Jaro, léto, podzim zima - barevná typologie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 15.09.09 22:15
Jaro, léto, podzim zima - barevná typologie

Máte někdo zkušenost s tím, že se dají i trochu vytipovat vůně podle toho, jaký je člověk typ? Já například jsem prý podzim a myslím,, že přece jen moje polička tomu trochu odpovídá.
Potřebovala bych vybrat nějaké vůně pro kamarádku, která je jarní typ, sama neví, jaké vůně se jí líbí, tak bych jí chtěla poslat nějaké hezké vzorečky, ale tápu. Kdyby mi někdo poradil, budu ráda.
A samozřejmě se můžete rozepsat i o ostatních barevných typech… :D

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ippolita
Parfémová maniačka 826 příspěvků 15.09.09 23:01

Myslim, ze na niekoho to plati, a na niekoho vobec nie. Priklad: sama neviem, aky som typ. Mala som obdobia, ked som si myslela, ze som aj jesenny, ale ten som pravdepodobne najmenej. Zavisi, ako slnko chyti moju plet a vlasy. Mama mi vravela, ze som najskor jarny typ, hoci nemam blond vlasy. Letne farby mi nepristanu a zimny som len so silnym make-upom, ale to asi kazdy.
S typologiou to moze byt navyse tak, ze clovek aj moze vyzerat vizualne ako urcity farebny typ, ale povaha je protochodna k tomu obdobiu. Teda, viem, ze nie som jesen, jesen je moje druhe najoblubenejsie obdobie po jari, no povedala by som, ze povahu/ ci temperament/ mam jesenny az zimny. Vone sa mi pacia z celej skaly - z kazdeho typu nejaka, mam rada chypre, orientalky, drevite, ale aj uplne naivne jednoduche a optimisticke vone. Na policke zdaleka nemam vone, ktore by som momentalne chcela. Bolo by tam dost extremov.
Skor by som sa priklonila k tomu, ze sa da priradit vona k urcitemu vyjadrovaniu a myslienkovym pochodom a celkovemu estetickemu postoju, ale na to treba cloveka poznat viac.

Na poličce 51 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 16.09.09 14:12

Děkuju za odpověď. Ona mi to totiž ta kamarádka dala jako jediné vodítko, viděly jsme se jen jednou na dovolené, teď jen písemně, takže se dá říct, že ji moc neznám. Ale je to takový jemný, veselý typ s teplou barvou pokožky a zlatými vlasy, přátelská.
A možná je trošku podobná Barbaře…zkusím mrnout na její poličku.
Fakt váhám, jestli něco svěžího nebo naopak kořeněného a sladkého, což se mi zdá, že jde k teplé barvě pokožky, ale zas je to taková éteriká bytost.
Jsem překvapená, že k barevným typům se přiřazuje i povaha.
Já sama bych si zase nikdy nemyslela, že jsem podzimní typ…zrz vlasy mám jen přimíchány do obyčejných popelavých, ale když mi to kamarádka řekla, je fakt, že mi sedí přírodní, tlumené barvy a parfémy mám ráda teplé a barevné jako podzim.

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 16.09.09 14:18

ja si uprimne myslim, ze to je blbost

spis se kamaradky obecne zeptej, jak by chtela vonet - ovocne, citrusove, sladce, sveze … to by mela zvladnout :) … a od toho se odpichni … a jestli nezvladne ani to - tak si myslim, ze je uplne fuk, co ji posles :)

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 16.09.09 14:22

Taky si myslím, že co se vůní týká, nemusí být shoda mezi barevným typem a parfémovým vkusem. Já jsem prý něco mezi letním a zimním typem a vůně mám různých druhů… i ty teplé… :wink:

Z Tvých vzorků bych poslala třeba Love in Paris, Diamonds, Flowerbomb… :)

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

ajinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2726 příspěvků 16.09.09 14:24

Já souhlasím s Jasminou, vizuální dojem z člověka, celkový, ani detailní, na barvy zaměřený, nemusí absolutně korespondovat s chemií pokožky…bylo by to asi i trochu jednotvárné, že by třeba všechny podzimní tmavovlásky atd., voněly stejně… :wink: :lol: . Zkusila bych rovněž vysondovat oblibu jednotlivých složek přímo u kamarádky…

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 16.09.09 14:28

Tipovat vůni podle barevné typologie člověka mi přijde stejně „přesné“ jako tipovat vůni podle barvy vlasů, měsíčního znamení nebo velikosti nohy :D

Sama jsem zimní typ a moje polička - to jsou snad všechna roční období a ještě možná něco navíc :wink:

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 16.09.09 14:43

Já vím, že také asi nejsem jednoznačně ten jeden typ, ale jo, baví mě vybírat i pro kamarádku, která nezadá víc údajů..o to je to zajímavější, přemýšlet o druhém, čím bych ho mohla překvapit.
Myslím, že typ na Diamonds a možná Love in Paris je dobrý, Flowerbomb by pro ni byl moc sladký.
Večer to budu balit, možná ji přibalím odstřik Kenza Amour Indian Holi, chtěla bych ji nějak udělat radost, vyptávat se jí už nebudu…

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 16.09.09 14:47

Jinak, myslím, že výběr vůní podle typologie se trochu podobá výběru vůně podle fotky, tohle téma už tu je a nikdo se nad tím nepozastavuje a myslím, že to též není příliš přesné…já to tedy vidím, jak dost podobné.
Nejde o to přesně rozdělit vůně podle období, spíš jde o vodítko…

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 16.09.09 15:26

Rakuli - podívej se mi na poličku a zkus tipnout jakou mám barvu vlasů, pleti, postavu a výšku :wink:

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

ajinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2726 příspěvků 16.09.09 15:32

Rakulko , jestli můžu dodatek, z Tvých vzorků bych kamarádce poslala třeba Covet, Pure Poison, Un Jardin Sur Le Nil, Jesuse del P. In White, možná na zkoušku Hypnotic… :lol: :lol:

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 16.09.09 16:00

Ajinko, děkuji… :)

Juano, nejsem věštec, takže netipuju nic

Díky všem za rady a mějte se hezky

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 16.09.09 16:47

priznam se, ze ani vyber vune podle fotky mi neprijde uzitecny :) to je spis takova volnejsi zabava a tipovani ;)

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Maty
Nevyléčitelná závislačka 1434 příspěvků 16.09.09 19:55

Také si osobně myslím,že to tak dělit nejde.NAŠTĚSTÍ!!!! :D To by jsme měly okruh prozkoumávání pěkně ztenčenýa při mém štěstí by se na mě hodily citrusové a vodní vůně :vomit:

Někde jsem četla rozdělení vůní podle zvěrokruhu.Podle toho,co mi radili snad ani střelec nejsem :lol:

Na poličce 10 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 111 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 17.09.09 08:55

Dělit se to dá trochu podle povahy (vynechám-li chemii kůže), ale podle barevné typologie fakt ne. Párkrát jsem napochodovala do parfumerky a řekla: podívejte se na mne a něco mi doporučte. Vždycky to byla katastrofa. Žádnou z těch odbornic co tam prodávaly nenapadlo, že by blondýnku zjevem připomínající barokního andělíčka mohl zaujmout Bvlgari Black.

Maty - jo, na mne to taky nesedí, když jsem si přečetla Oaksovo doporučení pro váhy, šla jsem se podívat jestli jsem se nespletla s datem narození.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist