jen tak mezi řečí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 22.03.09 08:56
jen tak mezi řečí

Tak jsem se dnes dostal (ani přesně nevím, jak) na stránky zdejší členky maricky. Už jsem na ně narazil dřív, ale tehdy jsem neznal souvislosti, s kterými jsem se dnes trochu víc obeznámil.
Opravdu se nestačím divit. Byv obeznámen se základy psychologie (i psychopato­logie), jsem se i docela bavil, když jsem inkriminované stránky pročítal. Legrace však přestává ve chvíli, když někdo bez uzardění publikuje (přesněji překopírovává) něco, co stvořil někdo jiný. Je přinejmenším slušností alespoň uvést zdroj. V opačném případě to zavání porušováním autorských práv.

Ale jak jsem uvedl v topicu, to jen tak mezi řečí. Zkrátka mi to nedalo.

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25858 příspěvků 22.03.09 10:00

Já jsem maricciny stránky pročítala někdy v létě minulého roku. Nevím, jestli došlo k nějakému posunu, ale tehdy jsem se nestačila divit :D

Na zdejším fóru proběhlo pár zajímavých diskusí, například:

http://www.arome.cz/…iewtopic.php … i&start=45

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 22.03.09 10:05

K tomu jsem dnes už taky dostal :lol: Ta slečna je opravdu superlativní (su perla mezi ostatními - slovy pana Hymana Kaplana)

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 22.03.09 10:35

M.Marte,
recenze jsou původní píši je já, nic nepřekopírovávám. Proč máš potřebu se do mne takto navážet? Co chceš říci onou psychopatologií?
Nemám pocit, že bych svými stránkami někomu ubližovala, potažmo dělala něco špatného obecně. Ani se jimi zde nijak nechlubím, nedělám reklamu, nic. A propos, nápad založit stránky byl také původní, na stránky Ady jsem narazila náhodou až poté…
A v čem jsem tak superlativní?

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 22.03.09 10:37

O recenzích jsem se vůbec nezmiňoval

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 22.03.09 10:41

m.mart - já to teda nepročetla podrobně, jen zběžně, ale taky nemám pocit, že je to zkopírované - teda nic jsem nenašla…co konkrétníhos tam našel Ty? :conf:

Ad. superlativní - taky tu diskuzi tak nechápu - maricka prostě prezentovala svoje názory…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 22.03.09 10:50

V rubrice „O parfémech obecně“ je to přebráno, jenže tady těžko hledat autora, tyto informace byly na všech možných stránkách. U přebraných článků zdroj uvádím, jelikož přebrat jsem je měla povolené. Mimochodem, jeden nejmenovaný e-shop si také klidně přeral některé mé recenze, aniž by se mne zaptal. Narazila jsem na to náhodou a také se ozvala. Bohužel zatím nenašli v sobě tolik slušnosti mi odpovědět.
A také nevím proč ses neozval nejdříve do soukromých zpráv, vyřešili bychom to spolu (jestli máš potřebu mé stránky řešit), opravdu nemám zájem, aby se tady o mne rozpoutávala diskuze, když nic špatného nedělám.

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 22.03.09 10:57

Např. články o složení vůní čerpají evidentně ze zdrojů - nic proti, to je běžné, ale musí se uvést, že jde o citaci a ne se pod to podepsat jako autor.

Co se týče superlativnosti (v páně Kaplanově pojetí) v mých očích tak způsob prezentace autorčiných názorů vyznívá - ale to je můj pohled na věc.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 22.03.09 11:04
m.mart píše:
Např. články o složení vůní čerpají evidentně ze zdrojů - nic proti, to je běžné, ale musí se uvést, že jde o citaci a ne se pod to podepsat jako autor.Co se týče superlativnosti (v páně Kaplanově pojetí) v mých očích tak způsob prezentace autorčiných názorů vyznívá - ale to je můj pohled na věc.

V bodě 1 souhlasím - měly by být uveden zdroj. Na druhou stranu sama vím, že ne vždy je to možné - když dostávám články od redaktorů, není v mých silách zkoumat, jestli to někde neobili ( píše se to tak ? ).

V bodě 2 - na svůj názor máš samozřejmě právo, ale tohle mi připadá zbytečné sem psát - není to konstruktivní postřeh k tématu :wink:

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 22.03.09 11:23
m.mart píše:
Např. články o složení vůní čerpají evidentně ze zdrojů - nic proti, to je běžné, ale musí se uvést, že jde o citaci a ne se pod to podepsat jako autor.Co se týče superlativnosti (v páně Kaplanově pojetí) v mých očích tak způsob prezentace autorčiných názorů vyznívá - ale to je můj pohled na věc.

Nevím, co myslíš těmi články o složení vůní, nemohu tedy reagovat… Myslíš složení vůní u recenzí?

Aimirin
Parfémová maniačka 620 příspěvků 22.03.09 11:51
:evil:

A o co tu má jít? Napadnout Maričku, že má názory, se kterými se třeba někdo neztotožňuje, a snahu o jejich obhajobu? I kdyby byla marxistka, tak ji budu respektovat, protože ono i na tom Marxovi něco bylo.
Musí se tu snad debatovat jen tak, aby to hlavně nikoho nepohoršilo, hlavně se k něčemu člověk nepostavil čelem a především nedal jasně najevo, že s něčím nesouhlasí? Je snad člověk, který má své názory (něčím podložené) a dává je jasně najevo, nabubřelý?

Marička si píše hezký blog, já se jí ani nedivím. Kolikrát jsem uvažovala, že bych si pro svoji potěchu psala nějaké recenze i na svých stránkách, především bych opěvovala své zamilované parfémy. Zkopírovaného tam nic nevidím, pokud nepočítám články, které jsou opravdu po celém internetu a zdroj už se dohledá jen těžko. Kromě toho kdykoliv jsem četla její recenze, působily na mě hezky a rozhodně vyspěle.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 22.03.09 11:58

Aimirin Mimochodem, v té diskuzi se mi vůbec nelíbilo, že zatímco ona se držela tématu, byly její názory znehodnocovány kvůli věku. Od kdy má člověk nárok na vlastní názor ?

cinkja
sv. Parfema z Kecálburgu 3398 příspěvků 22.03.09 11:59

Souhlasím, myslím, že každý má právo na svůj názor, ať už se s ním ztotožňujeme nebo ne.

M. marte, zůstaň raději u psaní Deníků, to se čte rozhodně s větším potěšením… :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 214 vzorků V tužebníku 3 parfémy

ippolita
Parfémová maniačka 826 příspěvků 22.03.09 12:00

Ja obdivujem ludi, ktori si najdu cas na to, aby si pisali blog o svojich zalubach, tiez by som to raz chcela, a bude mi uplne jedno, odkial zoberiem informacie, pretoze tam nebudem pisat akademicke eseje. Na nete existuje kopa blogov o vonach, a nikoho nezaujima, kto zistil a uverejnil zdroje zlozkach parfemov, takisto ich preberaju, aj s chybami, rozne online obchody.
Neviem, kto Maricke ma co vycitat, alebo nieco kritizovat, vobec to nechapem.

Na poličce 50 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 22.03.09 12:49
maricka píše:
m.mart píše:
Nevím, co myslíš těmi články o složení vůní, nemohu tedy reagovat… Myslíš složení vůní u recenzí?

ne, myslím články v hlavním menu

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist