Jak začít?!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

shyla
Nováček 12 příspěvků 01.03.09 23:31
Jak začít?!

Tak s úžasem už asi týden(??!!)pročítám a hltám tyto stránky. Neuvěřitelné :shock: a vážně super, jsem absolutně mimo :shock: Parfémy a vůně mě moc zajímají a baví, ale poznám asi tak tři)), doma mám čtyři)), které teď pořád očuchávám a snažím se cítit složky, ale bohužel zůstávám na úrovni voní/nevoní nebo cítím s obrovskou radostí něco, co tam pak vůůůbec není…jde mi o to, jak pomaloučku polehoučku začít s lepší orientací- vybrat si v parfumérce jednu značku a čuchat všechno od ní? nějak trochu systematicky? totiž vždycky přijdu, očuchám co mě zaujme flaškou :oops: postříkám pár papírků, které venku už nerozeznám...­......vy si to popisujete nebo jak si pamatujete co jste kam nastříkaly????? :twisted: já roky používál L'eau par Kenzo, teď jsem si (před objevením těchto návykových stránek) pořídila Chance eau fraiche a Issey Miyake l'eau d'Issey reflection in a drop...... a nevím, co dál. Budu moc ráda, když poradíte- ale obávám se, že mám nějaké zredukované čichové buňky((

Na poličce 2 parfémy 2 miniatury 1 odstřik 12 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Reakce:

Arome Šárka
Učednice 77 příspěvků 02.03.09 00:20

Zdravím novou uživatelku!
Já už to tady s úžasem pročítám skoro dva roky, z toho si nic nedělej :-).
Rad s čím začít je tady na fóru spoustu, zkus se zamyslet nad tím co bys alespoň trošku konkrétně chtěla vyzkoušet (něco sladkého / svěžího / něco s růží / něco podobného co máš na poličce / něco úplně jiného..), a určitě tu takové téma najdeš.
Papírky si zásadně popisuji, i když zkouším jen dvě vůně a v každé ruce mám jeden papírek, zaručeně se mi pomíchají :evil:

A krásná je poznámka, že rozeznáš tři parfémy a máš čtyři, který z nich nepoznáš? :D

Na poličce 24 parfémů 65 miniatur 0 odstřiků 63 vzorků V tužebníku 17 parfémů

shyla
Nováček 12 příspěvků 02.03.09 09:58

:D no,aktuálně se mi v koupelně válí kromě oblíbených i Lancome Miracle, který mi fakt nevoní a tím, že ho nepoužívám, bych ho na jiných určitě neidentifikovala:-)já jako pravý zelenáč mám roky jediný oblíbený- L'eau par Kenzo. Teď nedávno jsem mu pořídila 2 kamarády:-))Chanel Chance eau fraiche a Issey Miyake l'eau d'Issey Reflection in a drop. Ještě, abych nekecala, se mi tam jako dárky objevily DKNY jablko, ale to jsem rozdala dál, ne pro mne, a totéž s Eclat d'Arpege. No a ccccccca před 10 lety jsem MILOVALA z drogérie After rain- jediné, co si pamatuju, že to bylo modré a vonělo to krásně, malilinko mi to pak připomněl Davidoff cool water…kdyby někdo vzpomněl, co to bylo, byla bych moc šťastná)

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 02.03.09 10:08

Shylo, každému radím - piš si to :) Vem si nějaký notýsek a když něco vyzkoušíš, piš si k tomu dojmy, co ti to připomnělo, jaké to bylo. Papírky si v parfumerii popisuj, já to taky dělám, prodavačky jsou zvyklé, někde dokonce mají v kelímcích s papírky tužky.
A kdykoli se nachomýtneš v nějakém obchodě, kde mají vonné olejíčky do lamp, očichávej taky - hlavně to, co se objevuje ve vůních jako složky - očichej třeba pačuli, levanduli, cedr, za chvíli je začneš poznávat i ve vůních.
Parfémy si vybírej, jak je ti libo - systematicky, podle flakonu, podle známého názvu… já jsem ve svých začátcích zkoušela většinou klasiky, které mi byly povědomé, Samsaru, No. 5, k tomu novinky nebo co mělo pěkný flakonek.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 02.03.09 10:24

Já zase považuji za úžasnou pomoc při hledání zdejší databázi. Je fantastická. Když se koukneš, co je ve složení tvých oblíbenců - stačí zadat převažující složky - a vyjede ti spousta vůní s podobným složením.(Ne že by byly stejné.)
Takhle jsem vytipovala, co mě ve vůních přitahuje a už se skoro nespletu a seznámila jsem se s vůněmi, které jsou úžasné a v parfumérii k očichání nejsou.
Z vytipovaných kousků lze obstarat vzorky - zdejší uživatelky mají skoro všechno a ochotně mění a tak nemusíš vrážet peníze do velkého flakonu naslepo, který ti pak nevoní a už je prodejný jen s velkou ztrátou.
Papírky v parfumeriích jsou orientační vodítko, mě ale nestačí, potřebuju na seznámení s vůní delší čas a opakovaný test na kůži. (A nemám dobře zásobenou parfumérii u nosu.)

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

shyla
Nováček 12 příspěvků 02.03.09 10:34

no já jsem si říkala, proč zdejší holky neudělají „školu“- jasná díra na trhu. Představuju si to tak, že bych se přihlásila, zaplatila, obdržela zásilečku očíslovaných vzorků a jelo by to: lekce jedna- základní druhy vůní, napiš, co ti připomínají, vyber, co se ti líbí. Napiš asociační práci na vzorek číslo 3. Lekce dvě: líbily se ti svěží, tak základní zástupci..... a tak:-)))))já bych to brala takhle naservírované a někdo by si mohl zařídit živnost:-))))

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 02.03.09 10:48

Nevím, jestli by se to uchytilo, počáteční investice do parfémů by byla dost vysoká. Kdysi jsem nabízela poznávací sady jednotlivých složek a nijak extrémně nefrčely.
Ale chystám se už delší dobu napsat nějaký článek, který by byl začátečníkům ku pomoci.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

shyla
Nováček 12 příspěvků 02.03.09 10:52

no vida, tak se budu těšit)

Lenna
Parfémová maniačka 539 příspěvků 02.03.09 11:25

Shylo myslím, že se do toho dostaneš, ani nebudeš vědět jak. :lol:

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 02.03.09 14:12

Jo jo, sem tam něco očichat v parfumérii, vyhledat si na Arome v databázi… pak už koukat na Arome každý den, pak každou hodinu, pak několikrát za hodinu a jásat, když se objeví něco nového (připadá mi, že se Ada na několik dní odmlčí, ale pak to jede jedna recenze za druhou :) ) a pak tomu úplně propadneš jako většina lidí tady (tipuju)

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

barbucha  03.03.09 16:59

Potvrzuju…a to jsem si myslela, že mi ve vysokým věku už žádná závislost nehrozí :?

Arome štěkanátek
Učednice 114 příspěvků 03.03.09 19:14

Například já díky tomuhle foru /tedy kromě dalšího/ zjistila, že se mi líbí složky a parfémy, ke kterým bych dřív nepřivoněla ani se samopalem u hlavy. Ovšem spoooustu složek ještě nerozeznám, navíc mám problém, že jakmile je někde kapička pivoňky, nebo růže, už nic dalšího nejsem schopna ucítit. Navíc pivoňku vyloženě nemusím-což jsem také objevila díky Arome-tedy že to nevoňavé je vlastně pivoňka.

Na poličce 24 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 03.03.09 22:04

tak na tom se s tebou shodnu :) pivonkovou vuni nesnasim od doby co rostla babicce na zahrade, nesnesla jsme sedet dva metry od ni jak mi byla protivna. Kupodivu uz jsem nasla i vuni ve ktere udajne je pivonka, a ja ji tam necitim - ta vune se mi libila.
Zase jsem pivonku citila v dost vunich s ruzema, takze to asi bude i tvuj pripad. Jsou ale i jine ruze :) hezkej priklad jsou vsechny stella rose. Vetsina mi nevoni (pivonka), ale treba sher stella 2008 mi voni, a in two peony mi taky voni. Nebo treba bulharska ruze, to je neco uplne jineho - dokonalost :)

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 03.03.09 22:27

Pivoňka ááách, moje :heart: záležitost…

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

shyla
Nováček 12 příspěvků 04.03.09 09:35

Tak mám za sebou jednu lekci v parfumérii:-))neodborným nosem začátečníka jsem se snažila postřehnout rozdíl mezi Issey Miyake L´Eau D´Issey a variantami Une Goutte sur un Pétale a Reflection in a drop.........­.mimochodem, dotaz začátečníka, tyhle varianty jsou jakoby obohacený ten základní parfém?? jen na čas a pak se přestanou dělat?? omlouvám se za asi blbé dotazy......no a výsledek??čistě asociace: Issey: louka, Goute: louka s citrónem a Reflection: mentolka- bonbón lesanka :oops: asi na té louce. Přitom ve složení po mentolu/eukalyptu ani památka…takže něco v mém čichovém aparátu nefunguje:-)))
další úkol jsem si dala zmapovat Kenzo. Zakoupila jsem sadu miniatur jako studijní materiál:-)) a jdu na to.
Tady bych ráda nakupovala vzorky/ostřiky, poradíte, jestli je tu nějaká databáze třeba podle charakteru vůně.......nebo musím procházet příspěvky v prodám…jde o to, že skoro nic mi tam nic neříká a ve vyhledávání, když dám značku, mi vyjede vlákno diskuze, ale ne ten příspěvek.
Omlouvám se za snížené IQ, ale to asi kojení.....

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist