Jak to chodí v parfémovém byznysu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

muky
Nováček 2 příspěvky 20.04.09 14:52
Jak to chodí v parfémovém byznysu

//(téma bylo odděleno od původní diskuze v hodnocení obchodu xparfemy.cz)

Příspěvek evik77, který diskuzi zahájil:

U recenze KL Femme jsem si dovolila kritizovat ceny tohoto obchodu. Evule mi odepsala, že jinde sice mohu sehnat levněji, ale u nejake „noname“ firmy a zbozi nebude skladem. Rozhodla jsem se xparfemy vyzkoušet a objednala pro maminku k narozeninám.
Podotýkám, že mnou vybrané parfémy měly být skladem, žádná poznámka „vyprodáno“ apod. u nich nebyla.
Napsali mi, že první parfém mají, druhý ne. Na jejich dotaz jsem vybrala jiný parfém jako náhradu. Opět mi bylo odepsáno, že nemají. :?
Proto jsem zrušila celou objednávku a objednala v mém oblíbeném „noname“ obchodu. :mrgreen:
Chybička se samozřejmě vloudit může. Ale nechápu, proč mnou vybrané parfémy, u kterých zjistili, že je nemají, jsou stále nabízeny v aktuální nabídce..... Místo toho, aby je hned označili jako vyprodané. :nono:
Asi se tam nechám zaměstnat, abych :lol: :lol: :lol: :lol: jim tam udělala průvan.//

Základní problém těchto prodejců je v tom, že nemají pořádné vlastní sklady. V podstatě existují v Česku 4 opravdu zásobené internetové parfumerie (Parfemy.cz, Parfums.cz, Alito a Elnino). Ostatní prodejci mají maximálně malé „příruční sklady“. Drtivá většina ostatních prodejců jsou pak buď jen provizní partneři těchto čtyř eshopů, nebo u nich nakupují zboží.

Samozřejmě, že existují světlé vyjímky, které mají drobné kanály na určité zboží ošetřeny i jinou cestou a to např. cestou odběru z oficiální sítě (C-Y, G-R apod.), ale to jsou většinou jenom jednotlivé značky.

Jelikož pak tito prodejci, jako jsou Xparfémy apod. závislí na one čtverce parfumerii viz. výše, lehce se stává, že jejich skladové informace jsou off line a ne online, tedy musí spoléhat na dodavatele, což se ne vždy povede zajistit.

Tím, že pak člověk nakupuje jinde dost často riskuje nedodání zboží, horší služby apod. Ne vždy samozřejmě, ale u výše uvedené čtverky je ta výhoda, že např. skladová dostupnost je opravdu na vysoké úrovni, což u různých provizních partnerů a odběratelů z VO nikdy nebude.

Je pak na každém z nás co si vybere, zda komfort jistoty nákupu, nebo případné nervy. Pokud si to kupuji pro sebe, klidně si počkám, pokud kupuji vůni jako dárek, nikdy neriskuji a jdu koupit k oné čtveřici. Vždy u ni ušetřím vůči obchodu a vždy mám u nich násobně větší jistotu dodání zboží, než u obchodů typu xparfemy.cz apod. byť nemohu priti tomuto prodejci říci nic špatného. Je dobrý, ale jeho systém prodeje má určité omezení a nedostatky, se kterými je třeba počítat. A nedodání zboží a online skladová dostupnost je právě tímto omezením.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

luxurka
Nováček 18 příspěvků 20.04.09 20:08

trošku se pokusím odporovat, ikdyž se jedná o moji konkurenci.
Ano v ČR jsou 4 silní, výše zninovaní hráči na trhu s parfémy.
Ale nejsou jediní, je jich víc, které nebudu zminovat co mají velké sklady a jsou schopni plnule dodávat zboží.
S majitelem xparfémů se nepřímo znám
a vím, že zboží má skladem a né zrovna malé množství.
Možná, že problém bude třeba v tom , že jejich systém e-shopu není napojen na skladové zásoby a možná je to jen v lidech
já nemám zrovna velký sklad, ale protože jsem napojena na 7 českých VO a 4 zahraniční můžu nabídnout více značek.
P.S. parfums.cz začínal tak, že nakoupil zboží za 8 milionů a do toho bych asi nešla ani kdybych ty peníze měla.
Internetový obchod je tvrdá práce, a zvlášt v tak specifickém zboží jeko jsou parfémy

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 20.04.09 20:20

Copak to je tak složité :? , koupit takový program ? Vyhotovím fakturu na tento a tento parfém - zanesu do počítače - automaticky se mi to odečte. Přece musí prodejce vědět, zda mám nějakého parfému 20 ks nebo 321 ks. Když si zadám platební příkaz v bance, tak se mi peníze také ihned automaticky odečtou.

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 46 parfémů

luxurka
Nováček 18 příspěvků 20.04.09 20:39

evik77, někdy je to velký problém, vždycky je to dost složité přejít z jednoho systému na druhý a není to zrovna laciná záležitost
jinak v bankách dělá půlka lidí v IT a i tak občas to mají děravé

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 20.04.09 21:23

Podle toho, co vím od pana Hegra z Xparfémů já, tak skutečně má vlastní sklad. Systémy na správu zboží a skladů nejsou tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo, pak do toho třeba ještě vstoupí lidský faktor a hned je větší prostor pro chybu. Jako zákaznice mám samozřejmě taky nejradši bezchybný servis, ale znám to trochu i „zevnitř“, tak mám pochopení.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

muky
Nováček 2 příspěvky 20.04.09 22:52

luxurka: toto vlákno není obecně o i-net parfumeriich, ale o xparfemy. Upřímně řečeno sklady v objemu zboží v milionech/de­sítkách milionu, které jsou potřeba k vykrytí cca 95% objednávek v ten samý den opravdu mnoho e-parfumerii u nás nemá, resp. u ryzích parfumerii jen ty zmíněné. Osobně se znám zřejmě se všemi velkými hráči na trhu, takže určitý přehled mám. A budeme-li vycházet z toho od koho xparfemy nakupují, není problém toto zjistit, ale není důvod to odhalovat, ve finále stejně zjistíme, že zdroje jsou 4 ;)

evik: udělat eshop, který bude obsluhovat jednotky a desítky klientů denně není problém. Ale v oblasti parfémů takové parfemy.cz nebo parfums.cz maji ve spicce i pres 3000 objednavek denne a na toto jiz nejaky obycejny software za par tisic opravdu nestaci.

luxurka: přechod ze systému na systém je opravdu doslova brutální záležitost. Přenesení původních zázanamů do nového systém apod. to je vždy velký oříšek, který stojí neskutečné peníze, čas a často také pochopení zákazníků, jelikož přitom dost často dochází k mírnému zhoršení kvality služeb.

ada: vlastni sklad ma kde kdo, ale jsou to vetsinou sklady top zbozi k okamzitemu vykryti objednavek. Ale neni to nic extra velkeho.

Já také znám svět eshopů zevnitř, takže také mám pochopení a jak jsem uvedl již dříve nemám problém koupit i u provizního prodejce, ale ne v případě, že potřebují mít opravdovou jistotu doručení. Ono ve finále stejně nakoupím u jednoho z velkých, jenom oklikou.

Ve finále je pak dobře, že je konkurence, alespoň to všechny nutí neustále pracovat na kvalitních službách, sortimentu, cenách apod.

Hegr (xparfemy.cz)
Znalkyně 388 příspěvků 21.04.09 20:44

Velice zajímavá debata :).

S většinou názorů souhlasím, tedy co se týče zmíněných obchodů dodavatelů atd..

Určitě nesouhlasím s názorem, že to naprosto triviální si otevřít obchod. Není problém všichni si to můžete vyzkoušet.

Na aktualizaci dostupnosti denně pracuje ne jeden ale hledn několik lidí cca 5 a snaží se udržet vše co nejaktuálnější a však z již zmíněných důvodů nelze vše udržet 100% aktuální. Bit je řešení xml feed, ale pokud přijde někdo kdo dokáže napárovat 4 online xml feedy pouze pomoci nazvu (podle kodu v tomto pripade nelze) na jeden v obchodu ( nazvy jsou pokazde jine u vsech pripadu navzajem, nekdy az temer nepochopitelne a s chybami nazvu) bohatě se odměním.

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 21.04.09 23:24

Já vím, že to sem nepatří, já vím, ale nebudu mít pokoj, když to nenapíši. :oops:

Luxurko, že je přechod z jednoho systému na jiný - to vím. Sama jsem byla hned u několika a pomáhala zajišťovat průběh. O finanční náročnosti nepochybuji. K bankám: v té bance, kterou znám já zevnitř, dělají převážně obchodníci, kteří uzavírají obchody a musejí vydělávat, vydělávat, vydělávat. :? IT technik je k dispozici 1 či 2 podle velikosti oblasti a podporují x poboček s x lidmi v dané oblasti. Centrální úsek IT je na centrále, ale jejich zaměstnanci stále neobsáhnou polovinu banky. Kdyby v IT byla půlka banky, tak to už by se banka neuživila. Ze stejného důvodu byly zredukovány i jiné „nevydělávající“ pozice (personalisté, ekonomové, kontroloři).

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 01.05.09 12:44

Vrtá mi hlavou, jak je možné, že třeba z escentual.co.uk je možné dostat balíček za 2-3 dny. V Cheapsmells objednám ve ČT, nebo v PÁ o v PO mám balíček doma. A u některých českých i-parfumerií to trvá třeba týden?

:conf: Člověk by řek, že když je to jen v rámci naší republiky, tak to bude ještě rychlejší dodání.

Radek O.
Parfémová maniačka 612 příspěvků 05.05.09 08:53

evik: ono je to naprosto jednoduché. Jde o skladové zásoby. Pokud má prodejce zásoby „doma“, pak je schopen zboží dodat i napříč Evropou do tří dnů. Pokud je český prodejce nemá a musí zboží nejdříve nakoupit, budete ráda, pokud dostanete vůni do čtyř-pěti dnů.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 05.05.09 10:15

Takhle to chodí i v počítačových obchodech. Ty velké mají svůj sklad a dodávají hned, ty menší to berou od nich a skladem mají jen pár drobností. Pak záleží na tom, jestli to chci nutně hned, nebo počkám.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Lenkaa
Znalkyně 320 příspěvků 22.04.10 23:52

jen mi trochu vrtá v hlavě - když ti 4 hlavní hráči mají omezenější nabídku než ti malí...... tak asi to není tak přímočarý obraz byznysu … ono to tak je, že jednoduchý model se akceptuje, ale vlastně neodpovídá úplně realitě…

Na poličce 60 parfémů 48 miniatur 51 odstřiků 198 vzorků V tužebníku 1 parfém

EvelineShop
Učednice 42 příspěvků 25.04.15 10:36

Ja na to napíšem len jedno - „jáj, keby to bolo všeobecne vo svete eshopov tak jednoduché, ako to tu je podávané - vo viacerých tématoch“

Znalí vedia, neznalí len max. tušia, koľko zložitostí je kolem toho a viacmenej, bez ich osobnej skúsenosti je de facto zbytočné im niečo aj vysvetľovať 8)

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist