Jak voní lidé na ulici

Fotoalbum tématu (32) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

malaeva
Parfémová maniačka 560 příspěvků 23.01.09 14:18
Jak voní lidé na ulici

Dnes dopoledne jsem ve městě měla zajímavý zážitek. Shodou okolností jsem narazila na několik žen navoněných Chanelem - na úřadě, v tramvaji i na ulici. Je zajímavé pozorovat, jak odlišný je způsob vnímání vůně na různých lidech. Paní v kanceláři použila Coco Mademoisel. Vstup do takto ovoněné místnosti byl velmi příjemný, teplý a přívětivý. Naštěstí byla milá a přívětivá i úřednice. Dojem tedy veskrze pozitivní, i když bych si dávala pozor na množství aplikované vůně. V tramvaji stejnou vůni použila neupravená korpulentní dáma v letech, v kabátku od Vietnamců a mně přišlo na mysl - co si to ta bába dovoluje, vždyť se k ní ta vůně vůbec nehodí. Ten parfem „seděl“ jakoby vedle ní. Při čekání na přechodu stála vedle mně mladá dívka, navoněná stejnou vůní. Ta zase působila dojmem, že se navoněla bez mámina dovolení a působilo to trochu směšně. Myslím si, že vůně se dají používat všelijak, ale přece jen bych se přikláněla k názoru, že každá vůně se nehodí ke každému oblečení a ke každému typu člověka. Vždyť i „nedbalá elegance“ má své určité zákonitosti, aby nepůsobila nepatřičně.

Na poličce 17 parfémů 4 miniatury 0 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 575 Další »
Reakce:

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 23.01.09 15:10

Moc se mě nezdá,že člověk který má oblečení od Vietnamců,by dával peníze za¨drahý origo parfém.To by spíš byla nějaká napodobenina taky ze stánku. :wink:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 23.01.09 15:17

Já teď v zimě hodně potkávám teplé vůně, většinou vanilka + pižmo a různé variace.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 23.01.09 15:31

Přede mnou se dnes táhla nějaká jemnější chypre vůně a šly přede mnou čtyři velmi staré paní - musela to být jedna z nich.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 23.01.09 15:42

Mi teda zase připadá trochu nepatřičné hodnotit takto lidi.Pokud mi vůně vyloženě nevadí, nedráždí mě ke kýchání, nebo mě jinak neotravuje, tak ať si každý nosí, co má rád.Koneckonců se to tady i někde jinde řešilo.Proč by mělo nějak urážet, že si Chanel nosí mladá holka, nebo paní v kabátě od ťamanů, to je jejich věc.
V tramvaji jsem nedávno potkala L´Instant, celkem příjemný zážitek.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 23.01.09 15:45

…to je hezké téma :D , doufám, že se zas nezvrhne v to, jak někteří lidé páchnou a nemyjí se :oops: … ne že by mi tento fakt unikal, ale raději čtu o vůních :wink: …mne dnes navštívil Angel převlečený za pošťačku,… za sympatickou, mladou pošťačku … celkem bezpečně jej poznám, ale prozradím na sebe malé tajemství :oops:, ještě jsem ho nikdy nevyzkoušela přímo na sobě… a o příležitosti nouzi nemám…už z toho je takový „sport“…asi jsem poslední ve střední Evropě, …možná mě za to jednou vycpou :wink:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 23.01.09 16:03

Nenech se vycpat a zkus ho :!: :lol: :!:

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 23.01.09 16:10

..to by mě napřed museli vycpat :wink: :D

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 23.01.09 16:15
evixx píše: …to je hezké téma :D , doufám, že se zas nezvrhne v to, jak někteří lidé páchnou a nemyjí se :oops: … ne že by mi tento fakt unikal, ale raději čtu o vůních :wink: …mne dnes navštívil Angel převlečený za pošťačku,… za sympatickou, mladou pošťačku … celkem bezpečně jej poznám, ale prozradím na sebe malé tajemství :oops:, ještě jsem ho nikdy nevyzkoušela přímo na sobě… a o příležitosti nouzi nemám…už z toho je takový „sport“…asi jsem poslední ve střední Evropě, …možná mě za to jednou vycpou :wink:
:lol: :lol: :lol:

Já jsem ho taky ještě neprubla. Ani LB. Já vlastně ani přesně nevím, jak tyhle vůně voní.

P.S. Evixx, Tvůj smysl pro humor miluju.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 23.01.09 16:15

Tobě se tak moc nelíbí???????
Už čtu že neznáš :wink:

Já Taky ještě nezkoušela LB :oops: :oops: :oops:

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8353 příspěvků 23.01.09 16:26

já často zachytávám vůně lidí na ulici, zejména když vůni rozpoznám, hledám odkud přichází a když najdu, vždy si osůbku prohlížím, v duchu si mumlám název vůně a myslím nato, zda jim sluší.
Problém je, že někdy na někom voní vůně jinak (jéé, nnn a vvv :o)), takže je dost těžké určit o co se jedná. S jistotou už jsem ale narazila na Eden, Liberté, Coco Mad také, Premier Jour, někdy je to přímo parfémový shluk, ve kterém se nestačím zoorientovat.
Samozřejmě narážím i na vůně, které neznám a u některých si říkám, že takovou bych chtěla, takový typ vůně mi chybí.. ale to se asi stěží dopátrám, pokud člověka přímo neoslovím s dotazem .. někdy je to opravdu škoda
:oops: .. projde okolo vás ta pravá a vy ani nevíte, která že to vlastně je :bang:

Na poličce 83 parfémů 6 miniatur 2 odstřiky 256 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 23.01.09 16:34

Mám od jedné dobré duše vzorek Angela a voní mi, zkoušela ho i kamarádka a na ní voněl hodně, na mě se rozležel do pěkné hřejivé vanilky :D

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 23.01.09 16:35

Iri, díky … :)

o postříkání se (mě ) LightemB. jsem hrdinně požádala v obchodě teprve nedávno, abych měla čisté svědomí, že jsem její ignorací o nic nepřišla :D … předpokládala jsem, že budu za exota a opravdu jsem při tom vyslechla poznámku " Paní, to je taková notoricky známá až zprofanovaná vůně ! ( výborná reklama, že :wink: )" …nepřišla

… Angel mi nevadí, ale mít ho nemusím…když vůni toho typu - tak spíš Flowerbomb

Violette
Parfémová maniačka 745 příspěvků 23.01.09 16:36

Já nejčastěji potkávám na ulici a v MHD mnou neoblíbené DKNY zelené jablko, protože mi s nosem dělá psí kusy :roll: … a tu bezpečně poznám na velkou vzdálenost.
Dnes mě příjemně překvapila kolegyně, která si koupila Jasmin Noir, a v kanceláři, když se navoní, je příjemné pobývat! Taky mi to připomnělo, že jsem na ni měla zálusk, ale teď si ji pořizovat nebudu, abychom nevoněly obě stejně!

Na poličce 24 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 23.01.09 16:40
Myskamauska píše:
Moc se mě nezdá,že člověk který má oblečení od Vietnamců,by dával peníze za¨drahý origo parfém.To by spíš byla nějaká napodobenina taky ze stánku. :wink:

No, dam ti priklad.. ja nosim bundu od vietmancu uz asi dva roky. Proste se mi libila :)
Jsou lidi, kteri nedelaj rozdil mezi znackove a neznackove, a berou to co se jim libi. Takze ja klidne nosim gate za 2000 a k tomu bundu za 200kc :lol: zrovna tak parfemy, jsou i levnejsi z oriflame ktery se mi libi, ale uz jsem nasla i par drazsich co se mi libi, a neprijde mi, ze by se ty levnejsi hodily spis k levnejsimu obleceni a naopak.

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 575 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist