Jak začít podnikat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mirka V.
Parfémová maniačka 853 příspěvků 06.07.09 21:25
Jak začít podnikat?

Moc prosím o radu s podnikáním.Za 2 měsíce mi končí mateřská a do bývalého zaměstnání se nevrátím,protože bylo zrušeno.Udělala jsem si kurz na masáže a dál si je rozšiřuji a chtěla bych to zkusit.
Když jsem ještě na mateřské,musím mít už živnostenský list? A pokud ano,co všechno potřebuji?? Něco jsem si našla na internetu,ale každá rada se mi bude hodit.Díky moc.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Reakce:

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 06.07.09 22:03

provozni rad schvaleny hygienickou stanici. i kdybys masirovala u sebe doma, potrebujes ho. Pak samozrejme ZL a nejakou ucetni co se ti bude starat o vypocty dani, socialniho a zdravotniho pojisteni. Pokud si to tedy nechces delat sama.
Lepsi je asi zacit nekde v salonu, a na to nepotrebujes nic, tam muzes podepsat pracovni smlouvu. Ziskas zkusenosti, a mozna i prvni zakazniky, ktere si pak pretahnes k sobe, az budes mit bud svoji masernu, nebo se muzete domluvit ze budes chodit k nim nebo oni k tobe.

Pracuji taky jako maserka tak trochu.

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Nela
Znalkyně 283 příspěvků 06.07.09 22:09

Mirko, napsala jsem Ti SZ. Koukám, že masérek je tu víc :)

Na poličce 25 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 06.07.09 22:10

bude nas urcite vic ;) vzdyt vune a masaze jsou v dost tesnem vztahu. Tak to resme verejne. Zajimalo by me co napisou jini.

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 06.07.09 23:16

mamka řeší podobné dilema, má za sebou kosmetický kurz :)

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Mirka V.
Parfémová maniačka 853 příspěvků 07.07.09 09:13

WildOrchid-díky za info :wink: Prostory mám vlastní a láká mě to moc. Mám malé děti a pochybuji,že mě zaměstnají někde v salonu na poloviční úvazek a ráno.Večer můžu zase až po osmé.
Na druhou stranu mám pochybnosti,udělat si hned ŽL,protože ze začátku určitě hned vydělávat nebudu,tak abych měla na zaplacení všech pojištění atd.....
A rozhodit nějakou reklamu v podobě letáčků se bez ŽL také neodvažuji.
8)

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 07.07.09 13:02

Pracovala jsem v RC Topresort, maserky vetsinou pracuji 4-6hodin, vic leda tak v laznich nebo z nutnosti. Mela jsem dva dny po 4 hodinach, a kdyz zrovna nikdo nechtel namasirovat, tak bylo volno. malokdy jsem pracovala cely 4 hodiny. Spis mi na kazdej den vysla jedna az dve masaze. (proto jsem taky nakonec ani neplatila zadne dane, protoze jsem se podle sve ucetni vlezla do castky ktera jeste nepodleha oznamovaci nutnosti s platbou dani - nebo jak to rict )
I kdybys chtela pracovat celej den, je naivni se domnivat, ze bys mela hned tolik zakazniku, abys pracovala non stop, jednu masaz za druhou a pak volno. Navic, kolik lidi myslis ze pujde na masaz rano? To asi leda ti co maji odpoledni smeny. Normalni clovek tak do tri pracuje, a pak si muze dovolit zajit na masaz (muj nazor)

edit: v Topresort jsem pracovala asi 3 mesice na smlouvu, pak jsem si udelala ZL a pracovala tamtez na ZL.

jo a co se tyce vlastnich prostor, splnuji hygienicke pozadavky? omyvatelne steny, umyvadlo v maserske mistnosti, prostor pro odlozeni odevu, neni tam koberec?

Mirka V.
Parfémová maniačka 853 příspěvků 07.07.09 16:06

Já vím,že nebudu masírovat od rána do večera,prostě zavažuji pro a proti.Jestli jít do práce a jen tak si masírováním přivydělat a nebo se tím živit :wink: Díky

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist