Jak vypada AMBRA - zde foto!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Liba
Učednice 47 příspěvků 31.03.09 15:39
Jak vypada AMBRA - zde foto!

Představte si,
u mamky doma jsme nalezla pravou ambru (kousky cca 3-5 cm). Mamka je nyní v důchodu, ale pracovala v kosmetickém průmyslu. Měla senzorické zkoušky (vůně, chut) a tudíž byla zodpovedna za tvorbu aroma kompozic do výrobku (mýdla, kolínské vody, peny po holení, zubní pasty). Jako dítě mi utkvělo, že na mne jednou testovala i čokoládovou zubní pastu, která se do výroby nedostala, nebot ji zkušební děti jedly:-)) Jezdila i do Dromu pro vonné kompozice. No a ted mne informovala, že má někde doma ve skleničče kousky pravé ambry. Okamžitě ji musela najít a já se jí jala zkoumat.
Jedná se o 2 kousky, jsou šedo/hnědo/tmavé, pokryté krystalky.Prý staré více jak 20 let. Voní nádherně, vůně mi trochu připomíná orientální vonné tyčinky. Ambra je střevním produktem vorvaně, který vzniká při trávení sépií. Surová ambra, kterou vorvani vyvrhují, je stříbřitě šedě zbarvená a nemá moc příjemnou vůni. Ambra, která byla delší dobu v moři je tmavošedá až černá a pronikavě voní. Protože je pravá ambra nesmírně drahá, nahrazují jí uměle syntetizované labdanové přípravky.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy
Reakce:

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 31.03.09 21:38

Pravý poklad!!

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8352 příspěvků 01.04.09 13:09

Fíha

Na poličce 83 parfémů 6 miniatur 2 odstřiky 256 vzorků V tužebníku 7 parfémů

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 02.04.09 13:48

To je nieco! A vedela bysi aj porovnat tuto pravu ambru s tou syntetickou vonou ambry? Asi ako v ktorom parfeme, ze?

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4734 příspěvků 02.04.09 17:16

Pravou ambru může ukázat růžovokošiláč v Madeleine :wink:

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 04.04.09 21:48

V Brně ji mají taky :wink:

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 14.03.11 00:43

Holky, koupila jsem francouzkou kolínskou zn. Auziére. Našla jsem jen kusé informace o tom, že Auziére byl pařížský parfumér + nějaké reklamní plakáty. Tahle moje lahvička je podle prodejkyně cca z 50. let, podle toho, co jsem našla, by mohla být ještě starší (myslím, že po válce Auziére už nepůsobil).
Je šance, že obsahuje pravou ambru? 

Na poličce 1 parfém 32 miniatur 28 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 253 parfémů

veronika.sk
sv. Parfema z Kecálburgu 3185 příspěvků 14.03.11 06:05
Líba píše:
Představte si,
u mamky doma jsme nalezla pravou ambru (kousky cca 3-5 cm). Mamka je nyní v důchodu, ale pracovala v kosmetickém průmyslu. Měla senzorické zkoušky (vůně, chut) a tudíž byla zodpovedna za tvorbu aroma kompozic do výrobku (mýdla, kolínské vody, peny po holení, zubní pasty). Jako dítě mi utkvělo, že na mne jednou testovala i čokoládovou zubní pastu, která se do výroby nedostala, nebot ji zkušební děti jedly:-)) Jezdila i do Dromu pro vonné kompozice. No a ted mne informovala, že má někde doma ve skleničče kousky pravé ambry. Okamžitě ji musela najít a já se jí jala zkoumat.
Jedná se o 2 kousky, jsou šedo/hnědo/tmavé, pokryté krystalky.Prý staré více jak 20 let. Voní nádherně, vůně mi trochu připomíná orientální vonné tyčinky. Ambra je střevním produktem vorvaně, který vzniká při trávení sépií. Surová ambra, kterou vorvani vyvrhují, je stříbřitě šedě zbarvená a nemá moc příjemnou vůni. Ambra, která byla delší dobu v moři je tmavošedá až černá a pronikavě voní. Protože je pravá ambra nesmírně drahá, nahrazují jí uměle syntetizované labdanové přípravky.

Díky že jsi se s námi o ten poklad vizuálně podělila! :)

Na poličce 60 parfémů 7 miniatur 38 odstřiků 336 vzorků V tužebníku 36 parfémů

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 14.03.11 14:58

A já to mám doma 50 let uleželé! :idea: :twisted:

Na poličce 1 parfém 32 miniatur 28 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 253 parfémů

Mandarinka
Parfémová maniačka 637 příspěvků 14.03.11 21:28

Já jsem loni koupila takové kousky ambry v jednom orientálním obchodě v Praze, stálo to asi padesát kč. Jsou to taky takové nazlátlé cucky. Mám je v sáčku ve skříni a celou dobu krásně voní mezi oblečením. A v tom vyšívaném pytlíčku to i hezky vypadá :wink:

Na poličce 7 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 43 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Zimulka
Nevyléčitelná závislačka 1449 příspěvků 14.03.11 22:57

Mandarinko a prozradíš kde je ten obchůdek, ve kterém prodávají (nebo už jen prodávali? :conf: ) takové vzácnosti? :wink:

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Mandarinka
Parfémová maniačka 637 příspěvků 14.03.11 23:46

Já jsem o tom právě přemýšlela, už když jsem to sem psala, ale já vůbec netuším, kde to mohlo být. Tenkrát jsem Prahu vůbec neznala a jen jsem se tak courala po centru, někde v uličkách mezi Staromákem a galerií Mánes. Je mi líto, že jsem taková hlava děravá :bang:

Na poličce 7 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 43 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Lenka22
Parfémová maniačka 855 příspěvků 01.02.13 22:19

něco málo o páchnoucím kameni alias ambře:

http://hobby.idnes.cz/…azlicci.aspx?…

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 32 odstřiků 92 vzorků V tužebníku 34 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist