Jak třídíte a vyhazujete věci z vašeho šatníku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marianna
sv. Parfema z Kecálburgu 4047 příspěvků 16.05.09 22:02
Jak třídíte a vyhazujete věci z vašeho šatníku?

Kde dobře a případně i levně nakoupit, to se tu už probíralo. Mě by ale zajímalo, jak udržujete svůj šatník „aktuální“ - tj. jak a kdy probíráte, třídíte a vyhazujete. Zkrátka jaký systém máte na to, aby se vám ve skříni neusídlila nepřehledná hromada věcí, které vlastně ani tak moc nenosíte a točíte stejně tři kousky pořád dokola. Slyšela/četla jsem o systému „co jsem neměla rok na sobě, to letí“. To mi ale přijde trochu moc drastické.

Takže já tedy jednou za čas (cca 2 - 3× do roka) kousek po kousku vezmu do ruky, u toho, kde si nejsem jistá, i na sebe a pokud usoudím, že:
a) to už na sebe stejně nikdy nevezmu (letité, nemoderní, schovávané jen z jakési nostalgie);
b) se to vytáhlo/srazi­lo/zkrátilo (ano, hlavně dlouhé rukávy u bavlněných triček se mi moc rády po několika vypráních zkracují) … prostě změnilo tvar;
c) něco mi na tom vadí a zkrátka necítím se v tom dobře,
tak to dám někam na hromádku a pokud po tom po čase opravdu ani nevzdychnu, nabídnu okolí a nakonec vše jistí kontejner Červeného kříže.

Zrovna dnes jsme doma prováděli takovou čistku (dokonce i manžel se dobrovolně účastnil :shock: ). Ale i tak mám pocit, že mám ve skříni mnoho zbytečností a nic „pořádného“ :lol: Můj ideální šatník by měl sestávat pouze z věcí, které jsou kvalitní, vzájemně kombinovatelné, tak trochu univerzální pro všechny příležitosti a rozhodně jich nemusí být mnoho. Jo a zcela bezpodmínečně je musím nosit a užít!

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 16.05.09 22:07

já jsem zrovna typ, co se řídí heslem " co jsem neměla rok, to letí"..
ale dávám to ségře, která si na modu ani parfemy moc nepotrpí, takže je vděčná za všechno :wink: zas jí drží zahrádka, takže ušetřené prachy za oblečení může investovat do kytek :lol:

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 16.05.09 22:14

Tak moc velký šatník nemám, spíš ráda pořizuji méně často, ale kvalitnější věci. Co se týče vytřídění , tak to jsou většinou černá trička, na kterých je vidět stopy nošení a oblečení bílé barvy ( po nějakém času černá barva vybledne a nebo neopak bílá barva zešedne ) to také sbírám a do kontejneru červeného kříže.
Občas tak vytřídím kalhoty, které mi staly malé, to víte, tloustnu :wink: :lol: , ale třeba u jediných džinu jsem nedokázala je dát pryč (potkala jsem v nich někoho , koho mám ráda) a tak je nechám schované ležet ve skříni.
Stejně tak dražší oblečení nevyhazuji, časem se z něho stává vintaž :lol:.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

marci64
sv. Parfema z Kecálburgu 2255 příspěvků 16.05.09 22:14

mě když to chytne, tak to také začne lítat-byly doby, kdy jsem si vždycky říkala-to budu ještě nosit-samozřejmě nenosila a jen to leželo a zabíralo místo. :evil: Mám známou, která je vděčná za každý vytříděný kus. Takže to putuje k ní a nebo něco i do kontejneru. :D

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

jitka006
Nevyléčitelná závislačka 1557 příspěvků 16.05.09 22:17

taky se řídím heslem co jsem neměla rok tak......nakonec neletí až tak napotřetí a nahážu to do kontajneru.Něco si z nostalogie schovávám i několik let, je mi to líto vyhodit, ale stejně to nenosím.Pak mi chytne rapl a vyhážu i to co nemám :(

Na poličce 31 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 16 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 16.05.09 22:23

Já dělala čistku asi před 14 dny. Při té příležitosti jsem „objevila“ i věci, v které jsem neměla na sobě, ale stačilo si je jednou oblíct a zřejmě budou patřít mezi mé oblíbené. Samozřejmě jsem i spoustu věcí vyřadila - buď poslouží jako hadra nebo mamce (na běžné nošení, anebo na zahradu), ona jediná moje věci obleče.

Vyřazuju všechno, co změnilo tvar, barvu, na čem se objevily žmolky, nebo nějaká skvrna, co nešla vyprat (nenechávám si tyhle věci ani na doma). Nenechávám si ani oblečení, v kterém se necítím - stejně to už nosit nebudu.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 16.05.09 22:26

Já jsem taky ten případ „co jsem rok neměla na sobě“, to letí. S pár výjimkami. Nejdřív nabídnu mamince (jenže teď budu mít utrum, už zase nemáme stejnou velikost - jupí), co nechce, jde na charitu. A co je moc zničené, jde do hadrů. Zrovna dneska jsem procházela skříň a zjistila, že všechny moje oblíbené tuniky s dlouhým rukávem jsou mi velké. Bééé, musím nakupovat.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 16.05.09 22:30
jitka006 píše:
taky se řídím heslem co jsem neměla rok tak......nakonec neletí až tak napotřetí a nahážu to do kontajneru.Něco si z nostalogie schovávám i několik let, je mi to líto vyhodit, ale stejně to nenosím.Pak mi chytne rapl a vyhážu i to co nemám :(

nápodobně!! vyhodila jsem si takhle fritovací hrnec, protože jsem usoudila, že ho stejně nepoužíváme a že hranolky nejsou zdravé :wink: za 3/4 roku jsem si šla za 3,5 tisíce koupit nový :lol: :lol:

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 16.05.09 22:45

Zrovna tady sedím a za mnou jsou dva pytle na charitu a hromada věcí co ještě dostanou šanci :!: Ale běda jim jestli se do konce roku nezařadí do mého pravidelného šatníku. Prostě poletí. Jinak tohle třídění provádím před zimou a před létem. Takže teď.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8352 příspěvků 16.05.09 23:08

taky bych to potřebovala probrat, ale s ničím se nemohu rozloučit, ani rok ležící věci mě nepřesvědčí… nikdy totiž nevím k čemu novému by se mohly zrovinky hodit.
Ale úvodní návod není špatný, ještě se ho dodržet :lol:

Když už to ale na mě dojde, využívám věci jako leštící hadry anebo jsme je taky dávali do toho kontejneru na charitu… ale zas jsem slyšela, že se s tím nějak nemazlí a když se jim to jen to trochu nezdá, tak to netřídí a hrnou do odpadu :roll:

je to těžký :( … ale ty věci (hadry) mi fakt překáží, kdyby to tak někdo soudný udělal za mě :lol: :lol: :oops:

Na poličce 83 parfémů 6 miniatur 2 odstřiky 256 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 17.05.09 07:21

Tak já jednou za čas taky dělám čistku, akorát mám problém spoustu věcí vyhodit, protože co kdyby se ještě na něco hodily / přišly znovu do módy / mám k nim nostalgický vztah… :roll:

Většinu časem vyhodím stejně, ale po roce to zdaleka není. :oops: Jsou takové „čekatelské poličky“. Zrovna jsem si v týdnu říkala, že udělám další čistku a tentokrát pořádnou. 8) Co vyřadím dávám na charitu a nebo postavím vedle popelnic, oni si to tam lidi vezmou. :D

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 17.05.09 07:35

..co nenosím delší dobu(cca rok a víc) - jde pryč(popelnice).
Nemám ráda narvaný skříně, když je z toho nositelno minimum…
Nedávno:
manžel je sysel…, kdyby mohl,nechává si všechno(hadry, věci, výstřižky, předměty…)
Ve sklepě měl dva ohromné pytle starých triček(cca 20let a více stará..)

• nesmělo se na ně šáhnout..! :evil:

Za celých 5let, co tam bydlíme, nebyl ani 1×!! ve sklepě, aby se aspoň pohledem na ně potěšil..(doma ve sklříni další štosy nnenositelných trik, z toho použitelných pár..)
Jednou moje mamka s mým synem dali se do úklidu sklepa(původně chtěli něco najít..).
Nebyla jsem doma.., po telefonu dostali výslovný zákaz ony dva pytle kamkoliv přesunovat…
Jelikož se zpátky do sklepa nevešly, nechala je máti před sklepem, ať si to tam uspořádám…
Já, člověk na něco flegmatičtější…, jsem nechvátala..
Manžel přijel z lázní, a prootže ke všemu se jeho otec stěhoval do domova důchodců a barák se prodával, musel si můj mužíček opět kvanta věcí z tátovy půdy odvézt… :?

Přišel do sklepa a čeho si všimne jako prvního?!… - kdeže má ty pytle?!
On si je zatím(než já se rozhoupala..) někdo odnesl..(no, leda snad jako hadry na chalupu..).
Přestože jsem manžílka těšila slovy, že má aspoň místo na několik krabic knih..,byl ze mě velmi rozladěn!.. - chyběly mu ty pytle s hnusnejma trikama!!! :evil: :lol:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Marianna
sv. Parfema z Kecálburgu 4047 příspěvků 17.05.09 08:07

No, je fakt, že mě se při třídění oblečení na „nechat - na doma - vyhodit“ taky šikne nějaká nezávislá hodnotící osoba. Měla jsem jednu, ale teď bohužel nemám a musím si víceméně poradit sama. Celkem dobrý úsudek má manžel, ovšem např. komentář na jeden modrý svetřík z Promodu, koupený cca před půl rokem a z toho tak 3-4× na sobě, zněl: To je už nějaký jetý, ne? :?

Mami je typ „sysel“ - nevyhazuje a nevyhazuje. A kdybych jí někdy ukázala, co posílám na věčnost, tak většinu toho (včetně šminek) ubytuje někde u sebe. Takže neukazuju.
Jo a starý bavlněný věci (většinou trika a tepláky) taky stříhám na hadry.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů

Panenka
Parfémová maniačka 748 příspěvků 17.05.09 09:19

Tak „co nemám rok na sobě jde pryč“, je podle mě dobrej systém. I systém „nechat-na doma-vyhodit“. U věcí, co tak normálně nosím, to používám a jsem s tím spokojená.

Ale myslím, že to neplatí o takových těch věcech, co člověk na sebe sice nevezme fakt dlouho, ale pak se najednou šiknou. Jako na mateřský člověk obvykle nechodí v lakovkách a malých černých (například) a může se stát, že je fakt dva tři roky neužije, ale zas když pak přijde nějaká slavnostnější příležitost, tak se ty lakovky s šatama hoděj. No, ale je potřeba to občas vyzkoušet, jestli se do toho ještě vejdu (mám to štěstí, že obvykle jo).

Ale na co nějak nemám, to je domyslet ty detaily při vyhazování věcí. Že když třeba tu sukni, co jsem nosila k tý saténový halence, už neoblíknu, tak jí dám pryč. Ale tu halenku oblíknu a je ještě pěkná, tak jí nechám, že se na nějakou tu slavnostnější příležitost bude hodit. Ale pak když by si jí člověk vzal, tak k ní nemá tu sukni, co by se k ní hodila. Na tohle jsem pako, prostě mi vždycky nějaký takovýhle „nepodstatný“ detail unikne :oops:

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 37 vzorků V tužebníku 3 parfémy

ajinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2726 příspěvků 17.05.09 09:36

Čistky ve skříních a stěhování různých více či méně(někdy opravdu méně až nikdy)nošených kousků do sběrného kontejneru nebo „na hadry“ mám asi stejně jako většina tady :lol: , ale občas se mi stane, že kousek oblečení, který putoval „do světa“, přijde za nějaký čas opět do módy, a to třeba až tak, že je zrovna momentálně znovu HITEM …stalo se mi to párkrát, od černých i barevných lakovek, sukní a jednou dokonce kabátu atd… :twisted: , to je potom k zbláznění, ty představy-"Vždyť já jsem přesně tohle měla a ještě hezčí a vlastní vinou nemám, béé… :hyster: "… :oops: :lol:, to bych si pak (opatrně)rvala vlasy!!!

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist