Jak starý parfém můžou parfumerie prodávat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

unicorns
Nováček 15 příspěvků 25.04.15 18:30
Jak starý parfém můžou parfumerie prodávat?

Před pár týdny se na elninu objevil Midnight Poison, který byl v roce 2009 „discontinued“, tj. stažen z prodeje s tím, že se buď přeformuluje a začne se prodávat znova a nebo taky ne a nikdy už k prodeji nebude :,( Přemýšlela jsem, jestli ty Midnight Poisony na Elninu byly staré zásoby(=šest let staré zásoby) nebo se začal znova vyrábět a to mě přivedlo k otázce: Jak staré parfémy se ještě můžou v parfumeriích prodávat? Kontroluje to někdo? A co byste dělali vy, kdybyste podle kosmetické kalkulačky zjistili, že je váš právě koupený parfém třeba pět let starý?

Na poličce 34 parfémů 4 miniatury 7 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

kitcat
Parfémová maniačka 822 příspěvků 25.04.15 18:47

@unicorns

ja by som takýto parfém vrátila spať, nemám doveru k takémuto tovaru, ktorý už možno precestoval pol sveta a pobudol v roznych skladoch v ktohovie akých podmienkach. Parfumérie veselo takéto parfemy predávajú a nič im to nezakazuje.
Ja som minuly tyzden vrátila Mac púder vyrobený v roku2012.

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Tanulik
Nevyléčitelná závislačka 1302 příspěvků 25.04.15 19:46

@unicorns Sú tu podobné vlákna : Prošlý parfém z parfumérie a Aký starý parfém ste ešte ochotné kúpiť ? Je tam niekoľko názorov a informácií , možeš pozrieť .
Ja mám takú informáciu od človeka z oboru parfumérie, že pokiaľ parfém nebol použitý a je pod plným tlakom , má záruku v pohode 5 rokov . Ak sa parfém začne používať , teda natlakovanie sa zmení , parfém treba do 36 mesiacov spotrebiť. Či sa pokazí alebo nie , neviem , ja každý spotrebím skor :P . Ale práve pred dvoma mesiacmi sa mi stalo , že som na parfums.sk zakúpila parfém Jaipur Bracelet Boucheron s dátumom výroby 12.mesiac 2011 !!! To ma okamžite naštartovalo :evil: a chcela som ho vrátiť , pretože parfém sa dostal do predaja v roku 2012 !!! Ale , uvedomila som si , že mám vlastne parfém z prvej šarže , čo sa stane len málokedy . Tak som si ho nechala skor zo zvedavosti a je naprosto v poriadku . :mavam:

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 19 parfémů

unicorns
Nováček 15 příspěvků 25.04.15 22:55

Aha, tak když na parfums.sk prodávají vůně z roku 2011, tak mohly být na Elninu Poisony z roku 2009. Mně by to taky docela vadilo, protože nikdo neví, jak ty parfémy byly skladované, i když doma mám vůně starší než pět let a vesele se s nima voním dál :lol: Ale já se je hýčkám a mám je pěkně ve tmě a chládku.

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6507 příspěvků 26.04.15 00:55
@unicorns píše: … A co byste dělali vy, kdybyste podle kosmetické kalkulačky zjistili, že je váš právě koupený parfém třeba pět let starý?

Pakliže by „věk“ parfému neubral na kvalitě, vůbec bych datum výroby neřešila. Mám osobně parfémy i 40 let staré, a ač vizuálně měnily konzistenci, na kvalitě vůně jim to neubralo, přičemž parfém vyrobený před 1,5 rokem jsem e-shopu vracela, neboť vůně byla zkažená.
Staré, nezkažené parfémy si hýčkám (i sháním) už jen z pouhé nostalgie :hug:

Na poličce 6 parfémů 47 miniatur 11 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Červánek
sv. Parfema z Kecálburgu 5378 příspěvků 26.04.15 08:01

@bab58 napodobne. Takova letita Nahema, Jicky, Shalimar,Diori,Rocha­sove ci Caroni jsou skutecne parfemove delikatesy a zde plati-cim starsi,tim lepsi

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Lavandine1
Znalkyně 267 příspěvků 26.04.15 10:45

Koupila jsem z jedné „nejmenované“ internetové parfumerie začínající na „e“ Karleidoskop od Karla Lagerfelda - moje první zkušenost s totálně zkaženým parfémem. Na druhou stranu, docela jsem váhala, zda mám koupit třeba ve zdejší inzerci Venice od Rochera, i když jsem nakonec odolala. Je to velmi individuální. Záleží také na přístupu dotyčné parfumerie či e-shopu. U té výše zmíněné mi sice nabídli, že když jim parfém zašlu zpátky, vrátí mi cenu bez poštovného, ale jejich přístup bez jediné omluvy byl pro mě natolik nepřijatelný, že jsem radši „parfém“ vyhodila a už od nich nikdy nic nekoupím. Myslím, že když za „starých časů“ někdo šel své manželce či přítelkyni koupit parfém, musel do toho investovat dost peněz a ženy si toho jinak vážily. Můj osobní dojem je ten, že dnes ceny klesly, z parfémů se stalo běžné zboží a kvalita šla rapidně dolů a že je to hlavně o chemických přísadách. Osobně mi tato situace vadí a souhlasím výše uvedenými názory, že parfémy dříve vyrobené jsou kvalitnější.

Na poličce 10 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6615 příspěvků 26.04.15 11:05

Já jsem někdy v zimě koupila z mně do té doby neznámého eshopu L od lolity. Protože tento parfém už nějakou dobu nikde není, napřed jsem se zeptala, jestli opravdu je na skladě. Ano, byl. Když jsem jej doma rozbalila, zjistila jsem, že má změněnou barvu, tady místo modré je už hnědý. Napsala jsem tam, omluvili se s tím, že se to u toho parfému stává, ale na kvalitu vůně by to mít vliv nemělo a pokud chci, tak mi jej vymění za jiný - tedy ne jiné L, ale úplně jiný parfém, protože ten můj byl poslední. Vzhledem k cenám, jaké tento eshop má, jsem odmítla - vůně, které by mě zajímaly, stály dvakrát až třikrát tolik co na jiných eshopech. To L bylo také drahé, šla jsem do toho s tím, že jej jinde neseženu. Vůně je opravdu v pořádku, ale neměli by mi spíš nabídnout vrácení peněz? U téhle vůně se to prý stává často, ale už ji takhle koupit? Nechala jsem si jej, ale třenba odstřik bych si nikomu nedovolila nabídnout. Tentýž parfém jsem koupila i ne ebayi, zhruba za stejnou cenu a ten je úplně ok.

Na poličce 61 parfémů 1 miniatura 28 odstřiků 291 vzorků V tužebníku 9 parfémů

unicorns
Nováček 15 příspěvků 26.04.15 11:31

To je jasný, starý Shalimar, Samsaru nebo nerefulmovaný Chanel no.5 bych brala všema deseti, ale u těch dnešních voňavek nikdo neví. Docela mi vadí, že vůně může několik let cestovat přes celý svět a pak ji v eshopu prodaj za plnou cenu, tenhle Poison stál myslím 1600 za 50 ml. Jinak ce se týče kvality parfému, tak mám taky pocit, že kvalita u dřív vyhlášených značek šla rapidně dolů a Chanel nebo Dior už nejsou exluzivita, ale těžký mainstream. Myslím si ale, že když je člověk ochotný si připlatit, tak i dnes může koupit velmi dobré parfémy, viz. např. zde porcovaní medvědi od Guerlainu :srdce: To už ale odbočuju, při pročítání diskuzí na podobné téma jsem se dočela, že byla jedné paní prodána šest let stará vůně z Avonu a to by mě nakrklo, protože Avon není zrovna archivní záležitost :lol:

unicorns
Nováček 15 příspěvků 26.04.15 11:35

Jinak myslím, že změna barvy nevadí, mně třeba můj starý Poison zezelenal, ale voní stále stějně. Prý se to stává i u relativně nových vůní, tj. třeba i po půl roce.

paty
sv. Parfema z Kecálburgu 8042 příspěvků 26.04.15 11:37

@mmaat Mně L zhnědlo skoro okamžitě po vybalení,mám ji už několik let a ještě asi budu,moc se s ní nevoním,ale vůně je stále stejná.K prodeji bych ji ale kvůli tomu taky nenabídla.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6615 příspěvků 26.04.15 11:40

@unicorns no vždyť jsem psala, že na vůni ta změna barvy vliv neměla, nepřijde mi ale úplně v pořádku, že takhle parfém už koupím. Chtěla jsem jej původně jako dárek pro kamarádku :nevim: a takhle jsem si netroufla. Ten, co jsem koupila na ebayi, už jsem měla zčásti vypotřebovaný, takže ten jsem jí dát nemohla. Tak mám teď dva. A na tom ebayi nabízí taky některé už hnědé, vždy je to tam ale uvedeno, což mi přijde fér.

Na poličce 61 parfémů 1 miniatura 28 odstřiků 291 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Lavandine1
Znalkyně 267 příspěvků 26.04.15 11:41

ad unicorns: Když o tom mluvíš, dívala jsem se na p. Selfridge a kromě nádherných kostýmů tam také byly parfémy od Guerlaina, které v té době byly horkou novinkou :jazyk: :-). Na druhé straně je fakt, že žití v té době by jim člověk asi nezáviděl. „…když jse člověk ochotný si připlatit, tak i dnes může koupit velmi dobré parfémy..“ s tím souhlasím. Někdy člověka překvapí i tzv. mainstream. Např. My Queen od Alexandra McQueena je nádherná, moje nejoblíbenější vůně, škoda že ji už přestali vyrábět. Včera jsem pročítala příspěvky od KJitky ve vlákně „Povídání při kávě a čaji“ a přišla jsem na zprávu, že A.McQueen na svých přehlídkách angažoval krásnou modelku, která ale v dětství přišla o nohy, takže se na podiu pohybovala po dřevěných. To už je trošku OT, jen jsem chtěla říct, že byl asi výjimečný po více stránkách.

Arome renet
sv. Parfema z Kecálburgu 2711 příspěvků 26.04.15 15:43

Na elnino jsem koupila parfem stary 7 let. Poslala jsem zpet, omluvili se a vratili i postovne :)

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Lavandine1
Znalkyně 267 příspěvků 26.04.15 16:27

Tak to máš v tomto případě větší štěstí než já :) .

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist