Jak to vlastně je - značka versus parfumer

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 26.03.09 20:58
Jak to vlastně je - značka versus parfumer

Kolikrat jsem si vsimla, at uz v databazi, nebo pri hledani nejake vune na internetu, ze spousta tech co se mi libi, ma spolecneho parfumera, ktery tvori vune pro vice znacek.
Jaktoze ale tedy ma vetsinou znacka svoji typickou „notu“, a ne kazda vune od toho sameho parfumera? Kdo tedy tvori zaklad teto vune, kdo ji vymysli? Kdo za to vsechno muze?

Treba jsem zjistila, ze uplnou nahodou snad polovina vuni co se mi libi je od Jean-Claude Ellena. At uz jsou to vune od TDC, L'Artisan, FM nebo Hermes.

Kdyz se mi tedy nejake vune zalibi, mam se spise divat kdo je vytvoril, nebo zkouset dalsi vune od teze znacky?

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 26.03.09 21:11

Člověče, to je zajímavá otázka…ale odpověď je složitá…já bych asi šla spíše po značce. I mně se líbí Ellenovky, ale ty z L´Artisanu jsou jiné než od Hermése a ty jsou ještě jiné než od FM…i když - tvůrce tvoří a firmy dávají zadání…někdy si možná jenom vyberou, co od koho přiberou do sortimentu…fakt zajímavá otázka… :D

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25855 příspěvků 26.03.09 21:22

Těžko říct:
Francis Kurkdjian vytvořil pro mě božskou Enlévement au Serail (pro MDCI) a taky hroznou Ma Dame (pro JPG)
Na druhou stranu, u J.C. Elleny mám skroro jistotu, že se mi vůně líbit nebude nebo přinejmenším mě za srdce nechytne (ať už se jedná o vůni pro TDC, Hermés, FM …) :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 26.03.09 23:29

Parfumér nemá na vytváření vůně hlavní podíl - s výjimkou některých značek, třeba zmíněný Frederic Malle jim dává hodně volnou ruku. U firmy je vždycky kreativec, který rozhoduje, jak bude vůně nakonec vypadat a parfuméra diriguje žádaným směrem. Takže když chce firma zcela zaměnitelnou ovocenku pro slečny, nepropašuje do ní svoji signaturu ani Ellena. A naopak, když má firma jasnou představu, jak by měly její vůně vypadat, mohou pro ně klidně pracovat různí parfuméři.
Nejlepší je pochopitelně kombinace, jasná koncepce + stále stejný parfumér…

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 27.03.09 19:51

Takže je to obdobné jako u filmu? Že lidi pak vnímají jen herce, ale ostatní profese, které se na tom podílely, není tolik vidět? (Kromě předávání cen Český lev :) )

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 27.03.09 23:29

Ja ted zkousel Cartier Declaration a rikam si ........ hmmmm ....... to by slo :) ........ vecer kouknu na basenotes a vidim JC Ellena … a jsme doma, ze ? :)

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1133 příspěvků 01.04.09 13:12
Kerze píše:
ty z L´Artisanu jsou jiné než od Hermése

Doporučuji srovnat Hermes Poivre Samarcande a L´Artisan Timbuktu. Tyhle dva kousky mi přijdou hodně podobné :D .

Chandler

Na poličce 106 parfémů 32 miniatur 22 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist