jasmín

eskargoth 09.09.09 22:46

jasmín

Hledám vůně jasmínu… nějakou vůni, která by byla stejně nádherná, jako čaj „květinová bomba“ nebo „ptačí jazýček“. Lépe to popsat neumím:-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

B4rča 09.09.09 23:22

Tak tyhle čaje neznám, znám akorát takový ten čínský jasmínový čaj. Přesná kopie jeho vůně je Blush od Marc Jacobs. Alespoň podle mě :wink:

jerry 10.09.09 09:47

Souhlas - možná bych přidala ještě Blush Intense .
Zajímavý jasmín je v Tea Rose Jasmin (to „Rose“ si lze odmyslet, protože v této vůni nějak nemá čajová růže možnost se projevit) - ale ten jasmín je i na čaj hodně výrazný. Je to spíš takový jasmínový soliflor.

eskargoth 10.09.09 11:07

tak to se po nich budu muset porozhlédnout, alespoň po vzorečcích… Vždycky mi voněl jasmín (v čajích) a u nás pustoryl, když kvete. Ale nikde jsem ho nenašla takový, jaký bych chtěla… Doufala jsem v Jasmin noir, ale je jakoby nakyslý.. kdežto já hledám hladivý… Kdybyste měli ještě nějaké nápady, budu vděčná…

jasmina 10.09.09 11:26

souhlasim,
blush je moc pekny jasmin

mela jsem ho, ale nakonec poslala dal - ja totiz asi prece jen miluju vice tu vuni nazivo, nez ze bych se s ni chtela vonet, holt na kvetinove vune nejsem ;)

ale vzorek ti klidne mohu poslat, trochu jsem si nechala v male lahvicce a la refan (akorat ho budu muset zkusit, v jakem je stavu, jestli porad voni stejne - ja mam k tem prestrikavanym vunim trochu predsudky, co se vydrze tyce :))

Kajla 10.09.09 12:03

Krásný, hladký jasmin je v Jasmin de Nuit od TDC

eskargoth 10.09.09 12:04

zkoušely už jste některá Jasmin Sambac?

gentiana 10.09.09 14:09
eskargoth píše:

Myslím, že je to to, co tu roste na konci ulice:D

eskargoth 10.09.09 14:24
gentiana píše:
eskargoth píše:

Ty křaky co kvetou na jaře jsou pustoryl. Ale blbě jsem se vyjádřila… myslela jsem vůni od Williamsona…

gentiana 10.09.09 19:31
eskargoth píše:
gentiana píše:
eskargoth píše:
Ty křaky co kvetou na jaře jsou pustoryl. Ale blbě jsem se vyjádřila… myslela jsem vůni od Williamsona…

Pustoryl od jasmínu poznám. Ne, že bych se obtěžovala určovat, co je většina jasmínu, co tu roste na plotech, za druh, ale ten, co tu mají jenom jedni, podle mě jasminum sambac aka jasmín arabský bude. Dobře ladí s Une Fleur nebo s Vocalise, které jsem na jaře hodně nosila a tenhle jasmín si k tomu strkala do vlasů a smrděla lidem:D
A že jde o nějakou voňavku, to mi došlo. Jenom jsem neodolala možnosti zavtipkovat.

eskargoth 10.09.09 19:44
Pustoryl od jasmínu poznám. Ne, že bych se obtěžovala určovat, co je většina jasmínu, co tu roste na plotech, za druh, ale ten, co tu mají jenom jedni, podle mě jasminum sambac aka jasmín arabský bude. Dobře ladí s Une Fleur nebo s Vocalise, které jsem na jaře hodně nosila a tenhle jasmín si k tomu strkala do vlasů a smrděla lidem:D
A že jde o nějakou voňavku, to mi došlo. Jenom jsem neodolala možnosti zavtipkovat.

Však já vím:-) Ale kolem mě byl vždycky jenom pustoryl, bohužel. Ikdyž taky voní nádherně…
Každopádně, nezkoušel tu Williamsonovu vůni někdo?

Ronna 12.09.09 16:03

Já používám London od Burberry a je to můj nejoblíbenější jasmín, snadno dostupný všude. Je temnější, vlhký, skvělý do vlasů. Všichni chválí.

eskargoth 13.09.09 16:17
Ronna píše:
Já používám London od Burberry a je to můj nejoblíbenější jasmín, snadno dostupný všude. Je temnější, vlhký, skvělý do vlasů. Všichni chválí.

děkuju za radu, tp budu muset vyzkoušet:-)

Hailstone 13.09.09 19:03

Osmanthus Interdite je taková zvláštní vůně se skoro reálným jasmínem…ale v lehkém kouřovém oparu…prostě zvláštní.. :D

Já mám jasmín spojený se Samsarou ta mi voní celý den totálně jasmínově ..stejně jak voní sušená jasmínová kytička… :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama

TOPlist