Jak ztloustnout?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 18.04.12 11:45
Jak ztloustnout?

Asi Vás to překvapí,protože všichni chtějí zhubnout, ale k tomuto počinu mě vyprovokovala moje třináctiletá dcera. Vím, že je mezi námi spousta holek, které rozumí výživě a tak ji samotnou napadlo, ať založím vlákno. Problém je v tom, že já si nemyslím, že je mimořádně vychrtlá. Nicméně od dětství byla velmi hubená a zhruba tak půl roku se začala intenzivně zajímat o svou postavu, kdy jí někdo ze spolužáků řekl, že je anorektička. Od té doby dala na mé rady, jí pětkrát denně, sacharidy, bílkoviny, zelenina, ovoce, ředěné ovocné džusy atd. dle mých rad. Největší problém má s nohama. Má je teď už ne vychrtlé, ale velmi štíhlé a typově „mezera mezi nohama“ (co bych za takové nohy dala). Tak jsem jí doporučila posilování, opravdu poctivě cvičí s gumou třikrát denně, teď na jaře kolečkové brusle. Mně osobně se její postava líbí, nicméně je ten typ, který bude spíše přibírat na břichu, zadku, v prsou a nohy budou pořád štíhlé. Pokud Vás napadnou nějaké tipy na jídelníček, nebo hlavně jakými dalšími sporty posílit v tomto věku nohy, budu Vám moc vděčná. :kytka:

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Reakce:

Pani Parzer
Učednice 178 příspěvků 18.04.12 13:29

Zaujimavy dotaz. Osobne by som velmi rada poradila, ale nespominam si, ze by sme v tomto veku riesili podobne „peripetie“. Ale doba sa asi ubera inym smerom, deti su vyspelejsie a viem si predstavit, ako sa asi tvoja dcera citi, ked ju niekto v okoli castuje privlastkom „anorekticka“ a ze sa asi skutocne trapi. Poznam dievcata s podobnym typom postavy „medzera medzi nohami“, ale pokial si spominam, ziadna z nich nikdy nohy neoklamala ziadnym jedalnickom, ci cvicenim a ich nohy ostali stihle aj po detoch a niektore im ich velmi zavidime:) Nieco mame dane asi geneticky a tieto predispozicie sa mozno tazko nejakym sposobom usmernuju. Kazdopadne si myslim, ze v tomto veku to musi velmi citlivo vnimat a caka, ze jej niekto, alebo nieco pomoze. Velm mi imponuje tvoja materska laskavost a starost o svoju dceru. Ackoliv si myslim, ze jej telo sa bude este par rokov menit a nejake drasticke zmeny a cvicenia v tomto veku sa mi zdaju mozno nezmyselne. Ale to je len moj subjektivny nazor. Tvoja dcera mozno vekom tiez svoje nohy zacne mat rada take, ake su. A pri jej pravidelnom stravovani a cviceni si osvoji zdravy zivotny styl do buducnosti. Prajem ti, nech najdes nejake recepty na jej „trapenie“ a dcera bude so sebou spokojnejsia a stastnejsia. Sice som neporadila, nepomohla, ale chcela som reagovat na tvoj prispevok. Drzim palce:)

Na poličce 17 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 18.04.12 14:02

Lucinelo, určitě na to jdete dobře. Rozumně posilovat zadek a stehna, k tomu jíst bílkoviny, ať se svaly mají z čeho tvořit a vysvětlit dcerce, že co by za její nožky 95% žen dalo. Může nosit rozšiřovací kalhoty, nebo punčocháče se vzorem. Ona se ještě vyvíjí, teď je v období nejrychlejšího růstu, takže ještě nějaké obalení tukem může nastat. A s věkem příjde láska k vlastnímu tělu a vyloupne se ladná labuť :-). Nad posmíváčky se musí povznést, beztak jí tito všichni závidí :-).

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 16 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 32 parfémů

barbucha  18.04.12 14:18

Jsem si nejdřív říkala, že to vlákno založil někdo mně na vztek :mrgreen:

Ale Lucinelo, ještě je asi brzo - jak píše Bea, všechno se ještě může změnit.
Vycházím z vlastní zkušenosti: v tom věku mě ještě posílali do ozdravoven a k moři a vypadala jsem jak z koncentráku… za dva roky ze mě byla holka krev a mlíko, prsa a boky vypučely, že by mě vlastní matka nepoznala.
Sportem a zdravým jídelníčkem v každým případě nic nepokazíš, ale počkala bych do těch patnácti, jak se mladá vyloupne…

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 18.04.12 14:38

Jsem stejný typ postavy, jak zvířátko z kaštanu (říkají doma) tenké nožky (zadek placatý) pupek jak v pátém měsíci, prsa jak druhé tělo. Do nějakých dvaceti jsem byla hubená a mohla jsem sežrat co jsem chtěla. Ve dvaceti mi našli hypofunkci štítné žlázy a stala jsem se příjemně štíhlou (jéžiš já byla blbá, že jsem si toho nevážila) teď jsem cvalík. Doma mně tahají za faldy na zádech… jen ty tenké nohy zůstaly (zadek stále v nedohlednu - předpokládaný výskyt je v místech celulitidy, ale ještě ho nikdo nenašel). Co zapnu v pase to mi přes boky nesedí, co se nešponuje přes prsa to vypadá jako stan na nožičkách.
Podle toho co popisuješ je u Tvé dcery nesmysl aby jakkoliv přibírala, pokud má dispozice k ukládání tuku v horní polovině těla, tak ve chvíli kdy jí narostou prsa bude vypadat opticky o pět kilo těžší a až přijde pupek (a ten přijde) bude vypadat jak o deset kilo těžší.
Myslím, že správná strava, pohyb a volnější oblečení teď hodně z hubenosti zamaskují a časem bude ráda, že si na rozdíl od většiny žen může dovolit vzorované a barevné punčochy. Zbytek oblékání bude mít holt chudák pracnější.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 18.04.12 15:16

Chtělo by to nohy hodně namáhat, protože tím se posílí nejen svaly, ale zmohutní kosti.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

E.Evulenka
sv. Parfema z Kecálburgu 2712 příspěvků 18.04.12 15:21

Tak to se spíš má 8o . Já i když zhubnu , tak budu mít pořád nohy jak elektrické sloupy.

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

ajrin
Znalkyně 307 příspěvků 18.04.12 16:16

Ve 13 jsem žádnou postavu neřešila a jak jsem byla happy… A myslím si, že pokud dítě nemá nějaký opravdový problém (obezita, nebo naopak skutečná anorexie), pak by se v tomto věku nemělo s postavou vůbec nic řešit. Jednak se to všechno ještě tisíckrát změní, a pak taky v dospělosti si člověk ještě s tím hubnutím/přibíráním ještě užije až až… Sport je super vždy, a to nejen jako prostředek k tvarování postavy, ale hlavně zábava.
Děti (a vlastně i dospělí) jsou potvůrky a vždycky budou. Na tvé dceři si našli její štíhlost. Kdyby nebyla štíhlá, našli by si zase něco jiného, čemu si zaposmívat. Třeba velký nos, pihy, nebo naopak pár špíčků..ono se najde vždycky něco (a kolikrát to ani není pravda).

Na poličce 13 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 25 vzorků V tužebníku 8 parfémů

barabizna
sv. Parfema z Kecálburgu 2200 příspěvků 18.04.12 16:37

Je to blbý věk, puberta, dívky jsou hodně citlivé. Zdravým jídelníčkem se dá vše jen vylepšit a výhodou je, že si nemusí na rozdíl od ostatních odepírat kalorické bomby (Colu, zmrzlinu, dorty). Ale žádné cílené cpaní nedoporučuji. Věřím tomu, že se dcera za pár měsíců zakulatí, tělo začne mít ženské tvary a vše se samo upraví. Spíš bych pracovala s dcerou na sebepřijetí, vím, ve 13 je to těžké. Pokud reaguje takhle hystericky na nějakou poznámku, může mít problém. Na posílení svalů a radost z pohybu je dobrá a šetrná jízda na kole a rotopedu.

Na poličce 65 parfémů 5 miniatur 52 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 15 parfémů

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 18.04.12 16:43

Přesně tak, děti dovedou být zlé. Mě v tom věku taky posílali do ozdravoven, dávali mi léky na chuť k jídlu, podlamovaly se mi kolena, žebra lezla ven. Pak přišla puberta, kdy jsem se spravila, ale pořád jsem byla dost štíhlá a dost jsem nažírala a nepřibírala. A od 20 mám stehna jak závodnice a pěkný špek na břiše.. Takže bych to taky asi neřešila. Mimochodem, poznámek o anorektičkách jsem si vyslechla mnoho, a dokonce jednu i v 22, kdy jsem už vážila nějakých 65 kg a to teda zdaleka není podváha ;) Prostě měla pani velkou prdel a potřebovala si na někom vybít vztek.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Menys
Nevyléčitelná závislačka 1386 příspěvků 18.04.12 17:48

Šťastné to děvče :D , při dnešní obezitě dětí a mládeže to je světlá vyjímka. Sleduji to už delší dobu a rok od roku je to horší a horší. Nikdy nepamatuji tolik tlustých dětí. Dříve bývalo ve třídě tak maximálně jedno obézní dítě a dnes, hrůza pohledět. Maximálně bych dceru psychicky podpořila, nemá se za co stydět, ba právě naopak. Doporučuji vyvážený jídelníček, nemá smysl se cpát sladkostma, pohyb pouze silový, ne vytrvalostní a hlavně žádné stresy, ty dělají v přibírání na váze největší paseku. Za pár let bude s láskou vzpomínat, na to, jak vypadala ve 13 letech. :D
Typ postavy je dědičný, takže pokud jste v rodině spíš štíhlejší, tak těžko bude hromotluk.
Já mám postavu po tátovi, samý sval, stačí mi chvilka v posilce a pokud bych to nekorigovala, tak ze mě bude za chvíli Rambo a to u ženské není nic hezkého, ale je to pořád lepší, než být rozteklá, to fakt nesnesu. Zato můj muž je od přírody spíš štíhlejší postavy a nadře se v posilce dvakrát tolik co já, než bude mít stejný výsledek a to opravdu nesnese :mrgreen: . Někdy je to holt blázinec.

Na poličce 19 parfémů 31 miniatur 24 odstřiků 60 vzorků V tužebníku 0 parfémů

danaada
Parfémová maniačka 859 příspěvků 18.04.12 18:18

My máme problém s dceřinou štíhlostí už odmalička, mně to tedy nikdy nevadilo, ale vyslechla jsem si taky od některých maminek takové ty rádoby povzdychy jak je dcera hubená :mrgreen: v rámci preventivní prohlídky nás lékařka poslala na odborné vyšetření, ale hned říkala, že je to jen pro formu, že je zřejmé, že je to genetická záležitost. Tam nic nezjistili, nedali nám žádné rady ohledně jídelníčku, ani nedoporučili žádný sport, jen nás ujistili, že je vše ještě v normě. Dcera je celkově štíhlá, má v podstatě postavu jako modelka, jen jí schází asi 2 cm, aby ji mohla dělat :-)Jediná rada zní neřešit to a hlavně dceru neupínat k myšlení na to jakou má postavu. Není vůbec dobré v tomto věku dceru vést k jakémukoliv probírání jídelníčku nebo sportu s ohledem na postavu. To už asi teď bohužel budete těžko napravovat, ale nenápadně ji od nějakého hlídání toho co jí nebo jak sportuje odveďte, pro holky to vůbec není dobré na psychiku, bohužel právě tímhle jí můžete zadělat na budoucí problémy s příjmem potravy. Ale jinak ať je dcera opravdu ráda, že je štíhlá :) , ono to totiž mezi dnešními holkami je stejně tak, že štíhlost ostatním závidí, vidím to u teď skoro 19-leté dcery, té neustále někdo říká: „já mít postavu jako ty“ (z čehož zas nemám až takovou radost, protože pak má dcera pocit, že hubenost je vlastně fajn a nemá se chuť přecpávat :P, teď to sice myslím ironicky, ale problém takhle štíhlé holky opravdu mají, je jim totiž špatně z hladu i když normálně jí, ale mají třeba větší přestávku mezi jídly, prostě rychlý metabolismus ) U nich ve třídě přitom nemají tlustou dívku, tak polovina slečen by v pohodě mohla jít rovnou na miss a myslím, že tam normálně všechny jí. Ale tak jistě, že si dcera taky vyslechla poznámku, že je jako anorektička, naštěstí pronesenou v dobrém, když někdo viděl jak moc toho sní, ale podobným větám se prostě asi nikdo neubrání, nakonec na každém se dá něco najít, ne? Navíc ten typ postavy, který popisuješ, je pubertou lehce změnitelný.

Na poličce 12 parfémů 10 miniatur 52 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů

ajrin
Znalkyně 307 příspěvků 18.04.12 19:16

Přesně tak, dnes je tolik tlustých dětí, že ty, které vypadají jako záchodoví pavouci (což je v tom věku přirozené), jsou najednou obviňovány z anorexie. Ale aby rodiče udělali něco s těmi svými cvalíky, to ne - „však ty děti z toho vyrostou a budou zdravé a silné“,..blbost, málokteré dítě z tloušťky skutečně vyroste, akorát jim zakládají na obezitě.

Taky jsem byla jako dítě hubeňour. Ne, že bych nejedla, ale nepřecpávala jsem se a navíc jsem byla takové malé perpetuum mobile, stále v běhu (kde jsou ty časy teď, že :twisted: ). A také jsem si vyslechla narážky. Mým rodičům bylo doporučováno odborníky (rozumějte sousedy a rodinou), aby mě krmili tzv. „papkou“ - což je prosím kaše vyrobená z rohlíků, mléka a spoustou cukru. Fuj, ještě, že naši měli rozum… :jazyk:

Na poličce 13 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 25 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 20.04.12 10:41

Holky, moc vám všem děkuji za názory, dělala jsem to hlavně kvůli Nelči (dceři). Byla šťastná jako blecha, že má svoje vlákno. Myslím, že bylo od vás hrozně fajn, že jste zavzpomínaly na mládí. Já jsem totiž jako dítě byla mírně oplácaná a teď jsem štíhlá, ale je za tím velké úsilí, takže jsem se do jejího problému neuměla vcítit. Vypadá to, že už nebude tak vyvádět, ostatně stala se na chvíli celebritou na arome :mrgreen: Válela se smíchy u příspěvku Barbuchy a pravila, že jste cool a Barbucho, ty jsi killerka (v překladu, jestli se nepletu jsi fakt hustá, zkrátka jsi to zabila :lol:). :mavam:

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

barbucha  20.04.12 12:13

Jsem polichocena :mrgreen:

Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist