Jak žádat o radu s výběrem vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 05.11.07 17:00

Jelikož jsme fórum o parfémech, logicky se tu často objevují dotazy, jakou vůni si vybrat, případně jestli je ta a ta pěkná. Abyste opravdu dostaly/i tu nejlepší radu, držte se následujících doporučení:

  1. nejdůležitější jsou vaše dosavadní parfémové lásky a nelásky. Řekněte, co vám voní, co vám nevoní a co vám smrdí. Můžete být klidně hodně konkrétní, třeba „něco jako Chanel 19, ale ne tak kožené“.
  2. celkem zbytečné je psát věk a barvu vlasů, podle toho nikdo vůni nevybere. Spíš se zmiňte, zda jste romantický typ, kostýmkový, výrazný, nenápadný, sportovní, motorkářka, hvězda v limuzíně, jaké nosíte barvy atd.
  3. kam budete vůni nosit? Má být do práce, pro volný čas, na doma, do společnosti?
  4. dáváte přednost univerzálnějším vůním, nebo naopak vyhledáváte originální, „divné“ vůně?
  5. má ve vůni vynikat nějaká složka, třeba růže, fialky, pačuli, vanilka?
  6. máte-li omezený rozpočet, napište, kolik peněz můžete obětovat. Zdejší aktivní diskutérky mají široký záběr, který sahá z drogerky na vsi do Les Salons du Palais Royal v Paříži a kromě toho přehled o cenách, slevách a výhodných nákupech. Nemusíte psát přesné číslo, stačí „levná / normální / drahá“ :)

Chystáte-li se kupovat naslepo a chcete o konkrétní vůni vědět co nejvíc informací, postupujte následovně:

  1. najděte si vůni ve zdejší databázi, přečtěte si moji recenzi, uživatelské recenze v databázi a komentáře pod mojí recenzí. Koukněte na Elnino a Cosmo , tyto e-shopy umožňují vkládat komentáře.
  2. umíte-li anglicky, najděte si vůni v databázi Basenotes a MUA a přečtěte si recenze i tam. Koukněte do blogů Now Smell This, Bois de Jasmin a Scented Salamander.
  3. použijte vyhledávání na tomto fóru a koukněte se, jestli se tu o té vaší vůni už nemluvilo.


Body 1-3 vám většinou umožní sestavit profil vůně a dopátrat se případných problémových bodů (jestliže tři z deseti lidí píší, že v ní cítili zatuchlinu, je možné, že na vás vybafne taky). Chcete-li se přesto ještě zeptat na fóru, nic vám nebrání; založte téma a zeptejte se. Ptejte se samozřejmě na zkušenosti nebo rovnou na konkrétní body („kolik z vás cítí zatuchlinu?“), nikoli na to, jestli se vám vůně bude líbit - věštkyni tu zatím nezaměstnáváme :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

 Váš příspěvek

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist