Jak Vám voní flakon?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5238 příspěvků 20.09.11 20:13
Jak Vám voní flakon?

Nemohu si pomoci, odstřiky mě nevoní.Je to neúplný požitek.Něco jako pít kvalitní koňak ze skleničky od hořčice, archivní víno z hospodského půllitru.Obsah je stejný, ale…prostě, voním se i tím flakonem.Snad mi rozumíte.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 20.09.11 20:16

Naprosto, odstřiky už mě vůbec nelákají, opravdu max. ke zjištění, jestli vůně sedne a pak koupit flakon. Navíc, poslední dobou už mě ani neuspokojuje koupit něco v bazaru, prostě chci svůj, nový, čerstvý, flakon :oops: I za cenu, že vůni dobře neznám a budu se jí zbavovat.

Ale odstřiky pořád nosím v kabelce pro přiživení, nebo když jsem na víkend pryč.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

albeni1  20.09.11 20:21

Já také většinou s sebou nosím a kupuju flakonky. Ale u některých vůní už jsem zvažovala i odstřik v refanu. Když si nejsem jistá, jestli plný flakon unosím, je odstřik dobrá volba.
A u čistého parfému by mi klidně stačil jako nádobka refan, nějaký pěkný typ. Neoblibuju je, ale nejsem proti nim nějak zaměřená - jsou situace kdy se velmi hodí.

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25855 příspěvků 20.09.11 20:22
chavah píše:
Nemohu si pomoci, odstřiky mě nevoní.Je to neúplný požitek.Něco jako pít kvalitní koňak ze skleničky od hořčice, archivní víno z hospodského půllitru.Obsah je stejný, ale…prostě, voním se i tím flakonem.Snad mi rozumíte.

Věčné téma :wink: Navonět se z originálního flakónu je úžasné. Ale jsou situace, kdy je kabelkový flakónek vítaný. Když chci:

• vyzkoušet si důkladně vůni před koupí celého flakónu
  • mít vůni při sobě, aniž by člověk musel tahat 200 ml flakón (chanelovské exkluzivky), tahat splash flakón a riskovat rozlití, tahat jakýkoli čistý parfém, tahat jakoukoli vzácnou vůni a riskovat poškození obalu a obsahu atd … Požitek mám pak úplný (vědomí, že mám vůni doma, uklidňuje)
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 20.09.11 20:25

Také tomu rozumím! Mám jednoznačně raději flakony!

ALE má to jedno pozitivum:
Na vyzkoušení vůně je odstřik ideální. Už několikrát mě zachránil od neuvážené koupě celé flašky.

… vlastně ještě druhé pozitivum:
přes den na tahání v kabelce je taky dobrý - ale odstříkat si z vlastního flakonu doma.

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 20.09.11 20:26

Možná bychom měli začít sbírat a připravovat použité refany a kabelkáče. Podobně jako to je údajně se sudy na ušlechtilé destiláty. Na whisky se prý používají sudy od portského nebo z výroby bourbonů. :-) Samozřejmě s minimální délkou zrání XY. — Bez vší srandy, něco na tom může být. S postupujícím tříbením čichu a vkusu Vás zkušenějších mohou hrát roli i nejasné pozůstatky chemie z výroby a kompletace refanů! Plastové rozprachy a plastové komponenty těch „kovových“ (kdyby jen hadička) by naložení v ušlechtilém (parfémovém) moku určitě snesly. :conf: :wink:

M.

P.S. Když člověk u slivovice zběžným ochutnáním pozná, jestli se odchýlila od ideálu 52% obsahu čistého alkoholu o více než 2%…

P.S.S. Psychologie vnímání (převážně hudebních) zvuků je prokázaná věc a předmět výzkumu. Psychologické aspekty vnímání vůní nelze podceňovat!

Na poličce 43 parfémů 5 miniatur 29 odstřiků 97 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Fleur  20.09.11 20:27

Přesně tak, jak píše Domenica. Ke většině stálicím jsem si pořídila kabelkové flakóny, které tahám v tašce mezi klíči a peněženkou, originální flakóny jsou hezky schované v parfémové zásuvce a před odchodem se voním zásadně z nich.

Triss
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 20.09.11 22:11

Ano, flakon mi „voní“, velmi. :) A příměru koňaku v hořčičné sklence úplně rozumím, opravdu je to o tom. Na druhou stranu musím přiznat že ten efekt ušetřených peněz, kdy odcházím okouzlená z parfumerie a ve třetině spotřebovaného Julína zjišťuju že mi těch 10 ml bude tak nějak stačit funguje taky. Takže se jen snažím vymlátit odstřiky vůní které mi voní tak že od nich určitě budu chtít flakón, vzhledem k tomu že kupuju stejně nejvíc třicítky, dají se i originální balení spokojeně nosit s sebou.
Ale v refanech na občasné pokusy budu asi pokračovat.

Michale, jak to myslíš? Něco jako veřejná Arome lahvová banka? :D

Na poličce 37 parfémů 6 miniatur 24 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 5 parfémů

veronika.sk
sv. Parfema z Kecálburgu 3185 příspěvků 20.09.11 22:32

Ze začátku jsem refan brala vlastně jako flakon, a moc jsem nechápala proč nad ním někdo „ohrnuje nos“ :lol: . Taky na mě došlo.
Není to požitek.
Všechny dobré důvody - ad příspěvek domeniky platí i u mě
Odstřik tedy skoro raději teď beru jako VV (velký vzorek) /než Miru objasnila - říkala jsem si, že to bude v elký v odstřik :D /, protože ráno, když přemýšlím, v hlavě si promítám flakonky, a na to, co mám v odstřikách se mi tedy soustředí dost špatně, nutím se do toho.
Takže tak - flakon mi voní. Hodně.

Na poličce 60 parfémů 7 miniatur 38 odstřiků 336 vzorků V tužebníku 36 parfémů

barbucha  20.09.11 22:41

Mno… i proto nejradši kupuju co nejmenší balení. Nejlíp se v kabelce nosí, refanu netřeba :lol: V případě extra pěknýho flakonu ho pro jistotu holt nosím i s krabičkou (ehm, třeba shalimárek). Nebo aspoň miniaturku :wink:

Jenom jeden mám přestříkanej - Ponte di Rialto - ta Murano flaška se mi zdá přece jenom dost křehká a krabici má velkou…
Takže mně flakon voní, refan již méně. Souhlas s příměrem chavah. Trošku lepší pocit mám s těma kabelkovýma kovovýma…ale není to ono - požitek je dokonalej pouze s originálním obalem. Bodejť by ne - vizuální a čichový vjem ve vzácné shodě :lol:

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 21.09.11 00:11

Mně refany nevadí. Však je to jenom vzorek, předstupeň flakonu… :-) Ale co se týče estetického vjemu, musím říct, že oproti dřívějšku bych teď už měla trochu problém s testerem bez víčka.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 21.09.11 07:32

Mě se nelíběj Juli. Některý refany s kovovejma rozprašovačema jsou v pohodě, nijak mě neurážej. V Julinách jsem ochotná mít věci vyloženě na vyzkoušení; medvědy chci mít v něčem hezčím a vůně, co mám ve velkých flakónech a nechci je s sebou tahat, si taky dávám do hezčích kabelkovejch a v ničem mi to nevadí (a to přelévání do kabelkáče je obřad, u kterého se posadím k uklizenému stolu, dlouze se kochám flakonem a vůbec si to užívám).
Takže asi - hezkej flakón je důležitej, ale já tak nějak úplně netrvám na tom, aby to byl ten originální. I když potěší, kór u velmi oblíbené vůně; čím mám vůni radši, tím víc ji chci mít v originálním krásném flakónu. U těch jen běžně hezkejch vůní mi to je tak trochu jedno :wink:

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 21.09.11 10:16

Tester bez víčka taky neberu. Vím, že by mě netěšil, tak radši připlatím. A až bude víc peněz, tak si taky nakoupím hezčí refany než jsou Juliny, přeci jen i v té kabelce by to mělo nějak vypadat.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 21.09.11 13:31

Ja Juliny nemusim, ak si kupim odstrek tak ide priamo do kabelkaca. Najradsej mam cierno-zlate 10 ml. V tych mam nacapovane vsetky Chanely z origo flasiek.

Zo zaciatku som vsak mala potrebu mat cely falkon v kabelke, dokonca som pred rokmi nosila v kabelke 100 ml Flower od Kenza - v pripade utoku by som sa nou vedela aj ubranit ako obuskom :lol:

Teraz som radsej ked su origo flakony doma v bezpeci, voniam sa z nich len rano a pocas dna na prizivenie pouzivam vone z kabelkacov.

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Afrika
sv. Parfema z Kecálburgu 2152 příspěvků 21.09.11 13:54

Odstreky nie sú nič pre mňa, parfém vnímam ako komplexné dielo a flakón je jeho súčasťou a preto ak sa mi flakón nepáči, vôňu ani neodskúšam, mám všetko 30-ky (okrem Coco Mademoiselle a Coco) a nosím voľne pohodené v kapse. Takisto flakón bez vrchnáčika nič pre mňa. Odtrseky využívam minimálne na testovanie.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist