:15

Řekla bych, že to bylo myšleno „parfémové a toaletní vody ať každý používá, jak je mu libo“ ;)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 06.01.09 21:21

No přesně, to mě taky napadlo. Jak říkám, jen pro upřesnění :) Aby takoví větroplaši jako já nebyli vyplašení :D :D :D

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 06.01.09 21:41

Ano, omlouvám se za zmatek :-D Do zkušené parfumérky mám tedy daleko, ale EDT a EDP už rozeznám :lol:

Myslela jsem tím, že ji lidé stříkají kam je jim libo…já na krk, někdo do vlasů, jiný postříká i oblečení…ostatně, leckterá neoblíbená vůně sloužila už i za vystříkávač pokojů a jiných místností :)

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Venus
Učednice 189 příspěvků 06.01.09 22:56

Do podpaží používám tuhý antiperspirant (třeba Rexonu), většinou má jen velmi slabou parfemaci, takže se s parfémem netluče. Parfém nebo toaletku bych do podpaží rozhodně nestříkala. Stříkám si je hlavně na krk, občas do vlasů, na oblečení ne, protože většinou mám každý den jinou vůni a nechci to míchat (na oblečení vůně vydrží déle)… :D Pokud bych si to na oblečení stříkala, tak určitě ne třeba na bílá trička apod., protože to může nechat fleky (kdysi se mi to stalo na světlemodrém tílku, ale šlo to vyprat)… Ale myslím, že na takovém svetru by to nemuselo vadit, co se fleků týče :wink:

Na poličce 6 parfémů 5 miniatur 11 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 24 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 06.01.09 23:10

:D To mi připomnělo… mám jednu známou, která sama o sobě moc příjemný tělesný pach nemá, a k tomu se docela dost potí. Tak jsem jen zůstala (taktně) zírat, když nedávno vytáhla z tašky svou voňavku (také nic extra, úroveň drogerkových vůní) a aplikovala jedním střikem do každého podpaží. No, zbytek si umíte možná domyslet… :roll: :vomit: „Zážitek“ velkej, kor když je člověk nucenej strávit vedle ní nějaký čas (a není možnost úniku)…

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 07.01.09 06:23

Tak díky všem, udělala jsem si zhruba obrázek :wink: . Rozdíly mezi parfémem, EdP a EdT ovládám, příspěvek jsem si vyložila správně :lol: .

Arome štěkanátek
Učednice 114 příspěvků 07.01.09 16:05
verunka2201 píše: :D To mi připomnělo… mám jednu známou, která sama o sobě moc příjemný tělesný pach nemá, a k tomu se docela dost potí. Tak jsem jen zůstala (taktně) zírat, když nedávno vytáhla z tašky svou voňavku (také nic extra, úroveň drogerkových vůní) a aplikovala jedním střikem do každého podpaží. No, zbytek si umíte možná domyslet… :roll: :vomit: „Zážitek“ velkej, kor když je člověk nucenej strávit vedle ní nějaký čas (a není možnost úniku)…

No, a to já když závodně tancovala, tak jsem byla svědkem toho, jak jedna dívčina vytáhla lahvičku - tehdy velmi módní Indian summer a šplích do jedné, šplích do druhé.......te­nisky. Nebyla to náhodou příbuzná výše zmíněné?

Na poličce 24 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 07.01.09 18:30

To doufám ne :lol: Ale už jsem to taky zažila - někteří stříkají vůničky leckam… :roll:

Mimochodem, trošku mimo téma: když už jsme u těch deodorantů, chci se zeptat, zda se voníte (deodorantujete) po sportu anebo i před ním? Já za boha nemůžu pochopit holky, co jdou do tělocvičny nebo na hřiště a přestříkají si celé tělo deodorantem… přijde mi to ilogické - přece jdu sportovat, tak počítám s tím, že se zpotím a tudíž budu lehce nevonná :lol:, nebo ne? Asi jsem divná, ale jsem jediná, co se pod dres sprejem nestříká… :idea:

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 07.01.09 18:46

No, a to já když závodně tancovala, tak jsem byla svědkem toho, jak jedna dívčina vytáhla lahvičku - tehdy velmi módní Indian summer a šplích do jedné, šplích do druhé.......te­nisky. Nebyla to náhodou příbuzná výše zmíněné?

kolegyně to praktikovala, když jsme rovnou z práce chodily na anglinu do soukromého bytu :roll: stříkala tam Hugo Boss :lol: ale nechtějte vidět, nebo spíš cítit, jaký byl závěr :vomit:

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 07.01.09 21:25

Hlavně krk a do vlasů -mám dlouhé, tak na boky nastříkám a pak stačí, když se vlasy pohnou a hned to cítím. Do zátylku je to taky skvělé - zvláště k ohonu či drdolu. A v létě pod kolena - když máš sukni. Tím teplem to stoupá nahoru a taky když sedíš a občas nohy přehodíš přes sebe, tak tím třením se vůně uvolňuje taky. No a na lemy sukně je to taky dobré.
Ruce si totiž většinou nechávám volné - už ze zvyku - kdybych chtěla něco zkoušet v obchodě, nebo když přijde nějaký vzoreček.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 08.01.09 08:31

Ahoj,
a co kolínská voda? Ta se už může používat jako deodorant?

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist