Jaký faktor k moři?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 12.07.11 21:20
Jaký faktor k moři?

Děvčata, zajímalo by mně, jak vysoký faktor opalovacích přípravků používáte u moře pro sebe a jaký pro děti?

Já jsem spíš tmavší typ - teda tmavé oči i vlasy, pleť v zimě bledá, ale v létě se dobře opaluji a nespálím se téměř nikdy. Letos letíme na Mallorku a pro sebe jsem si koupila faktor 15 na první dny, pak 10. Teď jsem četla diskuzi, že to je na tuhle destinaci málo :conf: Poslední roky jsme jezdili jen do Chorvatska, tam to asi tolik nepřipaluje…tak teď teda nevím :|

Dětem beru 50 a 30.

Na poličce 18 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Reakce:

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 12.07.11 21:23

V Chorvátsku som minulý týždeň deti natierala OF 50 a 30 a mladšia aj tak schytala alergiu na slnko. Ja s manželom sme začali s OF 30, potom sme prešli na 10 a sme opálení, ale nik nie je spálený ani sa nik z nás nešúpe :wink:

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

emily
Nevyléčitelná závislačka 1779 příspěvků 13.07.11 00:02

U mňa Egypt máj- veľmi bledá pokožka-vždy sa spáli, začiatok OF 50 Vichy - des des des na x-tú robil neskutočné fľaky-červené na koži+alergia, potom som prešla na 30 Lierac a paráda, na slnku len 2-3 hoďky celkovo, /žiadne vypekanie pol dňa/ farba pekná zlatavá mi ostala doteraz, bez lúpania.
Bridgett: podľa toho koľko času mieniš stráviť na slnku- ak sa chceš vypekať, tak vyšší faktor, ešte výber dobrej značky netreba podceniť :wink:

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 116 vzorků V tužebníku 11 parfémů

foxy
Nevyléčitelná závislačka 1837 příspěvků 13.07.11 08:00

Tak já jsem typ, který než se opálí do zlata, tak se nejdřív vždycky spálí :( Letos jsem měla v Thajsku 30 a pak tuším 15, opalovala jsem se trochu opatrněji a mazala se a šlo to, značku jsem neměla žádnou známou.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

pipisek
Nevyléčitelná závislačka 1023 příspěvků 13.07.11 08:41

Rozhodně doporučuji začínat 30, na obličej si klidně napatlej i 50 od dětí, dělám to tak ty první tři dny. Pak přejdu na 15-20. Já se opaluji také dobře, málokdy se spálím, beru to smažení tak nějak zlatou střední cestou.

Tady v Čechách používám 20 a pak 15, níž fakt nejdu :lol:

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 33 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Veruška
Znalkyně 255 příspěvků 13.07.11 09:50

Já jsem taky tmavý typ - vlasy a oči, ale pleť mám jak bledule. V Egyptě jsem používala SPF 15 na první dny od Avéne a potom jenom 10. Nespálila jsem se, ani neopálila.

Vždycky jsem si říkala, že když se nespálím, tak je to dobrý, ale pořádně nevím, jestli dělám správně.

Letos jsem si do Francie koupila v předstihu patnáctku a budu se s ní mazat asi celou dobu.

Na poličce 0 parfémů 1 miniatura 13 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 13.07.11 12:55

Veruško teda to koukám - v Egyptě 10 a neopálila ses? :shock: :conf: Taky si říkám, že když se nespálím, snad je to v pohodě… chci mít pěknou barvu, ale zase se bojím toho záření, nechtěla bych aby mi kůže předčasně zestárla :| Na druhou stranu mojí mamce bude za rok 50, nikdy se ničím nemaže (teda u moře nějakým malým faktorem ano, ale tady ničím) a nemá skoro jedinou vrásku!
Já to cílené opékání moc nemusím, teda u vody to jde tak nějak samo, ale jinak je mi z toho sluníčka většinou za chvíli špatně. Jenže vzhledem k tomu, že máme dva malý prcky, který ve stínu fakt neudržím, tak budeme venku na sluníčku v podstatě celý den kromě poledne.

Před dvěma lety jsem měla v Chorvatsku 15 a pak 10 a neopálila jsem se skoro vůbec, což u mně nevídané - ale asi to bylo tím, že jsem byla pár dní těhotná :D

Teď už mám docela pěknou barvičku, tady u nás se mažu 6. Používám většinou Niveu - pro děti i sebe. Letos jsem si teda koupila 15 a 10 Dermacol, tak snad bude dobrý…

Veruška
Znalkyně 255 příspěvků 13.07.11 14:58
Bridgett píše:
Veruško teda to koukám - v Egyptě 10 a neopálila ses?

Ne, já jsem skoro stále bledule. Takže do Egypta jsem jela se slabým základem tady z Čech a víc nechytnu, i kdybych se na hlavu stavěla… Když se nanamažu vůbec, tak kůže zčervená a druhý den ani památka…

Ale taky si říkám, jestli si neubližuju tím zářením. Navíc se docela bojím i rakoviny kůže. Každý rok si nechávám odstraňovat aspoň 2 rizikové pihy… Ale kožařka mi říkala, že mám dobrý fototyp, tak nevím… ona se ale řídí asi jen barvou očí a vlasů.

Veruška
Znalkyně 255 příspěvků 13.07.11 15:00

Já si teď taky na doma koupila Niveu 6 se slabým samoopalovacím účinkem, abych měla aspoň trochu barvičku…

janamarie
Znalkyně 316 příspěvků 13.07.11 15:20

Já používám celoročně SPF50, v ČR i u moře.

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 11 vzorků V tužebníku 0 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 13.07.11 15:28

Bridgett: Předčasné stárnutí kůže způsobuje jakékoliv opalování. ;-)

Kamarádka co to má asi jako ty (dobře se opálí a spálila se jednou v životě) si prý k moři bere 15 a prý v pohodě. Pro malé děti bych volila asi ten nejvyšší faktor co jde, pokud budou na slunku celý den.

Já používám pro delší dobu na slunku 50 ať jsem kde jsem, ale mám to s tím opalováním jinak (nechci! se opálit). :-)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 13.07.11 18:53
shanin píše:
Bridgett: Předčasné stárnutí kůže způsobuje jakékoliv opalování. ;-)

Kamarádka co to má asi jako ty (dobře se opálí a spálila se jednou v životě) si prý k moři bere 15 a prý v pohodě. Pro malé děti bych volila asi ten nejvyšší faktor co jde, pokud budou na slunku celý den.

Já používám pro delší dobu na slunku 50 ať jsem kde jsem, ale mám to s tím opalováním jinak (nechci! se opálit). :-)

Já vím, já vím, že kůže stárne tak i tak. Ale přeci jen je rozdíl mezi tím kdo se maže a kdo ne :wink:

Tchyně se opéká pořád, maže se tak 4 max. (tuhle se dokonce mazala krémem PO opalování, když jsem jí upozornila, tak dělala že si to spletla :roll: ) a taky ta kůže teda podle toho vypadá…

Mladší bude mít 50 celou dobu, staršímu možná snížím na 30, už je trochu opálený, uvidím jak bude chytat barvu. Ale je fakt, že když dá člověk 50, tak stačí 2× za den přemáznout a je to v pohodě. Ale jsou oba světloučký, tak jsem moc opatrná.

A to já se zase opálit chci! :D S opálenou pletí vypadám zdravěji, nemusím se tolik líčit, prostě mi to celkově nějak víc sluší :wink: Ale moc se mi líbí světlé typy s alabastrovou pletí a pihami třeba, kde je naopak světlá pokožka předností!

zuz.ka
sv. Parfema z Kecálburgu 3966 příspěvků 22.07.11 13:23

Celoročně 50 pro celou rodinu. Žádné snižování neřeším. Navíc mi kožní říkal, že na vážné problémy si člověk zadělává právě v dětství a dospívání a mám se snažit u svých dětí co nejvíc vyhnout spálení na slunci. Tak je mažu 50 všude, u moře se nespálily, mají zdravou barvu a jsou spokojené. :wink:

Na poličce 41 parfémů 1 miniatura 39 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 22.07.11 14:19

Přesně tak, 50+ a ten i mimo léto na obličej, kvůli pigmentovým skvrnám

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 22.07.11 14:56

Ja som sa od mora tento rok práve s tými pigmentovými škvrnami vrátila napriek tomu, že som použivala SPF 50 Bioderma (striedala som to s SPF 20 Avéne). Mám ich prvý krát v živote, priamo na čele a nie je to zrovna pekné, nedajú sa mi ani úplne zatrieť. Rozprávala som sa o tom s pani v lekárni a povedala mi, že je možné, že som nedávala dostatočne silnú vrstvu krému. Asi má pravdu. Ach jaj. Na jeseň sa ich budem musieť nejako zbaviť. Máte skúsenosti s niektorými bieliacimi prípravkami? Ktoré sú účinné?

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist