Jemná,nevtíravá a svěží vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jimiša
Nováček 5 příspěvků 19.02.15 18:03
Jemná,nevtíravá a svěží vůně

Dobrý den,
jsem zde mezi Vámi úplně poprvé a zavedlo mne sem hledání nějaké ideální vůně.
Nejsem žádný znalec a popravdě úplně zírám jak máte parfémy zmáknuté 8o .

Hledám pro sebe nějakou novou vůni a z nadpisu je zřejmé jakou hledám. Ráda bych nějakou jemnou,nevtíravou ve smyslu ne něčím příliš výraznou…nevím proč u mne často některé vůně především právě ty silnější či výraznější vyvolávají bolesti hlavy a nevolnost. Nemám příliš vysledované jaké, právě pro tyto problémy parfumérie moc nevyhledávám. Poslední pokus byl v drogerii DM kde jsem zkusila jen tak naslepo „očichat“ a najít nějakou novou vůni a do 20 minut jsem si sypala do úst Nimesil pro bolest hlavy…to byl opravdu hloupý nápad.
Vůni, kterou hledám bych ráda hlavně ve svěžím duchu ev. s citrusy (teď mne napadlo, že vlastně osvěžovač vzduchu splňuje ony kritéria :lol: :mrgreen: ). Pudrové a přesládlé vůně už mi teda nesedí. Když jsem byla dříve v jedné parfumérii, nechala jsem si poradit a jediné co mi ještě jakžtakž vonělo byl Moschino Love love, ale přišel mi tehdy dost sladký, ale vybrala jsem a odešla se S.Dalím.
Z uvedených důvodů příliš často vůně nestřídám a jsem ráda, že mi nějaká sedne a když takovou najdu, jsem ji věrná dlooouho. Jedna taková byla kdysi před cca 15 lety Davidoff Cool water a ze dne na den mi začala vadit, pak jsem měla nějaké Adidas,byly dva a názvy si už nevybavím, Jadore nevím od koho. Z poslední doby to byla ta stará profláknutá DG Light Blue a S.Dalí Ruby Lips.
Nejspíš zde budu pro některé parfémový břídil, kterému se hodí akorát tak ten osvěžovač vzduchu, ale nebýt těch bolehlavů,tak bych asi vybírala jinak.

Podle Vašich případných tipů bych si pak šla do parfumérie zkusit konkrétní kusy vůní, prostě už žádné experimenty. Díky moc

Na poličce 3 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

aprazanda
Nevyléčitelná závislačka 1068 příspěvků 19.02.15 18:08

Napadá mě vůně zeleného čaje. Ovšem ten od E. Arden se mi zdá dost ostrý a kyselý. Moc pěkný byl zelený čaj z DM, tam jsem si ho kupovala několik let, pak zmizel. Podobně se mi líbil zelený čaj od Yves Rocher (byl pěkný i bambus), ale už taky skončily.

Na poličce 58 parfémů 8 miniatur 20 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 31 parfémů

Jimiša
Nováček 5 příspěvků 19.02.15 18:25

Zkusím po tom zel.čaji mrknout,ale zmiňovanou E.Arden znám. Tu měla kamarádka a ta fakt nesedla…přišla mi už výrazná.
Já vím,že teď to bude asi k smíchu,ale kdybych se tím mohla nějak vonět, tak by vyhrála vůně vypraného prádla. Na toaletu kupuji pouze tyto druhy vůní. Vadí mi i některé vonné svíčky a ty do elektriky u nás neexistují…prostě mi to spouští migrény. Vůni do bytu jsem taky našla zatím jen jednu,která nic nedělá (ostružina s vanilkou v lahvičce s bambusovými tyčinkami).

Jimiša
Nováček 5 příspěvků 19.02.15 18:31

P.S. dočista jsem zapomněla na jednu hodně oblíbenou a to Rocking Romance (dříve byla Sarah Connor) od LR.

noslenka
Učednice 43 příspěvků 19.02.15 18:34

Ahoj,jsem tu taky nová.Myslela jsem,že se v parfémech docela vyznám,ale po shlédnutí pár stránek tady vidím,že to tak zdaleka není a asi nikdy nebude.Ale i tak vůně miluju..No svěží nevtíravá vůně je podle mně Moschino Happy Fizz,žlutý flakon.Ta mi „sedla“ na první čichnutí.Ale měla jsem ji v létě. Pak Lanvin Eclat nebo lancome Bright crystal-růžový flakon..

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 3 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 19.02.15 18:49

Ahoj,

moc tě tu mezi námi vítám! Určitě se ti nikdo nebude smát, všichni jsme zde byli někdy poprvé a neznalí ;)

Mně také z dosti vůní rozbolí hlava, zjistila jsem, že mi to většinou dělá nějaký ostřejší tón, který z vůně vyčnívá :think: Někde jsem četla, že bolesti hlavy často ve vůních způsobuje jasmín. A vůbec bílé květy. Tak těch bych se raději vyvarovala.
Myslím, že nejlepší volbou by pro tebe byla nějaká mošusová, něžná vůně ;)

Doporučuji k vyzkoušení tyto vůně:

Laura Biagiotti - Laura (nežná květinová)
Elizabeth Arden - Splendor (jako to vyprané prádlo)
Cacharel - Noa (krémová vůně jako Nivea, Dove - ovšem mně právě někdy tu bolest hlavy způsobí, nutno zkusit)
Azzaro - Twin (také krémovka, hlaďoučká)
Jovan - White musk ( něžná, mydlinkově krémová, mošusová vůně)
Lanvin - Eclat D´ Arpege ( šeříková, kamarádka trpící na migrény nosí)
Narciso Rodrigues - Essence (něžná, krémová)
Trussardi - My Name (opět hladká krémovka)

Pokud mne ještě něco napadne, napíšu ;-)

Na poličce 18 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 4 parfémy

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5744 příspěvků 19.02.15 18:52

S tím bolehlavem mám podobný problém jako ty. Málokterá výraznější vůně mi sedne. Preferuji jemné svěženky a vůně čistoty. (Občas to proložím něčím výraznějším. Ale to musí být vyloženě chuť a nálada.)

Pokud bych mohla doporučit - zkus některé z těchto vůní:

• Bvlgari Omnia Green Jade
  • Bvlgari Eau Parfumée au Thé Blanc
  • Bvlgari Omnia Indian Garnet
  • Britney Spears Island Fantasy
  • Yves Rocher The Vert
  • Clean Ultimate
  • Givenchy Ange ou Démon Le Secret
  • Burberry Summer for Women 2013
  • Calvin Klein CK One
  • Biotherm Eau de Paradis
  • Oriflame Elvie
  • Jesus del Pozo Esencia de Duende
  • Kenzo L'Eau par Kenzo Pour Homme (sice pánská, ale působí na mě jako unisex)
  • Rochas Les Cascades de Rochas: Songe d'Iris
  • Rochas Eau de Rochas Fraîche
  • Sergio Tacchini O-Zone Woman
  • Hermés Un Jardin Sur Le Nil
  • Guerlain Cologne du Parfumeur
Na poličce 52 parfémů 18 miniatur 24 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

noslenka
Učednice 43 příspěvků 19.02.15 18:59

ještě tady se zeptám..Mohla bych nějak sehnat vůni Le jardin od Max factor nebo aspoň vzorek?? Já chodím jen do klasické parfumérky-Douglas nebo Fann a vyjímečně si něčeho čichnu na letišti,ale jsou to všechno známé profláklé vůně,takže bych si ráda rozšířila obzor co a jak..jak se dostat ke „spešl“ vůním,objednávat vzorky přes net ze zahraničí..(s tím nemám zkušenost :oops: )

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 3 vzorků V tužebníku 0 parfémů

zea
Učednice 105 příspěvků 19.02.15 19:34

@Jimiša
Osvěžovačem vzduchu mohou být téměř všechny vůně značky Clean, tedy alespoň ty, co mám na poličce toto podle mě splňují ;) .
Z dalších vůní k vyzkoušení bych mohla doporučit Thierry Mugler - Mugler Cologne a L'Artisan - L'Été en Douce.

Na poličce 107 parfémů 25 miniatur 106 odstřiků 1050 vzorků V tužebníku 19 parfémů

aprazanda
Nevyléčitelná závislačka 1068 příspěvků 19.02.15 20:53

Ještě mě napadá Coty L'Aimant, používám jí po sprše a je taková něžná, chumlací, nevtíravá, ale asi nesplňuje požadavek „svěží“.

Na poličce 58 parfémů 8 miniatur 20 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 31 parfémů

Jimiša
Nováček 5 příspěvků 19.02.15 21:22

Děkuji za tipy a tak neskutečně velké množství různých vůní…tím než se prokoušu a přečtu si o každé jaká která je,tak to je na pár dní…zatím jsem projela jen namátkou a zaujala mne podle komentářů EAU DE ROCHAS FRAÎCHE, O-ZONE WOMAN, SPLENDOR (Elizabeth Arden), ÉCLAT D'ARPÈGE (Lanvin).

U toho Rochas si vybavuji, že jsem kdysi měla vzoreček Aquawoman a když jsem si ji chtěla koupit,tak už se nevyráběla…Tato mi taky moc voněla.

Ještě jsem našla tuto AGUA DE AGATHA RUIZ DE LA PRADA, ale nebyl k ní žádný komentář ani hodnocení. Neznáte někdo? A tento NOA L’EAU (Cacharel)?

Plánuji pečlivě vybírat a nejdříve nakoupit vzorky i kdyby jich bylo víc,pokud tedy seženu vše co se mi bude líbit…

sisa.b
sv. Parfema z Kecálburgu 2808 příspěvků 19.02.15 21:54

@noslenka nemusíš objednávať vzorky zo zahraničia, stačí, keď si pozrieš tunajšiu inzerciu - flakóny, odstreky, vzorky, objednáš trošku, potom ešte viac a o chvíľu si v tom až po uši :mrgreen: Neverila som, ale je to tak!
Prípadne si vyhľadaj v tunajšej databáze priamo vôňu, ktorá ťa zaujíma a dole nájdeš, kto ju ponúka :)

Na poličce 32 parfémů 30 miniatur 18 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

janejane
Učednice 197 příspěvků 19.02.15 22:04

@Jimiša napadá mě ještě - Yves Rocher Naturelle
a The Body Shop White Musk

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 30 odstřiků 127 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Foteini
Nevyléčitelná závislačka 1466 příspěvků 19.02.15 22:25

@Jimiša Souhlasím se vším, co napsaly holky výše a ještě mě napadla Omnia Crystalline, vyzkoušej klasickou EdT (ta je hodně jemná) a taky EdP (ta je úplně jiná, líbí se mi více).

Na poličce 53 parfémů 17 miniatur 47 odstřiků 211 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Madelane
Parfémová maniačka 597 příspěvků 19.02.15 23:32

@Jimiša Ja to vidím na antiparfém - L'Eau Serge Lutens
Určite spĺňa atribút voňavej čistoty prechádzajúcej do vône čerstvo vypraného prádla trepotajúceho sa vo vetre, ktorý so sebou prináša vôňu vody.

Příspěvek upraven 20.02.15 v 09:00

Na poličce 50 parfémů 11 miniatur 27 odstřiků 208 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist