Jaké vůně by se vám líbily?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 19.11.07 22:26

Můžete si pustit fantazii na špacír… kdybyste byly parfumérky, jaké vůně byste zkusily vyrobit, ať už pro sebe, nebo ze zvědavosti, jak to bude vypadat?
Mě při pohledu na reklamu na Christinu Aguileru napadlo, jestli by se dala udělat opravdu černo-bílá vůně. Vzít něco černého jako bota - studené kadidlo nebo nějaký asfalt a la Black - a k tomu dát něco bělostného, akorát nevím co, možná nějaké zářivě bílé květiny, nebo mléčné tóny? A udělat to tak, aby jedna druhou nebila. Možná by to bylo nesnesitelné, ale aspoň originální :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 19.11.07 22:38

Vies, ze ani neviem? Moja mentalna kapacita vyhradena vonam sa venuje vonam existujucim, nestiha este vymyslat nove vone.
Mozno keby si predo mna posadila Oliviu Giacobetti, Anne Flipo, Jeana-Claude Ellenu, Annick Menardo, Lutensa so Sheldrakem alebo Roucelom alebo mozno ducha Jacquesa Guerlaina alebo Edmonda Roudnitsku, tak zacnem vymyslat. („Serge, Sa Majeste La Rose pripomina bylinkovy sampon a Rose de Nuit je chypre, nemozes urobit nejaku normalnu sviezu ruzu?“)

Pri cierno-bielej voni ma nic nenapada, ale kontrastna je napr Bulgari BLV: hrejivy puder a chladivy zazvor.

Mozno by slo skusit vanilku a cierne korenie :) Alebo kozu a fialky (moment, to uz existuje, to je Jolie Madame)

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 20.11.07 00:31

Konečně, konečně bych si udělala opravdu „zelenou vůni“. Rajčata, pelyněk, jalovec, šalvěj,cedrové dře­vo…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 20.11.07 07:38

Ano, vidím to úplně jasně. Proti mně sedí pan Coty, Bernard Chant, Juan Floris a Germaine Colierová a rvou si vlasy. A já si vymýšlím - tak na léto něco s bergamotem, limetkou a levandulí, s trochou růže jen tak pro zjemnění. Ale moment, to už tu je a asi dvě století…
Sem tam si nějakou levnější letní kolínskou upravím podle svého esenciálním olejem, ale nad svou vlastní vůní se budu muset hluboce zamyslet.

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 20.11.07 11:59

Ach, Garfiel, snad sa jej dozijes. Este tam pridaj galbanum.
V lete som si v skleniku velmi uzivala vonu rajcinovych listov. Mala by sa viacej pouzivat vo vonach.

IvKa, to mas pravdu, na Germaine Cellier som zabudla.

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 20.11.07 22:58

Benvenuta:jak bys popsala galbanum?Našla jsem si, že to ma být aromatická pryskyřice s ostřejší vůní, ale moc si to nedovedu představit.
Já jsem v létě trhala rajčatové lístky a zkoušela je samotné, nebo s různýma ingrediencema rozemnout na kůži a musím říct, že to bylo hodně zajímavé.Kdyby s nimi více začali experimentovat i výrobci parfémů, vůbec bych se nezlobila ;)

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 20.11.07 23:47

Je to ostry, velmi zeleny ton, ako ked zarezes do zelenej papriky. Nachadza sa vo vacsine zelenych voni (napr. Vent Vert) a potom aj vo vrchnych tonoch Bandita.

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 21.11.07 23:44

Díky za vysvětlení :) Tak s tím by se muselo opatrně. Možná bych přiadala i nějaký ten kumarin…

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 21.11.07 23:51

Kumarin zase nevím já, jak voní… jak ráda bych se k němu někde dostala, ale pořád mi uniká.

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 22.11.07 00:16

Nejvíc kumarinu by mělo být v tonce a podle toho bych řekla, že to bude sladká vůně čerstvě usušeného jetele šmrncnutého vanilkou. Bohužel ani tonku jsem nikdy neměla v ruce čistou, tak jen odhaduju.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 22.11.07 00:25

Mi připadá jako když se poseče louka, na které roste i bršlice, nebo mařinka a pak se z toho usuší sladce aromatické čerstvé seno.Je to taková ta příjemná bylinková sladkost.Někteří tvrdí, že dost připomíná vanilku, jak píše macska, ale tu já naštěstí necítím.

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 22.11.07 09:45

Kumarin je v tomce vonné ( Anthoxantum odoratum) lipnicovité, né v tonce( fazoli).

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 22.11.07 09:56

Ach ta botanika červenající se smajlík Trochu jsem googlila a opravdu by měl být hodně cítit ze sušící se mařinky. Teď jen počkat na léto.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 22.11.07 09:57

V tonce (silovoň obecná) je taky a parfumerii se používá právě tonka a ne tomka.

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 22.11.07 10:09

To jo,protože se to dělá z těch jejich bobů,z trávy se toho moc nevyždíme, ale na louce pro ovonění kumarinu potkáte dřív tu tomku nebo mařinku :) S tonkou na živo jsem ještě neměla tu čest, ale s těma dvěma jo, voní hezky:)

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist