Jakou máte úchylku?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 03.05.09 09:54
Jakou máte úchylku?

Myslím - úchylku z povolání? :lol: :lol: :lol: :lol: Nebo jste čekali něco jiného? :wink: Já kdysi dávno jako hodně mladé děvče pracovala cca 3 roky na pozici pokladní v bance. Od té doby musím mít bankovky v pěněžence srovnané podle hodnot a narovnané. Ani růžek se nesmí ohnout. Stejně přistupuji k dokladům. Šílím z lidí, kteří neví, kam založili tuhle složenku, tenhle doklad, nemohou najít záručák… Tak jakou máte úchylku z povolání vy? Přenesli jste si něco takového do soukromí a nemáte pokoj, dokud to neuděláte? :whistle:

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »
Reakce:

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5742 příspěvků 03.05.09 10:11

Já lidem koukám na ruce. Když má někdo pěkně vystouplé a pružné žíly, tak si říkám: „Tam by se krásně píchala flexila (brala krev).“ :D

Na poličce 49 parfémů 18 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 03.05.09 10:17

Rodiče mají už asi 15 let pneuservis a tata z toho má těžkou úchylku :D Ať je kdekoliv, tak se pořád autům dívá na kola „dívej se, ten má ještě zimní gumy!“, „každý kolo má jiný“ apod :D

Já mám vystudovanou hotelovku, tak v restauracích a hotelech dost pozoruju co a jak, jestli dělají všechno tak jak by s mělo apod, ale už mě to celkem pouští, teď je ze mě spíš maniak na Čínu a Nizozemí a na cízí jazyky všeobecně :)

Na poličce 86 parfémů 50 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 25 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5742 příspěvků 03.05.09 10:26

Moje mamka dělá účetnictví a doma si vede přesné zápisky o tom, co kdy koupila a za kolik. Na konci měsíce to sčítá. Myslím, že je to docela užitečná úchylka, ale já jsem na to moc líná… Jo a taky si všude lepí ty svoje zářivé papírky s poznámkami. VŠU­DE.

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 03.05.09 11:19
chaantal píše:
Rodiče mají už asi 15 let pneuservis a tata z toho má těžkou úchylku :D Ať je kdekoliv, tak se pořád autům dívá na kola „dívej se, ten má ještě zimní gumy!“, „každý kolo má jiný“ apod :DJá mám vystudovanou hotelovku, tak v restauracích a hotelech dost pozoruju co a jak, jestli dělají všechno tak jak by s mělo apod, ale už mě to celkem pouští, teď je ze mě spíš maniak na Čínu a Nizozemí a na cízí jazyky všeobecně :)
:D

Vystudovanou hotelovku sice nemám, ale v restauracích bývám dost nekompromisní kritik. Dokonce jsme s bráchou (sobě pro radost :D ) začali psát takového „Michellinského“ průvodce po rodném městě, hodnotíme restaurace nejen z pohledu gastronomického (v tom jsme absolutní laici, takže spíš jen chutnalo/nechutnalo :oops: :oops: :oops: ), ale i co se týká servisu, interiéru… Nejlepší hodnocení mají u nás restaurace, které vlastní cizinci, tam bývají služby na mnohem vyšší úrovni. :?

Další moje úchylka je barevné ladění. Třeba v kanclu mám všechny psací a kancelářské potřeby barevně sladěné (i s nábytkem) :roll: , o bytě ani nemluvím. Jsem opravdu magor. :mrgreen:

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.05.09 11:54

Čtu a v duchu opravuju chyby, stylistiku… než něco řeknu, mám-li čas, desetkrát si to v hlavě zformuluju tak, aby to bylo stylisticky na úrovni :) Při sledování filmů kontroluju titulky, případně zpětně překládám dabing a vymýšlím lepší překlad…

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 03.05.09 12:11

Pracuji v kulturním zařízení, historické budově, kde kromě toho aby všechno klapalo, šlapalo po stránce organizační a programové, musí být vždy perfektně čisto, uklizeno. Má úchylka spočívá v tom, že při návštěvách historických objektů, kvituji s velkým respektem, množství očištěných oken, naleštěných podlah, čistých toalet, stropů bez pavučin (má speciální úchylka-pavučiny). Nesmírně si vážím a dokážu ocenit práci pomocného personálu, který se o takto připravené prostory zaslouží. Můžete namítnout, samozřejmost, tak to má přece vypadat. V tom spočívá má úchylka, nekoukám po obrazech, nábytku, galerii, interiéru jako takovém, ale ještě kontroluji prach na parapetu apod. Zajímavé, doma sem tam nějaký zapomenutý nedostatek přehlídnu bez komentáře.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 5 odstřiků 93 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Lenka7717
Znalkyně 375 příspěvků 03.05.09 13:23

Vystudovala jsem matematiku a naprosto spolehlivě mě dovádí k šílenství terminus technicus „větší polovina“.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 21 vzorků V tužebníku 0 parfémů

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 03.05.09 14:20

A nezačínáš odpočítávat třeba šuplíky od „nultý šuplík, první…“ ? :D K tomu má tendence můj manžel :)

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 03.05.09 14:22
Ada píše: Čtu a v duchu opravuju chyby, stylistiku… než něco řeknu, mám-li čas, desetkrát si to v hlavě zformuluju tak, aby to bylo stylisticky na úrovni :) Při sledování filmů kontroluju titulky, případně zpětně překládám dabing a vymýšlím lepší překlad…

Som na tom podobne. Pred prvou MD som prekladala pre vydavateľstvo (nebudem menovať, ale jedno z najväčších v SR :D ) a odvtedy, ak niekde v knihe nájdem zlý preklad, už aj im píšem mail :lol: Neverili by ste v koľkých knihách sú chyby, preklepy alebo zlý preklad, aj v detských :roll:

Ďalšia úchylka je, že keď vešiam a štipcujem prádlo, štipce na prádlo musia byť tiež farebne zladené - na jednom kuse prádla musia byť dva štipce jednej farby :lol:

Ďalšia úchylka je, že od malého malička všetko voniam - ale fakt všetko, aj oblečenie keď ho hádžem do koša na prádlo :oops: :oops: :oops:

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5742 příspěvků 03.05.09 14:26

Farebne zladené štipce - tak to je síla :lol:. Jak dlouho věšíš prádlo?:D

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 03.05.09 14:28
viky píše:
Farebne zladené štipce - tak to je síla :lol:. Jak dlouho věšíš prádlo?:D

Ide mi to celkom rýchlo, pretože ich mám už farebne zladené vo vedierku, v ktorom ich skladujem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5742 příspěvků 03.05.09 14:29

Áha :lol: :lol: :lol:.

Lenka7717
Znalkyně 375 příspěvků 03.05.09 14:44
daniela píše:
A nezačínáš odpočítávat třeba šuplíky od „nultý šuplík, první…“ ? :D K tomu má tendence můj manžel :)

Šuplíky neodpočítávám­.......ale je to skvělý nápad!!! :lol:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 21 vzorků V tužebníku 0 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 03.05.09 14:49

Ne úchylku z povolání, ale spíš ze školy: pravopis mě vždycky bavil a nedělal mi nějaké větší problémy. Takže je ze mě pedant přes pravopis - v rámci rodiny všem opravuji gramatické chyby v psaném textu :D V smskách, ve vzkazech na ledničce, v mailech - klidně jim to pošlu zpět s tučně červeně zvýrazněnou a opravenou chybou :oops: Ale opravdu jen v rámci rodiny plus asi dvou nejbližším přátelům. Záleží mi totiž na tom, aby nevypadali negramotní :wink:

A ještě jednu úchylčičku mám: roluju jízdenky do městské. Kdykoli mám nějakou v ruce, okamžitě ji (nevědomky) roluju do úzké trubičky, často ještě před tím, než nastoupím a štípnu ji. Ještě o něco horší to je, když zároveň nastoupí i revizor :roll:

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist