jak udávat množství vzorků při výměně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

shyla
Nováček 12 příspěvků 28.04.09 22:42
jak udávat množství vzorků při výměně?

Prosím o radu
zapojila jsem se do výměn vzorků a nejsem si jistá, jak na to, abych někoho nezklamala množstvím vzorku.
Vzorky mi „chodí“ v různě velkých zkumavkách, neodhaduji velikost. Např. je tam hodně, vyzkouším, stačí mi to, tak bych vyměnila dál, ale jak popsat kolik toho tam je? Můžete mi, prosím, napsat orientačně velikosti těch minizkumavek? (mám tu cca 3 typy plastových a 3 skleněných, asi jsou to ty nejpoužívanější), pak už to snad odhadnu.
Když vyměňujete, píšete tam množství? Nebo se automaticky předpokládá „plnost“?
nebo vyfotit?
Díky za odpověď.

Na poličce 2 parfémy 2 miniatury 1 odstřik 12 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 29.04.09 09:29

Když vyměňuji či prodávám, vždy napíši, zda je to plast, nebo sklo. Pro někoho je to důležité.
Na plastových zkumavkách jsem zatím vždycky měla rysky a podle toho jsem uvedla zbývající množství. Některý vzoreček vyzkouším jen jednou, u dalšího spotřebuji třeba polovinu /než se rozhodnu, zda se mi vůně líbí/. To samé předpokládám u druhých. Takže množství vždy uvádím, případně se zeptám druhé strany.
U sklěněných mikrozkumavek jsem se zatím setkala jen s velikostí 1 ml. Tam rysky nejsou. Takže napíši vždy např.: „zbývající množství odhaduji na cca 0,7 ml.“ Nebo: „zbývá zhruba 1/3 zkumavky z původního obsahu 1 ml.“

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 29.04.09 10:13

Mně se sešlo několik druhů a velikostí zkumavek a vialek a minirozprašovačů, do některých není ani vidět.
Měnění je na dohodě, myslím, že se nedá úplně přesně odhadnout ani množství, ani cena, od vzorku čekám možnost vyzkoušení, ne že se jím budu vonět celá. Od protistrany, ať už měním nebo kupuji, zas očekávám, že mě nebude chtít „přečůrat“, to samé já… Případné nesrovnalosti bych přičetla technickým problémům nebo nedorozumění a u vzorků moc neřešila, ale to je jen můj názor. Množství ve vzorku se myslím dá odhadnout s přesností na 0,2 ml v jakékoli zkumavce či vialce do 5 ml. Když budu hodně o nějaký vzorek stát, stačí mi úplně maličko, a třeba za něj nabídnu i něco drahého a větší množství…
Jak jsem psala, jde o vzájemnou dohodu, a tady se členkami mám jen ty nejlepší zkušenosti.
Na okraj:
Taky mám třeba z obchodu originál Rush 2 vzorek, průsvitná krabička v průsvitném balení, vše originál zalepené, napsáno 1,7 ml, ale je tam max 1 mililitřík.

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 29.04.09 12:22

neoriginalni vialky maji bud 1ml (velikost jako u avonu nebo z TPC) nebo 1,3ml - ty vyssi co se daj koupit na bonusu.
Plastovy mam vetsi 1,5ml -nektere nemaji rysku, tak tam kde konci trychtyrovy tvar to ma 0,5ml(vleze se tam i 1,6ml), pak nizke mensi 0,6ml (tam je ryska), a pak jsou takovy spejlovity, tam netusim kolik to ma, myslim ze 0,5ml

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist