Je tu spolubojovník s rovnátky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5238 příspěvků 20.10.10 19:38
Je tu spolubojovník s rovnátky ?

Je tu mezi námi někdo další s ozbrojeným úsměvem ?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Helen
Učednice 53 příspěvků 21.10.10 09:33

Ahoj, toto fórum už pročítám pěkně dlouho a jako všem i mě se výrazně rozšířily voňavé obzory, ale až tento příspěvek mě donutil se registrovat. Tak se tedy hlásím do družstva… :wink: Jak dlouho už rovnátka máš?

Na poličce 13 parfémů 4 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Smidlik
Nevyléčitelná závislačka 1643 příspěvků 21.10.10 10:19

Já se k nim zatím jen odhodlávám :conf:

Na poličce 90 parfémů 8 miniatur 27 odstřiků 21 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Helen
Učednice 53 příspěvků 21.10.10 10:38

No já jsem se odhodlávala pěkně dlouho, nejvíc jsem se bála trhání zubů. Nakonec jsem našla odvahu až ve třiceti a už rok je mám. A musím říct, že jsem moc nadšená. Dokonce mám pocit, že i líp vypadám…

ankaj
Nevyléčitelná závislačka 1197 příspěvků 21.10.10 12:05
Helen píše:
No já jsem se odhodlávala pěkně dlouho, nejvíc jsem se bála trhání zubů. Nakonec jsem našla odvahu až ve třiceti a už rok je mám. A musím říct, že jsem moc nadšená. Dokonce mám pocit, že i líp vypadám…

To se ví, že lépe vypadáš - proto ta rovnátka nosíš :D

Já se ozývám, ne proto, že bych sama rovnátka nosila, ale proto, že to opravdu pomáhá - a leckdy i dospělá žena(nebo muž) takhle zlepší svůj vzhled. Když můžou ženský platit za liposukci, plastické operace a podobně - proč nevylepšit i svůj skus, a tím i vzhled, profil? A někdy je to opravdu velmi příznivá proměna, já vím, chce to trpělivost, čas - a peníze. :( Ale stojí to zato - holky, držím Vám palce :)

Na poličce 25 parfémů 275 miniatur 1 odstřik 145 vzorků V tužebníku 5 parfémů

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 21.10.10 12:29

já jsem rovnátka měla na konci 90. let , už před tím mi vytrhali čtverky nahoře /dole jsem je ani neměla založené/, mám úzkou čelist… jenže pak mi asi za 5 let vyrostla moje jedna jediná osmička a zase se mi to rozjelo … a na znovuopakování akce už jsem se nedala… takže jsem za veverku

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 21.10.10 12:29

Já o tom taky přemýšlím. Měla jsem jít na rovnátka někdy v 7.třídě, ale protože mi chtěly trhat dva zdravé zuby, tak se od toho upustilo. No, a teď mě to štve, protože bych to měla za sebou, zuby rovné a nevypadala bych jak veverka. Není to nijak hrozné, ale někdy mě to štve. Drahé to bude asi nehezky, ale víc mě štve rok nebo dva co bych chodila s ,,plechovou hubou,,. V podstatě je to to jediné, co mě od toho odrazuje. Nemyslím to nijak pejorativně proti těm, kteří rovnátka mají. Na druhých mi to divné nepřijde. Ale sama na sobě bych to snášela asi hodně špatně :-(

Na poličce 94 parfémů 0 miniatur 20 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Helen
Učednice 53 příspěvků 21.10.10 13:10

No já jsem v dětství taky nosila rovnátka, ale taková ta vyndávací na noc a jak už to tak většinou dopadne, spíš jsem je nenosila. A snášela úděl nesmějící se od ucha uchu, ale pouze tajemně usmívající se :whistle: A můžu říct, že jsem z rovnátek trvalých měla léta doslova hrůzu, ale nakonec se to nějak zlomilo, asi jsem dospěla k bodu, kdy byly pro mě rovné zuby a hlavně „smát se naplno“ důležitější než strach z bolesti a neznáma. Ano taky mi trhali dvě horní čtyřky a příjemné to nebylo.. :wink: , ale ten pocit z rovných zubů za to stojí. Jak píšete mám teď hezčí profil a vůbec.. :D Zkrátka k tomu asi musí každý dospět a odhodlat se.

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 21.10.10 13:28

mela jsem nasazovaci rovnatka, i kdyz jsem je mela nosit i pres den, spis jsem je nosila jen na noc, a prestala jsem je nosit, kdyz jsem se hornima zubama zacala kousat do spodnich. mam to jaksi nevyvazeny, nahore tojeste vypada docela dobre.. jen myslim ze diky rovnatkum se mi teprv udelalo misto na spicaky ktery mi vypadly a rostly az kolem maturity :mrgreen: a mam je trochu pootoceny, nicmene dole mam jeden zub nalepenej na druhym a zadny misto navic, tak mi je chteli roztahnout.. no, diky rovnatkum jsem o hranu jednoho zubu prisla - ulomil se :/ tak pak jsem to prestala nosit. Budu se muset smirit s tim ze mam jeden zub pres druhej. Nevim kam by je tema rovnatkama chteli nacpat.

kazdopadne, kdyby to slo rovnatkama srovnat, asi bych do toho sla i ted. urcite je lepsi dva roky vydrzet a pak mit hezky zuby celej zivot, nez je mit furt krivy :) a rovny zuby se i lip cistej, ne?

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Valerie
Nováček 28 příspěvků 21.10.10 13:42

Wild, oni by si s tím poradili. Já když jsem šla na první návštěvu na ortodoncii, tak mi zubař šmejdil v puse šuplérou a úhloměrem :lol: . Nakonec šli ven všechny osmičky a ještě mi roztahovali horní čelist. Byl to i s rovnátkama program skoro na 5 let (málem jsem se s tím i vdávala :mrgreen: ), ale nakonec se všechno vešlo a zuby mám jako když střelí. Na rovnátka jsem si nakonec tak zvykla, že mi bylo skoro líto, když je sundávali. :mrgreen:

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 21.10.10 14:57

Jak se roztahuje čelist??? :shock:

ankaj
Nevyléčitelná závislačka 1197 příspěvků 21.10.10 15:53
meduza123 píše:
Jak se roztahuje čelist??? :shock:

Pomocí rovnátek, samozřejmě :) .

Rovnátka fungují na pricipu, že v místě, kde na ni působíme tlakem, se kost resorbuje, mizí, a v místě kde působí tah, naopak, roste, přibývá. (Je to laicky zjednodušeno, ale obecně to tak lze popsat). Tímto se zuby tlakem a tahem jednotlivých prvků v tzv.rovnátkách mohou usměrňovat v růstu, ale také později, po ukončení růstu přemístňovat. Chce to ale čas a trpělivost. V případě úzké čelisti lze - do určité míry, samozřejmě - také pomocí rovnátek docílit jistého rozšíření. Obyčejně uvolněním patrového švu.
Konec stomatologického okénka.

Na poličce 25 parfémů 275 miniatur 1 odstřik 145 vzorků V tužebníku 5 parfémů

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 21.10.10 16:49

Já vedla kdysi hovor s jednou zubařkou, která mě zklamala ujištěním, že samotné vytržení 8ček pro srovnání zubů nestačí. Ale že je celkem dost variant jak ty zuby srovnat. Jednak rovnátka a jednak také něco s předěláváním čelisti právě. Já se jí na detaily neptala, ona se rovnátkama nezabývala, ale dost mě to překvapilo. Neuměla jsem si představit jak by se rošiřovala čelist. Řekla to tím stylem jako že obě tyhle varianty jsou jako dvě různá řešení. Ne že by se to dělalo rovnátkama. No každopádně bych se o to mohla víc zajímat no. Sice to některým lidem přijde roztomilé, ale mě ty veverčí zuby lezou krkem, hlavně když se vidim někde na fotce.
Jo jinak jsem slyšela, že se nedělají rovnátka jen na jednu čelist, ale na obě, kvůli formování skusu. Tak já nevim. To můj děs z rovnátek ještě umocnilo. Nebo vytunelovat nějakou banku a nechat si je udělat zevnitř, to by šlo :-) Má někdo zkušenosti nebo víc informací o těch vnitřních?

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5238 příspěvků 21.10.10 18:07
meduza123 píše:
Já vedla kdysi hovor s jednou zubařkou, která mě zklamala ujištěním, že samotné vytržení 8ček pro srovnání zubů nestačí. Ale že je celkem dost variant jak ty zuby srovnat. Jednak rovnátka a jednak také něco s předěláváním čelisti právě. Já se jí na detaily neptala, ona se rovnátkama nezabývala, ale dost mě to překvapilo. Neuměla jsem si představit jak by se rošiřovala čelist. Řekla to tím stylem jako že obě tyhle varianty jsou jako dvě různá řešení. Ne že by se to dělalo rovnátkama. No každopádně bych se o to mohla víc zajímat no. Sice to některým lidem přijde roztomilé, ale mě ty veverčí zuby lezou krkem, hlavně když se vidim někde na fotce.
Jo jinak jsem slyšela, že se nedělají rovnátka jen na jednu čelist, ale na obě, kvůli formování skusu. Tak já nevim. To můj děs z rovnátek ještě umocnilo. Nebo vytunelovat nějakou banku a nechat si je udělat zevnitř, to by šlo :-) Má někdo zkušenosti nebo víc informací o těch vnitřních?

Tak jednak děkuji za ohlasy,to jsem moc ráda, že nejsem sama.Jsem zelenáč, mám je měsíc, přesně před měsícem mi trhali 4 čtyřky.Proti tomu, co mě čekalo po nasazení, úplná procházka růžovým sadem. Fakt.Trhání v lokální anestezii je naprosto bezproblémová bezbolestná věc.Nová rovnátka mohu přirovnat v prvních dnech k malým cirkulárkám, co Vám bolestně ořezávají jazyk ze všech stran.Bolestí bych si je vyrvala z pusy.A strašné šišlání k tomu.Obtíže však po měsíci postupně ustupují, šišlám už méně a zuby se již daly na pochod.Také jazyk poměrně znecitlivěl.
Pro Medusu - ano, já mám vnitřní rovnátka.Ve svých 45jsem se přes vnější nemohla esteticky přenést.Proto ta zmínka o pořezaném jazyku.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 21.10.10 18:29

ty jo Chavah v 45… a to jsem do toho nešla v znovu, protože jsem si říkala, že po 35 jsem už stará vražda /teď je mi 42/ nasadilas mi do hlavy brouka :conf:

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist