Jakou vůni poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 01.01.09 11:29
Jakou vůni poradíte?

Tak já využiji také této začátečnické debaty a zeptám se :wink: . Bude mi za nějaký čas třicet, mám dvě malé děti a cítím. že přichází pravý čas najít si svůj první! parfém, na míru jako dělaný. Kdysi v „pravěku“ jsem měla ráda žluté Kookai, C. K. One a U, Pret-a-porter, adidas, ale tak nějak hledám změnu, něco více ženského, ale ne těžkého, přeslazeného či orientálního. Miluju bergamot, skořici, lilie, frézie…(což se k sobě zrovna moc nehodí) Mám miniaturku Burberry Weekend, která „ujde“, Moschino I love love je moc citrusová, DKNY Women se mi nelíbí, Lanvin Eclat mne nezaujal, Nina Ricci Premier Jour je moc kytičková, Cacharel Eden je nářez, na který zatím nemám názor…Jsem náročná, což? :lol: Bohužel tady u nás v kraji není vůbec možnost jít někat něco očichat, mám tudíž pár tipů a zajímal by mne názor někoho fundovaného, případně další tipy: Burberry Beat, N. R. Love in Paris, Lacoste Pour Femme, DKNY Be delicious, Diesel Fuel for life Unlim., Dior Jadore…Díky za váš čas

Na poličce 9 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »
Reakce:

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 01.01.09 18:00

Zuzi, bergamot, skořice, lilie, frézie, z toho je těžké něco uvařit. Zkus upřesnit, jestli hledáš jemnou květinovku, omamný orient, veselou vůni, něco intimního atd., ať se máme čeho chytit. Jinak z Tvého předvýběru bych si dovolila Ti všechno vyškrtnout :wink: , snad s výjimkou Lacoste (pokud se ovšem nejedná o srdeční záležitosti). Ostatní alespoň mně připadají hodně frekventované, poměrně nezajímavé. Určitě vymyslíme něco originálnějšího. Jen se víc rozepiš.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 01.01.09 18:22

Ufff…No, je vidět, že jsem fakt zelenáč, ráda si proto nechám poradit. Mám už zkušenost, že co se líbí masám, mně většinou ne - možná proto výčet tak „profláklých“ vůní, abych si mohla potvrdit domněnku…Projela jsem dnes odpoledne recenze o parfémech, které mě zajímají, ale mám z toho jen větší mišmaš. Nemám se pořádně čeho při výběru chytit, proto se držím tipů, které mi někdo dá - vše ovšem jen naslepo a virtuálně. Chtěla bych nějakou super vůničku, osobitou, zajímavou, na denní nošení, ne nic přeslazeného (to se na mně tak divně rozleží), nic orientálního těžkého (to si na sobě neumím představit), ale takové ty vyloženě svěženky typu Mexx a Adidas také nehledám. Prostě příjemný (i pro okolí), osobitý, lehčí, ženský parfém pro mladou matku, která se obléká pohodlně, sportovněji, prakticky - je to lepší upřesnění? Nevadí mi květinové vůně, ale zase těch květin nesmí být moc, ovocné vůně už jsou na mě moc bonbonkové, z některých vůní cítím zpočátku jen ten alkohol a ten mě dusí, vanilka, čokoláda - to není nic pro mne…Objednala jsem tu pár vzorků, tak zase trošku získám představu :wink:

Fleur  01.01.09 18:36

Já bych ti radila vyzkoušet:
Givenchy Extravagance d´Amarige a Jennifer Lopez Still (typově jsou tou pepřovou svěžestí trošku podobné Lacoste Pour femme).

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 01.01.09 18:42

Děkuji děkuji, píšu si na NOVÝ seznam! Snad konečně budu mít více jasno…

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 01.01.09 18:42

Já ti bohužel, můžu poradit nahromadit vzorečky a z nich si pak vybrat odstřiky nebo zbytky ve flakoncích na pořádné vyzkoušení, jedině tak poznáš, jestli zvládneš celé balení, protože někdy se člověk nadchne, koupí a po chvíli je po lásce. Z těch vůní, které si vypsala se mi nelíbí ani jedna (kromě Burberry a Diesela, ty neznám) a máš další názor a teď co s tím :roll:

Vanilku bych nezavrhovala, taky jsem si myslela, že ji nemusím, ale umí být opravdu krásná. A třeba jsem ani netušila, že aldehydové vůně se mi můžou moc líbit.
Moje tipy jsou:
Donna - Laura Biagiotti
Ferré Rose
Forever and Ever Dior
Acqua di Gio
některý Innocent
Byzance, vůbec není těžká, jak by se mohlo podle flakonku zdát
a další a další a další.........
Přeji hodně voňavých zážitků a ať se ti podaří najít vůni podle svých představ :D

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 01.01.09 18:52

Díky, jsem vděčná za každý názor, pak z toho udělám výtah, nějaké vzorečky opravdu nahromadím a možná si vyberu. Nejhorší je, že se neustále objevují nové a nové vůně :x …

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 01.01.09 18:59

zkusila bych ještě L´instant Magic (krásné mandle), Organza Indecence (skořice), Ange ou Demon(zvláštní lilie a vanilka), AP Maitresse - přijde mi taková hodně ženská. Myslím, že je lepší mít více parfémků - podle nálady a podle oblečení - ideální tak 4 -5 kombinovat - nejlépe si koupit pouze odsřiky - vůni zkusit ponosit a pak se rozhodnout pro koupi celé láhve.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 01.01.09 19:07

Díky, píšu si. Dělám si právě zásobu odstřiků, je to fakt schůdné řešení, zkusit, pak se rozhodnout. Budu ovšem ráda, když doma „vyzuzám“ aspoň jeden parfém, manžel má stále představu, že ta toaletka z drogérky, co jsem si kupovala předloni, mi musí přece stačit… :lol:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 01.01.09 19:15

Já bych Beat, Love in Paris a J'Adore zkusila. Ale jestli hledáš něco, nad čím si řekneš „TO je ono“, tak mezi těmito vůněmi asi nenajdeš - jsou relativně univerzální, příjemné, zdá se mi, že ty bys přece jen chtěla něco výjimečného.
Eclat a Premier Jour už ne a Eden ještě ne, to je takový ten mezistupeň, který je právě vhodný na zkoušení vzorků a odstřiků, abys získala „ponor“, takže do toho, jak radí holky. Nespěchej, udělej si z cesty za parfémem příjemný zážitek :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 01.01.09 19:25

Díky. mám taky takový pocit (ohledně už ne a ještě ne). Na začátek potřebuji zkusit něco „univerzálního“, abych získala přehled, zamilovala se a pak, s více zkušenostmi, si najdu nějakou tu pecku, celoživotní voňavou lásku… :)

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 01.01.09 19:28

Prubni Estée Lauder Intuition (moc pěkná frézie, a začíná bergamotem), Chanel Chance (hyacint, ale komu se líbí frézie… :wink: - navíc bergamotový start), Cacharel Noa (jemná květinová vůně, evokuje splývající krémový satén - nenapodobitelná), Cacharel Anais Anais (tak trochu retro laděná liliovka - komu sedne, našel poklad).

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 01.01.09 19:31

Hlavně aby se líbila tobě, na nějakou třeskutou originalitu bych nekoukala. Chce to hlavně zkoušet, zkoušet a zkoušet. Na tenhle typ vůní moc nejsem, tak jich ani nemám moc vyzkoušených (ale J'Adore jsem kdysi měla a Love in Paris možná někdy v budoucnu mít budu).
:conf:

Gucci Eau de Parfum II (v růžovém obalu)
Moschino Funny - čajová ovocenko květinová
EL Pure White Linen - bílozelená květinovka (možná i Pleasures a odnože, ale to už je asi moc kytek)
Gucci Envy - zelená květinovka
Hermés - Caleche Eau Delicate
Bulgari Pour Femme - jemné pudrové kytičky

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

scarlet
Učednice 72 příspěvků 01.01.09 21:34

Absolutely Irresistible- Givenchy

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

yunnan
Znalkyně 335 příspěvků 22.01.09 22:43
Co jiného zkusit?

Budu tady asi za exota, ale co se dá dělat :roll: Poraďte prosím ......

Moje oblíbená a vlastně jediná vůně, kterou používám už asi 10 let, je Tendre Poison a předtím jsem několik let měla jen Joop Le Bain. Zatím všechny mé pokusy vybrat si jinou byly neúspěšné, nic nebylo to pravé ořechové. Co byste mi doporučily vyzkoušet?

Na poličce 18 parfémů 6 miniatur 1 odstřik 147 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist