Jean Louis Scherrer

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dias
Učednice 168 příspěvků 08.02.08 17:43

Není to tak dávno, co jsem tady v jednom z příspěvků s láskou vzpomínala na Indian Nights a Scherrerovy vůně obecně, v kamenných obchodech už se s nimi několik let nesetkávám – a ejhle, na www.avy.cz a www.azizakosmetika.cz jsem „objevila“ hned několik vůní této značky. Tentokrát jsem zvolila www.azizakosmetika.cz (se skvělou komunikací a vynikajícím výsledkem – můžu jen doporučit) a pod heslem „stará láska nerezaví“ jsem si objednala hned tři různé vůně, jednu najisto (Immense), jednu napůl naslepo (Nuits de Scherrer – s pevnou vírou, že podobnost s milovanými Indian Nights bude dostatečná) a jednu naslepo (Scherrer 2) – a jsem nadšená všemi třemi (přesvědčila jsem se, že alespoň pro mne je J. P. Scherrer vynikající značka).

Zkusím je trošku popsat:
Nuits de Scherrer – kořeněná orientální směs, krásná, bohatá, sladší luxusní vůně s výrazným dojmem těžších květin a pižma – pokud mě čichová paměť neklame, je to opravdu hodně podobná vůně jako Indian Nights
Immense – orientální vůně, ve které převažuje vanilka, ovoce (podle složení hruška a mandarinka) a santal – ten je v ní hodně výrazný
Scherrer 2 – ostřejší květinová orientálka, ve složení je ještě med, vanilka a pižmo – ze všech tří je nejtěžší, snad i trošku do pánsky laděných tónů, opravdu jen velmi vzdáleně mi připomíná Chanel No. 5, ale je méně sladká a mýdlová

Na poličce 594 parfémů 70 miniatur 210 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 08.02.08 22:16

Nuits de Scherrer si taky pořídím, ale nezkoušelas sehnat Indian Nights? Ten už se nedělá? Já ho zbožňovala…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 08.02.08 22:51

http://oth.strawberrynet.com/wfrag.aspx … 6&goChar=J

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dias
Učednice 168 příspěvků 09.02.08 09:41

No, neověřovala jsem to, ale můj soukromý názor je, že Indian Nights opravdu přestali (nebo spíš byli nuceni přestat) vyrábět – byl tam totiž nějaký problém s testováním na zvířatech (ne že by mi tyhle věci byly úplně lhostejné, ale zrovna tento parfém mi nezoškliví), ještě stále se objevuje na „černé listině“. Vím, že ještě někde k mání je (viz Jahoda apod.), ale na oficiálních stránkách a v nabídkách Scherrera ho už dávno neuvádějí, proto si myslím, že to už jsou jen skladové zásoby. Ale znovu opakuji, že je to pouze moje dedukce.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 09.02.08 09:43
dias píše:
No, neověřovala jsem to, ale můj soukromý názor je, že Indian Nights opravdu přestali (nebo spíš byli nuceni přestat) vyrábět – byl tam totiž nějaký problém s testováním na zvířatech (ne že by mi tyhle věci byly úplně lhostejné, ale zrovna tento parfém mi nezoškliví), ještě stále se objevuje na „černé listině“. Vím, že ještě někde k mání je (viz Jahoda apod.), ale na oficiálních stránkách a v nabídkách Scherrera ho už dávno neuvádějí, proto si myslím, že to už jsou jen skladové zásoby. Ale znovu opakuji, že je to pouze moje dedukce.

Tak to je fakt škoda. Myslíš,. že všechny ty krásné parfémy - Indiana Nights, Alchimie atd. - mizí kvůli testům na zvířatech?

dias
Učednice 168 příspěvků 09.02.08 09:53

Myslím, že zaprvé je otázka, jestli je to vůbec pravda (o konkurenčních svárech mezi firmami - a nejen parfémářskými - víme asi každá svoje), ale pokud ano, pak - ruku na srdce - je také otázka, jak je to s testováním všech nebo téměř všech parfémů, o kterých si tady píšeme :-) (a naopak např. levné refanové imitace nikdo netestuje, nebo je testuje špatně, a proto se z nich leckdo - s prominutím - „osype“, jak už jsme se tady na jiném místě taky mohli dočíst). A zrovna tímhle směrem jsem k Scherrerovi pozornost upoutat nechtěla, i když v tomto případě je to asi objektivní důvod stažení jedné krásné vůně z výroby.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 09.02.08 16:53

Že třeba nepozmění recepturu - v dnešní době by to neměl být zas takový problém…

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 09.02.08 18:33

A ta Aziza je vlastně totéž co Avy, že? Oba to berou z jahody, ale ceny se různí. Možná je to nakonec lepší, než se třást, kolik si celní správa za jahodu naúčtuje.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

dias
Učednice 168 příspěvků 09.02.08 19:14
Kerze píše: Že třeba nepozmění recepturu - v dnešní době by to neměl být zas takový problém…

Možná ta změna receptury je právě v podobě Nuits de Scherrer (koneckonců i flakony jsou až na jeden detail skoro stejné), a jak se dnes celý den přesvědčuji, pro můj laický nos je to změna opravdu ne(rozpo)znatelná :-)

dias
Učednice 168 příspěvků 09.02.08 19:21
Ronna píše:
A ta Aziza je vlastně totéž co Avy, že? Oba to berou z jahody, ale ceny se různí. Možná je to nakonec lepší, než se třást, kolik si celní správa za jahodu naúčtuje.

Ano, myslím, že princip je stejný (a výhody podobných typů internetových obchodů, jak já je cítím, už jsem tady někde popisovala - velmi rychlá komunikace, navíc v češtině, česká měna, snadnější dosažitelnost, obchodní záruky, cena sice vyšší, ale konečná bez cla, poštovné žádné, nebo alespoň od určité výše žádné atd.). A opravdu jak Avy, tak Azizu doporučuji, mají široký výběr a jsou velmi vstřícní.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 09.02.08 19:38
dias píše:
Kerze píše: Že třeba nepozmění recepturu - v dnešní době by to neměl být zas takový problém…
Možná ta změna receptury je právě v podobě Nuits de Scherrer (koneckonců i flakony jsou až na jeden detail skoro stejné), a jak se dnes celý den přesvědčuji, pro můj laický nos je to změna opravdu ne(rozpo)znatelná :-)

Tak myslíš, že když se mi líbil Indiana, můžu Nuits risknout naslepo?

dias
Učednice 168 příspěvků 09.02.08 22:16
Kerze píše:
dias píše:
Tak myslíš, že když se mi líbil Indiana, můžu Nuits risknout naslepo?

Myslím, že určitě ano.
Jediným rizikem snad může být změna vkusu týkajícího se oblíbených vůní každé/ho z nás v průběhu let a se zkušenostmi s dalšími a dalšími …, jak se o tom tady asi všichni/všechny přesvědčujeme a kdekdo o tom u různých témat píše. Ale mně i po deseti letech a stovkách (třeba jen letmo) jiných vyzkoušených vůní připadá stejně nádherná.

Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 10.03.08 13:30

Zkouším zrovna Immese na ruce a zdá se mi podobná Coco M. od Chanelu.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dias
Učednice 168 příspěvků 14.04.08 20:18

Konečně se mi podařilo sehnat Nuits Indiennes (Indian Nights) a můžu potvrdit skutečně velikou podobnost s Nuits de Scherrer, přestože (a v tom se omlouvám za částečnou mystifikaci) malý rozdíl mezi nimi je. Nedokážu posoudit, která ze složek dodává Nuits Indiennes orientální nádech, ale je to vůně zvláštním způsobem kořeněnější.

Nicméně - a to je poznámka speciálně pro Kerze :-) - tuto vůni jsem před 10 lety milovala a obdivovala, ale když ji teď hodnotím s odstupem času a podstatně zmlsanějším nosem, už to není tak úplně ono … :-). Ale zklamání tím vůbec nechci naznačit, naopak, a to nejen proto, že nostalgie je nostalgie - vůně je to nepochybně velmi krásná a jedinečná. K ničemu obecně známějšímu ji přirovnat neumím.

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 17.07.08 09:26

Tak dnes zrovna zkouším Nuits Indiennes , mám to jen z miniatury, ale je to opravdu krásná vůně,. Je živočišná ale s určitou decentností, je něžná jako toužící se pár v indické noc, plné exotických vůní květin a koření. škoda že se už nevyrábí :(.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist