Je ve FAnnu draze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 20.04.09 13:24
Je ve FAnnu draze?

Porovnala jsem ceny ve FAnnu s jedním z našich oblíbených e-shopů, protože pořád říkáme, jak je drahej, ale párkrát jsem narazila na cenu, která se mi tak vysoká nezdála. Takže pro zajímavost, jak to je:

• u některých značek, které si hodně hlídají distribuci a cenovou politiku a jsou drahé všude, je to celkem srovnatelné, typicky Chanel:

(první cena je vždy e-shop, druhá cena FAnn)

Chanel Allure Homme Sport 50 ml: 1520 Kč x 1540 Kč
Chanel No. 5 EdP 100 ml: 3080 Kč x 3440 Kč
Chanel Chance 50 ml: 1600 Kč x 1970 Kč
Estée Lauder Pleasures 100 ml: 2090 Kč x 2400 Kč

• novinky jsou také srovnatelné, ale jejich cena pak v e-shopech většinou rychle klesá, zatímco na FAnnu se drží:

Versace Versense 100 ml: 2010 Kč x 2399 Kč
Bulgari Omnia Jade 65 ml: 1390 Kč x 1899 Kč (už klesá - těsně po uvedení na trh stála v e-shopech až 1700 Kč)
Chloé 30 ml: 1180 Kč x 1200 Kč
Gucci by Gucci EdT 50 ml: 1390 Kč x 1649 Kč

• a naopak nejlevnější vůně jsou také srovnatelné (ale chtělo by se podotknout, že do tak nóbl obchodu snad nechceme chodit pro to, co je ke koupi v každé drogerce!)

Kate Moss Velvet Hour 30 ml: 650 Kč x 700 Kč
Kylie Minogue Darling 30 ml: 580 Kč x 600 Kč
Kylie Minogue Showtime 30 ml: 580 Kč x 600 Kč
Esprit Horizon Woman 50 ml: 550 Kč x 700 Kč
Ferrari Passion 50 ml: 710 Kč x 1090 Kč

• ve slevách to taky někdy ujde:

Rochas Poupéé 50 ml: 620 Kč x 834 Kč (ve slevě)

• a pak jsou případy, kdy jsou cenové rozdíly výraznější až propastné - viz Angel 1200 korun, L 1350 (!), Eden 1010

Dior Addict 100 ml: 2250 Kč x 3170 Kč
Dior Miss Dior Chérie 50 ml: 1460 Kč x 2250 Kč
Versace pour Femme 50 ml: 1330 Kč x 1999 Kč
Boss Selection 90 ml: 1080 Kč x 1990 Kč
Jaguar Woman 75 ml: 710 Kč x 1669 Kč
Thierry Mugler Angel 50ml plnitelná: 2200 Kč x 3400 Kč
Lolita Lempicka L 80 ml: 1000 Kč x 2350 Kč
Bulgari Blu 40 ml: 900 Kč x 1599 Kč
Cacharel Eden 50 ml: 1150 Kč x 2160 Kč
Gucci by Gucci EdP 75 ml: 1850 Kč x 2699 Kč

Z porovnání vyplývá, že FAnn je dražší prakticky vždycky, ale někdy je rozdíl doslova pár korun, takže se vyplatí porovnávat, konkrétně v případech „chci Chanel“ a „bydlím ve větším měste, chci novinku a chci ji HNED“.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 20.04.09 14:49

Globálně vzato,ve Fannu je draze.Ale…Pro mne je Fann nedostupný,nej­bližší je ve vzdálenosti,která pro mámu s batoletem znamená celodenní výlet s veškerou výbavou,když vemu v potaz,že s dvouletým dítětem je člověk hodně omezený a limitovaný co do rychlosti i celkových možností.Kdo má malé děti ví,jak je to problematické cestování,o sa­motném nakupování ani nemluvím,čili pro mne přichází nejspíše v úvahu Fann internetový a díky za to,že je.Ve slevách bývají ceny někdy hodně výhodné,pravda je,že se neobměňují nějak často,k nákupu je přibalen vzorek,časopis a pokud bych zatoužila po novince nejnovinkovatěj­ší,tak mi bude jasné,že si musím připlatit.Taky jsem si všimla,že mnohdy ty rozdíly nejsou tak propastné,ale zase někdo počítá a musí počítat s každou stovkou,takže na cenovou úroveň Fannu jednoduše nemá.Beru to tak,že pokud nechci,nemusím tam kupovat a obchody jim zřejmě jdou i s cenami na vyšší úrovni.Pokud by šli dolů,jen by to potěšilo.Omlouvám se,že jsem hodnotila Fann internetový,ale ony jsou ceny stejné i kamenných prodejnách,tak to snad nebude vadit.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 20.04.09 21:34

Pro mě jsou ty tři brněnské obchody prakticky kousek od sebe velká záhada. Není tam ani noha. Až člověka napadá, jestli to není jen nějaká zástěrka.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 21.04.09 19:20

Obecně mám Fann zafixovaný jako drahý obchod, ale pamatuju si, že když byla Chance Eau Fraiche novinka, 50ka se dala pořídit nejlevněji právě ve Fann. Kdysi jsem si tam koupila za (tehdy) velmi dobrou cenu Miracle Summer, a Verbenu od L´Occitane. Ta byla dokonce levnější než v L´Occitane e-shopu. :conf:

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 23.04.09 13:36
Ingrid píše:
Globálně vzato,ve Fannu je draze.Ale…Pro mne je Fann nedostupný,nej­bližší je ve vzdálenosti,která pro mámu s batoletem znamená celodenní výlet s veškerou výbavou,když vemu v potaz,že s dvouletým dítětem je člověk hodně omezený a limitovaný co do rychlosti i celkových možností.Kdo má malé děti ví,jak je to problematické cestování,o sa­motném nakupování ani nemluvím,čili pro mne přichází nejspíše v úvahu Fann internetový a díky za to,že je.Ve slevách bývají ceny někdy hodně výhodné,pravda je,že se neobměňují nějak často,k nákupu je přibalen vzorek,časopis a pokud bych zatoužila po novince nejnovinkovatěj­ší,tak mi bude jasné,že si musím připlatit.Taky jsem si všimla,že mnohdy ty rozdíly nejsou tak propastné,ale zase někdo počítá a musí počítat s každou stovkou,takže na cenovou úroveň Fannu jednoduše nemá.Beru to tak,že pokud nechci,nemusím tam kupovat a obchody jim zřejmě jdou i s cenami na vyšší úrovni.Pokud by šli dolů,jen by to potěšilo.Omlouvám se,že jsem hodnotila Fann internetový,ale ony jsou ceny stejné i kamenných prodejnách,tak to snad nebude vadit.

V Praze je blaze,
ve Fannu draze!
Ingrid, jsem na tom úplně stejně, každá stovečka se počítá, protože když je jich víc, nebojí se e-shopů nic :wink: S dvouletým capartem je to o to zajímavější, taky mám jednoho batolíse… Ty flakonky tak krásně cinkají :twisted:

Ale vážně, oproti třeba Sephoře, Marionnaud, Douglas, když porovnám kamenky, běžně rozdíl 20- 100,– kč (je jedno zda kamenka či e-shop Fann) dle ceny parfému to úměrně stoupá. Ale zase mívají zajímavé slevy, nekdy… Občas..... Když kamenka, tak jdu do Marionnaud, kde mám kartičku, jestli Fann něco vede nevím.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 23.04.09 15:31

Pichjitko,vidím,že víš,o čem píšu a taky nevím,jestli Fann vede nějaké karty na další slevy,když se tam s prckem dokodrcám dvakrát do roka a to je spíš jen na rychlou obhlídku novinek a honem pryč.

Hraška
Nevyléčitelná závislačka 1095 příspěvků 23.04.09 15:36

U nás sú ceny v parfumériách všeobecne vyššie ako v online obchodoch…A keď to prirovnám k zahraničným stránkam - cheapsmells, fragrancex, hovorím o ušetrených stovkách až tisíckach…(!)…Naj­menšie rozdiely sú určite pri vôňach značiek Chanel, Dior…

Na poličce 18 parfémů 3 miniatury 9 odstřiků 26 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 23.04.09 17:58

Chanel a Dior jsou dražší všeobecně,to je fakt a taky všude.Fann,neFann.

edinka
Parfémová maniačka 976 příspěvků 23.04.09 18:15

Já mám kartičku Sephory, občas nabízí 20% slevu a to už se lecos vyplatí, před vánoci to bylo dokonce 30% a to jsem si pořídila Allure za bezkonkurenční cenu :lol:

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 23.04.09 19:10

Na Chanelech byl rozdíl mezi Fann a Marionnaud, Sephora atd. okolo 50Kč…
Já se kodrcám po parfumkách častěji, protože do center jezdím na nákupy drogerie, docela i porovnávám ceny, ale mrňous musí být pevně přikurtován v golfkách, nejlépe s banánem v ruce!

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 27.04.09 10:54

Minulý týden jsem po orientálním víření zaběhla do FANNu. Jak jsem tak byla rozvířená, nevěděla jsem co dřív, rozhlížela jsem se a při tom jemně, ale pevně odmítla dvě prodavačky. Tu třetí, takovou drobnou blondýnku, jsem z neznámého důvodu neodmítla a udělala jsem dobře. Nejen, že jsme si pohovořily o Diorovi, ale slečna měla přehled a dokonce si povzdychla, že se jí zdá, že nové vůně už nemají žádný nápad a jsou na jedno brdo. Opatrně jsem se zeptala, jestli není naše členka, ale nebyla a na náš web se prý ráda podívá. Bylo by docela užitečné mít tu někoho takového. Takže jestli zavítáte do FANNu na Václavák, dívejte se po droboučké blondýnce s diamantem v nosíku.

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 27.04.09 14:43

Už dříve jsem si říkala, jak postupně naše kritiky e-shopů donutily některé provozovatele komunikovat a reagovat, vědí o nás a když se rozhoupou i kamenky, žádná škoda! Myslím, že v kamenkách nakupují hodně muži dárky… Dámy už to mají hodně zmapované a více se rozhodují kde a za kolik!

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 17.08.09 18:13

Já bych kromě diamantové slečinky ve Fann (taky jsem na ni narazila) doporučila i Sephoru na Václaváku. Změnil se vedoucí prodeje. Teď tomu velí mladý chlapík s přehledem i o sortimentu jin­de.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

Arome danka
Znalkyně 293 příspěvků 18.08.09 07:55

Fann je drahý, a to sú „výhradní dovozcovia“ veľkej časti svojho sortimentu.
Nehovoriac o značkách , ktoré majú pridružené, to je v porovnaní s cenami na nete niekedy až trojnásobok.

Drahý je aj ich E-obchod, cez ktorý som raz objednávala.

Jediná vec sa im uprieť nedá , teda aspoň na Slovensku. Tie dievčatá v obchodoch sú tak nabité informáciami, že až.
Vo Fanne - v centrále robila moja kamarátka a tá hovorila, že predavačky mávajú niekoľkokrát ročne školenia ohľadne vôní, krémov atď. Profesionálny prístup sa im uprieť nedá, hoci sú to často veľmi mladé predavačky. Vidno , že prechádzajú školením.
Nečudo, napr. taká značka La Praire nie je pre smrteľníkov, a nikdy nevieš, kto sa zastaví v obyčajnej pobočke. Musia byť na to pripravené.

Teraz porovnianie Marionauld - Fann. Marionauld - hrôza. Predavačky sú od veci. Nevedia nič, minule som jednu „sejmula“ vedomosťami, až zostala v rozpakoch. A majú pokazené testery. A nabudúce keď tam pôjdem /a to len pre to , lebo vedú Boucheron, čo Fann nie/ - tak im to o tých testeroch poviem.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 14 odstřiků 80 vzorků V tužebníku 1 parfém

salome_82
Znalkyně 386 příspěvků 13.03.12 15:17

nákupy síce robím prevažne cez internet, ale čo sa týka značiek ako je Chanel alebo Dior, ceny sú veľmi podobné najmä pri menších baleniach (35 ml)+ vo FANN mám 10% zľavu, prípadne mi občas cez internet pošlú zľavu vo výške 10 EUR a pri nákupe cez ich internetovú predajňu neplatím poštovné, čiže občas tam kupujem :) a predavačky? informácie si nájdem buď tu na arome alebo celkovo cez internet a s predavačkami vôbec nekomunikujem

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist