Jediná vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bestie
Učednice 62 příspěvků 21.05.08 22:55
Jedina vune

Tema je jasne, ma nektera jen jednu - tu svoji? A neni vam lito, kdyz ji nemate? Ze pro vas neni nic typicke a sridate to nekolikrat do tydne? Neberte to jsko krtiku, jen se ptam. Ja jsem taky obcas neverna, ale prece jen je hezke kdyz si vas lide spoji s jednou vuni, nebo ne?

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 21.05.08 23:00

je to hezké ale já to bohužel nevydržela s jedinou vůní, baví mě vybírat pro každou příležitost a k oblečení jinou, ale mám stálice, kterých už mám několikeré balení, to je samozřejmé

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Maty
Nevyléčitelná závislačka 1434 příspěvků 21.05.08 23:16

Musím říct,že obdivuji ty ženy,které nosí jen jednu vůni třeba 10 let.Je mi záhadou,jakto že se jim nezprotiví,nezmění čich nebo prostě nezatouží v dnešní době tolika nepřeberného množství krásných vůní zkusit další…Jednu takovou kamarádku mám a tak jsem si tu vůni po ní pojmenovala,protože v jiné jsem ji ještě „neviděla“ :D Dlouhou dobu jsem se snažila najít si pro sebe taky svou vůni.Ale je to tak,že různé situace,prostře­dí,roční období,atd si žádá různé vůně a já si nedovedu představit 365 dní v roce vonět jedním parfémem :? Mám pár vůni,ke kterým se vracím a hodně důvěrně jsem se sblížila s Jaipur Saphir,která mě od začátku učarovala.Přesně něco takového jsem hledala:ženská,te­plá,jemně kořeněná,mírně pudrová a pro mě svým způsobem intimní,protože se v ní cítím ve své kůži s jako malokterou vůní.Tak snad mi ta láska vydrží co nejdéle,ale monogamní svazek co se týče parfémů neuznávám :lol:

Na poličce 10 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 111 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome evka
Učednice 140 příspěvků 21.05.08 23:54

Jediná vôňa je pekná predstava, ale možno trocha nudná. Vône parfumov sú niečo viac. Je to ako aromaterapia. Často vplývajú na psychiku jej nositeľa, dokonca môžu ovplyvňovať nálady, či pocity. Môžu povzbudiť, či osviežiť počas únavy, alebo ukľudniť pred spaním keď sme nekľudní, alebo prepracovaní. Môžu vyvolať pocity radosti počas pochmúrnych, či daždivých dní, rozveseliť, ohriať, či ochladiť počas horúcich letných páľav.
Dnes sa stávajú aj trendovou, či módnou záležitosťou a rovnako podliehajú môde ako oblečenie, či obuv. Nechcem tým zaznávať parfémy starších ročníkov, z ktorých mnohé sú nadčasové a stále obľúbené, prevažne kôli svojej kvalite, či značke.
Pri parféme by som neuvažovala o vernosti, či nevernosti. Človek a hlavne my ženy sme „tvor“ zvedavý a máme radi zmeny vlasov, šiat, topánok, módnych doplnkov, či líčenia a to sa týka čiastočne aj výberu parfémov. Často hľadáme ten pravý, ktorý nám sadne. Nikedy nás dlhšie používaný parfém aj omrzí a čiahneme aj po niečom inom, čo nás zaujme a poteší. Aj keď práve vtedy, keď ho kupujeme nevieme na ako dlho. Ale myslím si, že na tom nie je nič zlé. Je to určitým spôsobom prirodzené. Takže výrobcovia môžu ďalej vyrábať a tvorcovia ďalej tvoriť, k našej spokojnosti. Veď ako vidím máme rôzne nosy a vkusy a to je dobre.

Na poličce 24 parfémů 3 miniatury 35 odstřiků 62 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 22.05.08 00:21

Evka - sa spamataj, takychto obdobnych tem je tu kopec , su zarastene a opustene a stale sa vytvaraju nove na tu istu temu, je to skoda, lebo uz v tych starych je kopu dobrych prispevkov, ja viem ze ohladne voni sa neda vymyslat stale nove temy, ale mozno by stacilo zalistovat a zapojit sa, aby sa to tu stale len neopakovalo

Na poličce 50 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Christabella
Parfémová maniačka 820 příspěvků 22.05.08 06:34

Jedinou vůni může nosit snad jen ten, kdo ještě nenarazil na adanet !!! :lol: :lol: :lol:

Jinak pro mne je představa jediné vůně naprostá fikce (nebo z hlediska finančního by možná bylo lepší použít slůvko UTOPIE :D )

Ale musím uznat, že jsou vůně, bez kterých by mi bylo asi opravdu smutno (ale zase není jen jedna): Sensations, Sensi White Notes a nyní nově i Noa a Sacré - to jsou takové ty stálice, které by mi strašně moc chyběly. A pak jsou to ty o něco výraznější, které by mi také strašně moc chyběly právě pro zvláštní příležitosti: Hypnotic, Pure Poison atd atd atd

Stručně: nemám jen jedinou vůni, podle mne to nejde :wink: Ovšem jak píše zakladatelka tématu - hezké by určitě bylo, kdyby mne lidé měli spojenou s jedinou nejnejnej vůní… bohužel asi neproveditelné :D

Na poličce 0 parfémů 54 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome evka
Učednice 140 příspěvků 22.05.08 07:18
Pegas píše:
Evka - sa spamataj, takychto obdobnych tem je tu kopec , su zarastene a opustene a stale sa vytvaraju nove na tu istu temu, je to skoda, lebo uz v tych starych je kopu dobrych prispevkov, ja viem ze ohladne voni sa neda vymyslat stale nove temy, ale mozno by stacilo zalistovat a zapojit sa, aby sa to tu stale len neopakovalo

Sorry, že som niečo napísala. Nemusím. Túto tému som nevymyslela ja. Napísala som len svoj osobný názor ako to vnímam a cítim. Vôbec nepochybujem, že predomnou sú mnohí „odborníci“, ktorí vedia písať lepšie. Ja som sa za odborníka nepasovala, ani som svoj názor nepísala s tým zámerom aby som dokazovala svoju múdrosť Pegas.

Na poličce 24 parfémů 3 miniatury 35 odstřiků 62 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 22.05.08 07:25

Mne uuž 10 let provází životem Hypnotic. Stále ho nosím v kabelce, beru ho všude s sebou. Když nemám na nic náladu, on vždycky zabere. Lidé si mne s ním spojují, poznají mne podle něj. Většina ho také nadšeně chválí, má ho rád můj manžel, můžu ho nosit v každém počasí ( v teple je mnohem hezčí ). Už spolu asi zůstaneme. :)

Pak je několik vůní, ke kterým se vracím v průběhu let. Takže mám doma vždycky lahvičku Eternity a Addictu, který už nosím jen na plesy a taneční zábavy.
Několikrát jsem se vrátila k JOOP! , Eau d´Eden, Salvatore Ferragamo, Ferragamo Subtile a Glorii od Cacharelu. O tom Ferragamovi teď znovu uvažuju, protože už ho nikdo nenosí, ttakže vůbec nikdo nwepozná čím voním a na mně voní hezky, hlavně v létě…:)

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 22.05.08 08:46

Už jsem to nejspíš někde psala, Hypnotic :) Na základě oslavných ód ze strany Kerze jsem ho prostě musela vyzkoušet a dostal mě. Ne hned, ale pomalu a jistě. Upozorňuji, že jinak by mě ani nenapadlo ho vyzkoušet, přitom je běžně k očichání ve většině parfumerií. Asi mě odrazovala barva flakónu nebo pro mě odstrašující vůně klasického Poisonu, nevím. Ale teď miluju i ten flakón, je tak krásně „do ruky“ :) A už jen při přičichnutí k rozprašovači po sejmutí víčka ucítím krásnou vůni, v které jsem pak zahalena celý den.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25884 příspěvků 22.05.08 09:09

I pro mě je představa jedné vůně utopie :D Ale pozor! Před časem jsem pro sebe znovu „objevila“ vůni (a přitom jí znám už dlouho), která se asi stává mou osobní (hlavní, typickou …) vůní - L´Heure Bleue.
Vždycky budu vůně střídat, krásných je jich moc. Ale i po dni se sebevíc příjemnou a hezkou vůní, se těším na návrat k „mé“ Modré hodině :D. Nebo takhle: první vůně, která mě napadne, když se mě někdo zeptá, kterou z těch desítek vůní, které mám, bych nejvíc postrádala, tak okamžitě odpovím: Modrá hodina. Ale pak hned všechny ostatní!!! :-D

Jinak, opakovaně se vracím, v průběhu let, k vůním: Magic Noir, Mitsouko, Cristalle, Chanel 5, Dune, Chloé, Nahéma, Vol de Nuit, Dazzling gold, Eau du Soir, Meteorites …

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

mimi
Nevyléčitelná závislačka 1012 příspěvků 22.05.08 09:59

niekde som citala, ze zena ktora pouziva jednu jedinu vonu je nudna, nema odvahu riskovat a podobne…
Nemozem povedat, ze by som s tym suhlasila… ale ja si neviem predstavit, ze by som pouzivala iba jednu vonu a to z toho dovodu, ze casom si moj nos dost privykne a vona mi zacne prekazat, a ja potrebujem zmenu, tiez mam rada ine vone v zime a ine v lete. A co sa tyka spajania osoby s vonou.. bohuzial, ked sa mi nejaka vona spoji s nejakou osobou v pripade, ze je to niekto koho nemusim tak to nie .. A dalsia vec, stalo sa mi, ze s vonami sa mi spajaju situacie a zazitky, a prave preto bolo par voni, ktore som znenavidela, a dodnes ked ich citim sa mi vybavia tie neprijemne spomienky… tak to bol dovod na zmenu.
A na svete je tooolko krasnych voni, ze by mi bolo luto neskusi nosit aspon niektore z nich a venovat sa iba tej jednej… :D

Na poličce 5 parfémů 29 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 22.05.08 14:03

Vždycky jsem chtěla mít s nějakým parfémem dlouhodobý vztah.Chtěla jsem objevit vůni, která mě bude vyjadřovat a se kterou si mě mé okolí vždy spojí. Taky jsem to pár let vyzkoušela s Tommy girl (vím, že se opakuju , psala jsem to už víckrát v různých tématech).Poté, co jsem tyto stránky objevila, jsem ještě pořád chvilku toužila po té jedné jediné, pravé. Dnes můžu říct, že mám své nejoblíbenější, mně nejbližší -Diora(Hypnotic) a Guerlaina(LÍnstant Magic),i když občas dostanu chuť se stříknout něčím jiným. Vůně, to je moje nálada.Takže - vlastně jsem věrná, ale sem tam si odskočím.Tak jak hledám ve skříni, v čem se budu cítit dobře ,tak občas hledám i v parfémech.Ale Hypnotic (i díky vám, které jste ho tak krásně popisovaly ) a Magic - to jsou mí kamarádi, nebo snad už i milenci, se kterými budu mít určitě dlouhodobý vztah.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 22.05.08 14:17
Kerze píše: .Několikrát jsem se vrátila k JOOP! , Eau d´Eden, Salvatore Ferragamo, Ferragamo Subtile a Glorii od Cacharelu. O tom Ferragamovi teď znovu uvažuju, protože už ho nikdo nenosí, ttakže vůbec nikdo nwepozná čím voním a na mně voní hezky, hlavně v létě…:)

Kerze,kdysi jsem používala Subtile od Ferragama. Moc hezky voněla, Magic od Guerlaina mně ji něčím připomíná. Mrzelo mě, že voněla jen chvilku, má aspoň na mně krátkou výdrž.Proto jsem si ji už znovu nekoupila.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 22.05.08 15:40
Lada píše:
Kerze píše: .Několikrát jsem se vrátila k JOOP! , Eau d´Eden, Salvatore Ferragamo, Ferragamo Subtile a Glorii od Cacharelu. O tom Ferragamovi teď znovu uvažuju, protože už ho nikdo nenosí, ttakže vůbec nikdo nwepozná čím voním a na mně voní hezky, hlavně v létě…:)
Kerze,kdysi jsem používala Subtile od Ferragama. Moc hezky voněla, Magic od Guerlaina mně ji něčím připomíná. Mrzelo mě, že voněla jen chvilku, má aspoň na mně krátkou výdrž.Proto jsem si ji už znovu nekoupila.

No jo, máš pravdu, Magic Subtile něčím připomíná…Na mně voněl slušně. Já ho sice necítila, ale okolí chválilo. Vidím, že oblíbence máme společné… :wink: Škoda, že už nikde není ta Glorie - já nosila tělový závoj a byla to kráása… :cry:

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4737 příspěvků 22.05.08 16:27

Jediná vůně - to nejde! I kdyby se loď potápěla nebo hořelo, musela bych se pro všechny vrátit jak Trautenberk do jeskyně :)

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist