*JEAN PATOU

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 07.11.07 11:51
*JEAN PATOU

Zcela náhodně jsem někde četla o parfémech Jeana Patoua a chtěla je ovonět. V Brně jsem našla v kamenných parfumeriích jediný, a to fialový flakonek Enjoy,ve Fannu.Líbil se mně, vůně je svěží, dle mě nefrekventova­ná.Žádný další jsem neobjevila, Jeana Patou nevedou, dokonce v některých parfumeriích prodavačky ani neznali jeho jméno.Máte zkušenosti s touto značkou?

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ukázat značku Jean Patou

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 07.11.07 14:28

Řekla bych, že Jean Patou je jedna z dobrých společností, která zaměstnává vlastní parfuméry. Nejznámější parfém je Joy z roku 1930 a Enjoy bude asi variace. Sama jsem jako slepý k houslím přišla k Eau de Patou. Ze začátku jsem si nebyla jistá jestli to není pánská vůně. Ale líbí se mi. Jen jí dost dobře nedovedu rozklíčovat. Citron, pomeranč, růže, ylang-ylang…no dobře, ale v překvapivém provedení. Rozhodně neobvyklá a pěkná vůně. Až zase vyrazím do světa, tak se rozhodně po dalších vůních poohlédnu.

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 07.11.07 18:27

Budu ráda,když mně zase přiblížíš nějakou další vůni od JP, se kterou se osobně „seznámíš“.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

AliN  07.11.07 20:10

Ja sem-tam pouzivam prave JOY…prisla som k nemu nahodou, vlastne mi ho odporucila benvenuta, ked som hladala nejaku zaujimavu ruzovo jasminovu vonu. Neviem popisovat vone, ale tato je rozhodne echt kvetinova, pre mna je to vona, ktoru treba aplikovat opatrne a to mam EdT. Hodi sa mi ku kostymom alebo proste k takemu elegantnemu obleceniu na den do prace. V lete som sa s nim skoro zadusila :), takze podla mna je nevhodny do tepleho pocasia. Ale teraz ho mozem.

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 08.11.07 10:09

Jean Patou je stary a slavny parfumovy dom… Teda slavny vo svete, nie u nas. http://www.basenotes.net/house/100426

Najznamejsia je Joy, nadherna kombinacia ruze s indolickym jazminom a zivocisnym zakladom. Je to fakt velkolepa „glamour“ vona. (EnJoy s nou nema nic spolocne.)
Krasna je aj 1000, fialkovo-ruzovo-osmanthusove chypre. A mnohe dalsie. Co by som dala za to, aby som mohla vyskusat Moment Supreme a ine, co sa uz nerobia…
Z tych sucasnych je vraj zaujimava Sira des Indes, vraj velmi netradicna verzia gourmand-ovocnej vone.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

MirkaM  09.11.07 08:34

Se zájmem jsem si přečetla o vůních Patou. Mě se líbila Forever i Enjoy, víc vzorků jsem neměla. POdle informací na Basenotes je zajímavá Sublime. Překvapilo mě (podle téhož zdroje), jak „málo“ vůní je ve výrobě. Velmi rychle končí s výrobou i u relativně nových vůní. Což nechápu. Z pánských znám Voyageur, což je krásná jemná vůně.

Tanushka
Znalkyně 256 příspěvků 22.08.09 19:49

Od Jeana Patou jsem měla Enjoy, už ani nevím, jak jsem k němu přišla. Ale oamatuju si, že mi voněl…spíš naopak něco mi v něm hodně vadilo, přišlo my to jako nějaké laciné mydlo…
Jinak je to značka docela neznámá, na některých parfumeriích ji sice mají, ale mezi veřejností moc oblíbená asi není

Na poličce 51 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Kamila01  09.09.11 11:28

Už nějaku dobu se dívám po Joy, to je nádherná vůně. A taky Sublime a 1000 (Mille) mě zajímají, ale k těm jsem se ještě nedostala.

alin
sv. Parfema z Kecálburgu 4176 příspěvků 09.09.11 12:20

Joy. Pozerám vo svojom príspevku vyššie, že na jeseň 2007 som ho nosila :). V tom čase sa rozbiehal tento môj parfémový koníček. …možno sa raz vrátim ku svojim kvetinovkám. V koncentrácii č.p., ktorú nepoznám, je vraj Joy nádherný.

Na poličce 71 parfémů 7 miniatur 55 odstřiků 194 vzorků V tužebníku 12 parfémů

Kamila01  09.09.11 13:07

To jsem taky slyšela, ale dostat se k čistému parfému bude asi takřka nemožné. Možná v zahraničí, co já vím. Ale už jen to, že ta vůně existuje na trhu tolik let, bude určitě výjimečná.

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6186 příspěvků 16.09.11 23:20

Joy mam, mam ho rada, ale pouzivam len velmi zriedka, je to silna vona. Dnes som skusala Sira des Indes - :heart: a musim, jednoducho MUSIM skusit 1000, mala by byt postavena na osmante, a ten ja mozem:)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Tana1112
sv. Parfema z Kecálburgu 5088 příspěvků 17.09.11 08:14

Neřekla bych, že je „1000“ založeno na osmantu. Je to krásná směs květin, z níž je cítit kosatec, fialka, růže, jasmín a také ten osmantus. Ne však víc, než jiné květiny. Květinový buket se rozvine po úvodní lehce bergamotové hlavě, kde je zároveň malinko cítit i koření. Úvodní fáze ale rychle pomine a zůstanou květiny. Až do konce. Syté a výrazné. Je to krásná vůně, ale určitě ne na každý den. Používala jsem ji spíš na večer a do společnosti, sluší víc „dámě“ v elegantních šatech než mladé slečně. Mně osobně se 1000 líbí víc než Joy (ta je „těžší“) a víc než Sublime.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6186 příspěvků 17.09.11 15:50

Vychadzala som z nejakej recenzie, viem, ze je tam viac kvetov.
Takze je lahsia ako Joy? To sa tesim :) …

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kamila01  22.09.11 16:42
Tana1112 píše:
Neřekla bych, že je „1000“ založeno na osmantu. Je to krásná směs květin, z níž je cítit kosatec, fialka, růže, jasmín a také ten osmantus. Ne však víc, než jiné květiny. Květinový buket se rozvine po úvodní lehce bergamotové hlavě, kde je zároveň malinko cítit i koření. Úvodní fáze ale rychle pomine a zůstanou květiny. Až do konce. Syté a výrazné. Je to krásná vůně, ale určitě ne na každý den. Používala jsem ji spíš na večer a do společnosti, sluší víc „dámě“ v elegantních šatech než mladé slečně. Mně osobně se 1000 líbí víc než Joy (ta je „těžší“) a víc než Sublime.

Vidím, že se po těchto vůních budu muset podívat. Nesmírně mě lákají.

Kamila01  30.09.11 16:20

Dnes jsem měla možnost přivonět si k Eau de Joy. Krásná růžová vůně.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist