jasmín

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 09.09.09 22:46
jasmín

Hledám vůně jasmínu… nějakou vůni, která by byla stejně nádherná, jako čaj „květinová bomba“ nebo „ptačí jazýček“. Lépe to popsat neumím:-)

Na poličce 37 parfémů 1 miniatura 13 odstřiků 45 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

B4rča
Parfémová maniačka 825 příspěvků 09.09.09 23:22

Tak tyhle čaje neznám, znám akorát takový ten čínský jasmínový čaj. Přesná kopie jeho vůně je Blush od Marc Jacobs. Alespoň podle mě :wink:

Na poličce 19 parfémů 2 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 10.09.09 09:47

Souhlas - možná bych přidala ještě Blush Intense .
Zajímavý jasmín je v Tea Rose Jasmin (to „Rose“ si lze odmyslet, protože v této vůni nějak nemá čajová růže možnost se projevit) - ale ten jasmín je i na čaj hodně výrazný. Je to spíš takový jasmínový soliflor.

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 10.09.09 11:07

tak to se po nich budu muset porozhlédnout, alespoň po vzorečcích… Vždycky mi voněl jasmín (v čajích) a u nás pustoryl, když kvete. Ale nikde jsem ho nenašla takový, jaký bych chtěla… Doufala jsem v Jasmin noir, ale je jakoby nakyslý.. kdežto já hledám hladivý… Kdybyste měli ještě nějaké nápady, budu vděčná…

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 10.09.09 11:26

souhlasim,
blush je moc pekny jasmin

mela jsem ho, ale nakonec poslala dal - ja totiz asi prece jen miluju vice tu vuni nazivo, nez ze bych se s ni chtela vonet, holt na kvetinove vune nejsem ;)

ale vzorek ti klidne mohu poslat, trochu jsem si nechala v male lahvicce a la refan (akorat ho budu muset zkusit, v jakem je stavu, jestli porad voni stejne - ja mam k tem prestrikavanym vunim trochu predsudky, co se vydrze tyce :))

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Kajla
sv. Parfema z Kecálburgu 5136 příspěvků 10.09.09 12:03

Krásný, hladký jasmin je v Jasmin de Nuit od TDC

Na poličce 54 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 5 parfémů

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 10.09.09 12:04

zkoušely už jste některá Jasmin Sambac?

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 10.09.09 14:09
eskargoth píše:

Myslím, že je to to, co tu roste na konci ulice:D

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 10.09.09 14:24
gentiana píše:
eskargoth píše:

Ty křaky co kvetou na jaře jsou pustoryl. Ale blbě jsem se vyjádřila… myslela jsem vůni od Williamsona…

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 10.09.09 19:31
eskargoth píše:
gentiana píše:
eskargoth píše:
Ty křaky co kvetou na jaře jsou pustoryl. Ale blbě jsem se vyjádřila… myslela jsem vůni od Williamsona…

Pustoryl od jasmínu poznám. Ne, že bych se obtěžovala určovat, co je většina jasmínu, co tu roste na plotech, za druh, ale ten, co tu mají jenom jedni, podle mě jasminum sambac aka jasmín arabský bude. Dobře ladí s Une Fleur nebo s Vocalise, které jsem na jaře hodně nosila a tenhle jasmín si k tomu strkala do vlasů a smrděla lidem:D
A že jde o nějakou voňavku, to mi došlo. Jenom jsem neodolala možnosti zavtipkovat.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 10.09.09 19:44
Pustoryl od jasmínu poznám. Ne, že bych se obtěžovala určovat, co je většina jasmínu, co tu roste na plotech, za druh, ale ten, co tu mají jenom jedni, podle mě jasminum sambac aka jasmín arabský bude. Dobře ladí s Une Fleur nebo s Vocalise, které jsem na jaře hodně nosila a tenhle jasmín si k tomu strkala do vlasů a smrděla lidem:D
A že jde o nějakou voňavku, to mi došlo. Jenom jsem neodolala možnosti zavtipkovat.

Však já vím:-) Ale kolem mě byl vždycky jenom pustoryl, bohužel. Ikdyž taky voní nádherně…
Každopádně, nezkoušel tu Williamsonovu vůni někdo?

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 12.09.09 16:03

Já používám London od Burberry a je to můj nejoblíbenější jasmín, snadno dostupný všude. Je temnější, vlhký, skvělý do vlasů. Všichni chválí.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 13.09.09 16:17
Ronna píše:
Já používám London od Burberry a je to můj nejoblíbenější jasmín, snadno dostupný všude. Je temnější, vlhký, skvělý do vlasů. Všichni chválí.

děkuju za radu, tp budu muset vyzkoušet:-)

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 13.09.09 17:10

NU EdT YSL

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Hailstone
Nevyléčitelná závislačka 1825 příspěvků 13.09.09 19:03

Osmanthus Interdite je taková zvláštní vůně se skoro reálným jasmínem…ale v lehkém kouřovém oparu…prostě zvláštní.. :D

Já mám jasmín spojený se Samsarou ta mi voní celý den totálně jasmínově ..stejně jak voní sušená jasmínová kytička… :)

Na poličce 53 parfémů 23 miniatur 34 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist